Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени за проект?

Публикувано от kvg 
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 10:33:45
Аз нищо не разбрах...каква е разликата между стандартен и нестандартен ел. проект?
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 11:53:27
Абсолютно съм съгласен с мнението на 4ovek, но важно уточнение беше - да е свършена качествено работата. Да ми се предоставят няколко различни варианта с плюсове и минуси от които аз като неук в областта на архитектурата да си избера този който ми пасва най добре - а не както в случая аз да измисля нещо - което може изобщо да не е добре разпределено добре и там други неща за които най вероятно не знам, че трябва да се вземат предвид и архитекта да ми ги "донамести" и да ми каже - готово - проекта ти е готов!
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 12:36:07
Не ти трябва да разбираш нали всичко си знаеш, както и останалите дето дават акъл как се строи къщаsmiling smiley
Какво мислиш, че представлява проект за 250 лв. ? Да не би да си въобразяваш, че за тези пари някой ще седне и ще се съобрази с индивидуални изисквания?
Проектите за парите, които се цитират са стандартни, защото съдържат само необходимото за изкарване на разрешение за строеж, но не стават за строителство без допълнителна работа и затова по папките пише Технически проект, а не Работен проект.
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 13:26:17
Тая българска действителност...не мога да свикна с нея и това си е.Добре...окабеляването кой го приема на строежа...в смисъл кой си слага подписа,че тая инсталация е изпълнена според проекта?
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 13:48:05
техническия ръководител, а проектанта подписва А15. Ако питаш как става така - ами става. Както си пише отворкото в този форум как не му трябва инженер, не му трябва сторителна фирма, така в реалния живот като си постори къщата неспазвайки проекта почва да търси проектантите (или техни колеги), моли се , играе едни драми от типа "ние всичко сме си направили като хората, не знаехме, че трябваше да ви викаме, сега ако не подпишете няма къде да живеем" и прочее. И тъй като сме жалостив народ и винаги мижитурката печели и се оформят документите и то за жълти стотинки.
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 15:08:34
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз нищо не разбрах...каква е разликата между
> стандартен и нестандартен ел. проект?


Ще ти дам даже срамно елементарен пример:
в типов (стандартен) проект ти залагат 3 ел. контакта в кухнята и точка. Оправяй се по-нататък с хладилник, пералня, миялна, сушилня, тостер, гофретник, абсорбатор, робот, лед-генератор и поне още 10 ел. уреда.
Съгласи се, че за 250 лв никой няма да навлезе надълбоко в индивидуалните ти потребности и да излезе от шаблона.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 15:09 от roomstera.
LKK
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 16:08:08
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------

> Договорете си след техническия проект и работен, договорете
> си авторски надзор и решенията да се взимат от
> инженери и архитекти а не от общаците. Така строят
> по света.


*ok* *ok* *ok*
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 16:44:36
Ех.......Тя затова България е страната с най-грозните къщи на света. Защото на Андрешко акъла му стига само за това - да спести от проекта. Не че тук цената е гаранция за качество, но човек първо трябва ДА ВИДИ какви къщи е проектирал някой, пък после да пита за цена. Какво ще избереш драги LKK- архитект направил няколко красиви и удобни къщи за 22Е/м2 или някой дето проектира за 12е/м2, ама къщи тип трафопост? После ако тръгнеш да я продаваш къщата, не е ли по-добре да хваща окото и да е функционална, вместо да ти викат клиентите, че пет пари не струва. Но всеки е свободен да си решава сам, само после да не циври.
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 16:59:07
roomstera...в кухнята на една средна американска къща има в масовия случай 3 двойни контакта.Следващи по масовост са тия с 4 и в много редки случаи-5 и нагоре.Понеже и те имат ел уреди,при това доста повече от тук,проблемът с инсталацията се решава чрез преоразмеряването на поне 1 от тия контакти-да можеш да си сложиш разклонител с 5-6 гнезда и да можеш да си навържеш всичко дето искаш да връзваш.Ама чакай някой да седне да ти монтира 20 контакта...няма такова животно...Поне аз не съм виждал.
LKK
Re: Цени за проект?
08-05-2009 - 17:35:00
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех.......Тя затова България е страната с
> най-грозните къщи на света. Защото на Андрешко
> акъла му стига само за това - да спести от
> проекта. Не че тук цената е гаранция за качество,
> но човек първо трябва ДА ВИДИ какви къщи е
> проектирал някой, пък после да пита за цена. Какво
> ще избереш драги LKK- архитект направил няколко
> красиви и удобни къщи за 22Е/м2 или някой дето
> проектира за 12е/м2, ама къщи тип трафопост? После
> ако тръгнеш да я продаваш къщата, не е ли по-добре
> да хваща окото и да е функционална, вместо да ти
> викат клиентите, че пет пари не струва. Но всеки е
> свободен да си решава сам, само после да не циври.

Ами аз нямам нищо напротив да платя и 25Е/м2, но не знам дали на архитекта ще му издържът нервите и дали накрая няма да ми заяви, че за претенциите ми и 50Е/м2 са малко.
Пропуските извършени на етап проектиране не могат да се коригират по-късно за каквато и да е сума.
Рационален и оптимизиран проект може да Ви спести по време на строителството сума превишаваща хонорара на архитекта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход