Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени и изолация на покрив

Публикувано от arm2arm 
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 15:51:30
Сега Салвадор ме подсети-нашия съфорумник Гогол ме светна-намазах контралетвите с Изофлекс отдолу и отстрани.При коването им към фолиото дупките от пироните се уплътняват,а и летвите се пазят от водата,която може да се стича заради счупени керемиди и др. течове.Има готова лепяща лента за целта,но е доста скъпа.
Даже и последните 2 реда хоризонтални летви ги омазах-като навява сняг и дъжд да не ги мокри.
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 16:24:07
Pike, колко време ти отне монтажа на мембраната и колко ти утежни конструкцята? Обясни им го, защото никой не ги отчита тия неща. Дядо му му бил казал как лепели с кал....ами защо тогава пита тука във форума, а не забърка калчица и да почва да лепи?! Чудя се, дядо му като е карал каруца той зашо не кара каруца също!!!???
Живеем в 21 век, хората са създали високотехнологични материали, лесни за употреба и монтаж и с супер характеристики, предлагат се системи, направени така, че и последния льольо да може да си ги монтира сам, и тук пак се коментират някакви допотопни технологии - ей това не мога да го разбера....
А да не коментирам, че полипропиленовите мембрани в момента са мойе би най-евтиното решение и най-лесно да се монтират.
Ама, както много пъти съм писал, всеки сам си избира как да си реши проблемите.
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 17:19:09
Ами около 150м2 ги растлахме общо за 1 раб. ден-двама човека.Казвам го общо,защото имам всъщност три отделни покрива,които се правеха в различни дни.Отделно аз покрих и бордовете си странично с фолиото.Но това е-1 раб.ден.Всъщност разстилането е най-лесното-има опъване,фиксиране,лепене.Най-накрая ако има тук-там протъркано или дупчици се маже с полиуретанова паста.Понеже обшивката ми е осб стана много лесно и бързо за изпълнение.
Не зарибявам никого,просто аз избрах този начин.След 10-15 години тук във форума ще ви пиша дали е добре. :] :]
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 17:25:00
Ако забравиш, ще ти шрипомня! winking smiley А сега *drink1*
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 18:15:51
Тези дни влязох в една изоставена къща на около 150 год. Проврях се и на тавана и освен кирпич под турските керемиди друго фолио не видях, но също не забелязах да има течове и гниещи греди.

Поздрав *drink1*
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 18:23:13
А усети ли миризмата на 150 годишна влага, защото аз я усещам винаги, когато влезна в такава къща.

Това че не тече директо от покрива на краката ти не значи, че няма влага.


Плесени
[www.hygrooptima.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-12 18:25 от optimistko.
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 19:46:51
Сложи си паропропусклива изолация под керемидите. Тя не пуска вода а само пара.
Re: Цени и изолация на покрив
12-05-2009 - 22:14:09
E, нали за това говорим от известно време. :] ама спора стана хай-тек срещу олд скул - паропропускливи мембрани срещу кал и каменно брашно :} *beer*
Re: Цени и изолация на покрив
13-05-2009 - 01:11:37
Да ви кажа честно,аз съм правил и покрив с кал.Голям купон е-късаш трева от градината,кълцаш я и бъркаш с кал и се омазваш целия.После поникнаха разни нещица вътре.И наистина е много добра изолация.Обаче предназначението беше за друго,не за живеене.Мисля,че за живеене фактора хигиена и чистота не е за пренебрегване и наистина трябва да се мисли по-съвременно.Също по-новите неща,които навлезоха напоследък пестят доста труд.Конкретни примери:вместо дървена обшивка с турбо-криви дъски:ОСБ-3ма души,1 ден,150м2.Вместо найлони,черни хартии:фолио-за него писах по горе.Вместо капаците с вар:листов материал за под капаци -16м -20 минути. и т.н.Ще кажете по-скъпо е-не е така.Сумарно материал/труд/време идва по добре сметката.Гето е прав за старите къщи,че 150 години няма мърдане,ама за семейства живеещи 4 поколения под тоя покрив.А сега на 25 години всеки е с отделно жилище,а до 35 го е продал 2 пъти.../и си е купил кола с хипарски знак/ *beer*
Abu
Re: Цени и изолация на покрив
13-05-2009 - 07:06:19
Посоката на развитие на големите производители е ясна отдавна:
1. Понижение на цената. Не само първоначално, а за целия срок на експлоатация.
2. Увеличаване експлоатационния срок на материалите (като говоря за срокове, това до голяма степен оправдава първоначалния разход, ама зависи колко напред гледа възложителят).
3. Облекчаване на труда и прост за вдяване монтаж (нисък разход на труд и да може неспециалист да се справи, по възможност без специално оборудване).
4. Лесна поддръжка и ремонт. Взаимозаменяемост на елементите и търпимост между материалите ( а не да стане "хидрото ми прееба ватата" и "от калта ми изгни дървенията"winking smiley.

Както искаш, така си ги нареди като приоритети, но старите технологии и материали не са балансирани в тази насока. Като се замислиш, някои от новите също не са конкурентни - например обшивка от ОСБ никак не е по-добра от обработени чамови дъски. Подчертавам ОБРАБОТЕНИ. Но за ОСБ-то ти трябва само зеге и винтоверт, а дъските, за да ти излязат на добра цена, трябва сам да ги обработиш с 3 вида цехови машини. Да речем, че имам възможност да работя и по старому, и по новите технологии. Защо пък да не решим заедно със собственика кое съчетание на ново и старо е най-добро за него? Ако аз не му пробутвам постоянно медна обшивка, пък той да се пъне за кал и керемиди, все ще се срещнем някъде по средата...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход