Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
08-05-2009 - 22:23:13
avatar
LKK,разбира се-напълно съм съгласен с 4ovek.. *bow* *ok*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
09-05-2009 - 23:15:40
Абе хора,колко пропаднали арм. бет. настилки сте виждали?
Слягането на баластрата е факт,който обаче не води до задължително пропадане на пода-е,стига да не си сложиш рояла в средата на хола и да свириш по 12 часа на ден.
Иначе аз на фибрана под плочата му набих дюбели,стърчащи нагоре-при заливането остават в бетона и при слягането фибрана си остава винаги захванат за плочата-това при положение,че топлоизолираш под кота 0.След слягането/след 20 г.-5-10см/образувалата се възд. възглавница е бонус
smiling smiley
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
10-05-2009 - 13:53:09
Здравейте на всички,

плочата е наляна като под нея има "само" двойно теръмбоване, баластра около 20 см, пясък 5 см и найлон. Топлоизолацията ще бъде поставена над плочата. За сега (трети ден след наливането) плочата не е прошаднала но си иска обилно поливане. Чува се характерното пукане на балончета winking smiley

Следващ етап / Сега сме при избор на тухли но за това си има отделни теми във форума.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
10-05-2009 - 21:52:15
Появили са се някакви гръцки тухли...днес пак работих по вилата и поисках от съседа 3-4 парчета...че ми потрябваха,а той изнасяше от строежа отпадъци...Впечатленията ми са откровено лоши.Слаба,ронлива тухла,троши се на люспи.Леки са,но качеството е лошо.Единичките са на същия хал-изглеждаха си направо недопечени,имат пукнатини...
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 08:28:41
Не, не разбирай това. Естествено, че за еднофамилна къща се правят ивични и единични основи. Става въпрос за армираната бетонова настилка дали да не е изчислена както се изчисляват плочите на следващите нива и да предава натоварванията върху ивиците, а не върху насип.
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 09:10:15
Пайки, многи си прост моето момче. Ама изключително. А бе неграмотник - като не разбираш от нещо поне не заблуждавай хората да не пострадат.
Едно е да стъпиш в сутерена върху здрава основа, друго е да положиш баластра върху неподходящия за фундиране, съгласно геоложкия доклад, най-горен слой, който освен това е нарушен около изкопите за фундаменти.
Пайки, още от древни времена хората са измислили образованието за да не е нужно да виждаш някакъв проблем за да знаеш за него.
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 09:17:49
Я спести нагоре и колоните, че то и земетресение не е ставало.
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 09:59:02
Чакайте сега...за какво пак се изпокарахте...Той няма да си сади цветя в градината,а ще прави къща.Няма да я строи сам все пак.Нали има проект,минава одобрение,етапи се приемат...
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 12:32:17
Здравейте,

темата от къде започна къде отиде. salvador право Ви рече че ще строя къща а не градина. Имам си и грамотен технически който се кара доста често с бригадира и го убеждава да не бързат толкова с етапите (колкото им се иска или е възможно от практична гледна точка). Затова до някъде съм спокоен аз също така посещавам обекта почти всеки ден - нали организирам доставките на материали и консумативи.
За момента изъплнението изглежда задоволително и ще я търпя бригадата поне до плоча на кота 2,80.

Колкото до проектите salvador пак е парв. Имам си част топлотехника - там за изолацията на плоча кота 0 е посочена по следния начин. Хидроизолация под плочата, топлоизолация над плочата. Така и (ще) правя.

@salvador: За тухлите си прав но всичко в пловдиско строй с тях. Идват от Солун. Могат да се намерят за количества на 0,58 ст. доставка до обекта без разтоварване. Разтоварване по 3,00 на палет (144 тухи в палета). Добро впечателние ми направи гръцката петица - дължина 33 см. (33х25х12) с по-добри (дебели) стени е.

За сега при мен съм се спрял на външни стени - Бутово (намерх ги на 0,82) или аналог от близките села (на около 0,65 - 0,62) днес отивам да видя има един доставен днес камион. Вътрешни стени Солун петица.


Поздрави на всички и Ви благодаря за постовете
BAT_GOIKO
Re: EPS или XPS за топлоизолация под плоча на кота 0 без изба
11-05-2009 - 13:27:48
Абе Човек,ти пак откри топлата вода,че плоча е по-добре от арм. бет. настилка.Както сам си писал,ако се спазва технологията по трамбоването,какъв е проблема да е настилка.При мен беше спазена,още повече,че и съм върху скала.Излишното драматизиране води до обиди,които е хубаво да си спестяваш.И ще те помоля-не засягай неща като образование и т.н.Тези които си строим къщурки си плащаме за образованието на другите-знаещите и можещите.Ако някой взима нашите мнения във форума под внимание без да ги съгласува с конструктори,технически и др. значи проблема е в него,а не в моите"подвеждащи" мнения.Ако те дразни факта,че се чекна със строителите,то е защото строих с много къдърна фирма,вече имам база за сравнение,а гледам наоколо какво беше/и още е/.Имай предвид,че не е много трудно ние простосмъртните да се сещаме за някои тънкости в строителството-въпрос на подход-дали да вземеш готов продукт,без интерес към неговото създаване,или да си научиш домашните предварително,щото май други не са учили.Нищо лично и не се впрягай толкова. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход