Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за проект?

Публикувано от kvg 
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 19:14:15
Отново се изместихме от темата - Аз не се оплаквам от това, че цената е 22 евро, а от отношението на архитекта. Той по никакъв начин не се опитва да вложи усилия и да "почуства" къщата която искам. В това е големият проблем. Според мен - само се опитва да приключи набързо - и да си намери следващият като мен - да му плати по голяма от пазарната цена - и отново да претупа нещата. 4ovek - ти след като си бил в тези води - дай мнение - това нормално ли е за бранша - или просто моят архитект е такъв..
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 21:13:32
Lambon ами тогава му скъсай нервите преди да разпишеш подложките или там както го видят
4ovek - донякаде си прав , но донякаде не
аз имам над 20 срещи с архитекта
поне 10 с проектанта
вик инженера в кратка среща коментирахме всичко което ме интересуваше
с ел, не съм се срещал
НО доста често чувах фразата " ТОВА СЕ РЕШАВА НА МЯСТО " / при строителството /
а относно ел,проекта си напълно прав - в прав текст ми се каза четова е необходимо да изкарам разрешителното / а и на мен неми пука от това т.к имам роднина които се занимава с ел.инсталации, та и той каза въобще няма да гледа проекта /

общо взето ще получа това което исках на прилична цена / като за начало само на картинка /
*drunk* *beer*
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 21:30:00
Въпреки,че ника ми е bezopit имам опит с архитектите.С доста си пообщувах и все на мърша попадах.Какво си мисли съсловието?Кой си ти?Той е архитект с главно "А"той е учил и "знае по-добре" каква къща искаш ХА ХА ХА....Аз лично не се подадох и смених доста тъпаци които искаха да ми проектират къщата ми според техните виждания а не според моите.Защо не му теглиш една на твоя след като виждаш ясно,че не е твоя архитект?Защо допускаш да те онижава и да се чустваш прецакан?А после след като ти проектира някаква измишлЬотина какво?Ще я построиш ли?Отговора е да защото пари за проект си дал а след това цял живот ще съжаляваш.Никой не е казал,че е лесно да се намери свестен архитект,после майстори и т.н.,но ако ние клиентите и техни работодатели го допускаме,то те ще продължат да ни се качват на главите.
УСПЕХ. *beer*
Re: Цени за проект?
10-05-2009 - 22:10:46
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Тая българска действителност...не мога да свикна с
> нея и това си е.Добре...окабеляването кой го
> приема на строежа...в смисъл кой си слага
> подписа,че тая инсталация е изпълнена според
> проекта?


За да "пуснем" вилата в действие викахме електроизмервателна лаборатория да измери инсталацията...
Re: Цени за проект?
15-05-2009 - 21:21:49
Какво ще кажете за следната оферта :
- АС, ЕЛ, В и К, Конструктивна, - 10 евро /кв.м
геодезия - снимка - 200 лв.
- проект 300 лв
Част Безорпастност на труда - 300 лв.
Това включва съгласуване в на проекта
Re: Цени за проект?
15-05-2009 - 23:31:28
Ами аз нямам нищо напротив да платя и 25Е/м2, но не знам дали на архитекта ще му издържът нервите и дали накрая няма да ми заяви, че за претенциите ми и 50Е/м2 са малко.

Че като разбиращ толкова защо ти е архитект? защо не скъсаш нервите с претенции на пилота дето те вози или на хирирга дето ти оперира детето. Най-големите недоразумения и най-невероятните грозотии за именно по клиентски претенции.
Re: Цени за проект?
15-05-2009 - 23:39:28
Иванов...тука няма да се съглася изобщо с теб.Къщата ми трябва да прилича максимум на това,което АЗ си представям и много по-малко на това,което архитекта си представя. Иначе се получват десетки еднотипни къщи,които са си всъщност типови проекти.
Една сграда трябва да има индивидуалност и дух и да не прилича на никоя друга.Дори с цената на тежъкби непоправим кич.
Re: Цени за проект?
16-05-2009 - 13:11:36
Къщата трябва да прилича на това, което ти си представяш, ако е правилно. Ако аз съм ти съсед и направя нещо, което цял живот ще гредаш? Един в Чепинци си беше построил къща крепост, с бойни кули и т.н. Насред София един си санирал външната стена и я боядисал тип маскировъчна, но със 5-6 различни ярки цветове. Никой не е длъжен да ги гледа тези работи. Освен това, ти си представяш нещо, но след като е толкова различно едва ли е правилно.
Re: Цени за проект?
16-05-2009 - 15:14:49
интересно дискусия - тук обаче вообще не съм съгласен с др иванов. ако на някой в софия му пречи витоша - да викнем американо-руски-китайски ядрени ракети да я взривят ли? вкусовете са индивидуални и доколкото аз не застрашавам другия в най-общо смисъл, мога да си строя бойни кули каквито ми харесат и да оцветявм както ми хареса. който не му харесва - купува си или 100 дка място да не види друг човек на километри наоколо или се сели в панелка сред гора от панелки. преувеличавам наистина, но за мен разнообразието е хубаво нещо.
Re: Цени за проект?
17-05-2009 - 10:18:43
Ще си правиш, но комшията по същата причина като си построи кочина и сложи 2 прасета, ще разпънеш палатка пред общината и ще оврещиш къде каквото телевизия или вестник има. Най трудното в Зап.Европа е съгласуването на сградата именно по външен вид и цвят. Висиш като парцал докото ти разпишат. Братовчед ми си купи къща в Германия и дойдоха да му свалят боя от дограмите, за да се установи старият цвят, след което трябваше да го направи същият. Къщата макар в историческият център не беше паметник на културата. И цвета го заявяваш по номер. Не отговаря ли пребоядисваш или го пребоядисва общината, а ти плащаш. Нали искате да е като на запад. Купи си къща в апартамент в Мюнхен и го боядисай отвън розово на зелени точки и лилави черти. Тревата ако не си окосиш веднъж седмично те погват, ти кули ще си правиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход