Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет относно боядисване на апартамент

Публикувано от exploited 
Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 12:58:41

Здравейте

Предстои ми ремонт, апартамента е панел, стар, с боядисани с постна боя стени. Може ли да боядисваме без да се махне стария слой боя и въобще как да се справим с ужасните стени - кое е най-доброто решение? Шпакловка, гипсокартон, латекс, постно върху старото????


Благодаря
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 14:52:20
Откъм външни стени , направи ГК с конструкция , сложи вата отзад за изолация и ти е топло ! Ако е вътрешен апартамента , лепи ГК и отгоре шпакловка по фугите на ГК , грунд и латекс - бързо , не толкова скъпо , чисто и стават перфектни стени !
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 17:28:01
МВ2316 В препоръчва най-идеалното ,в същото време най-безболезно решение на въпроса.При евентуално друго решение има много да си патите.Около 3 лева е м2 на гипсокартона.По този начин дори сам може ди направите ремонта.
Не се плашете,успех.Не си давайте парите за работа,която и баба може.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 18:12:05
А какво ще кажете за ламиниран гипсокартон?

Питам, не давам предложения. Въпросът ме интересува и за да не отварям нова тема за идентични истории...

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 18:14 от Poli_2.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 18:57:19
Цената на материалите и при двата варианта е почти еднаква.
Според мен при обикновения гипсокартон човек ще се чуства в уютен дом,докато с ГК с PVC покритие може би постоянно в офис или кабинет.
Въпрос на вкус.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 19:05:12
Благодаря.

Ок, пак ще се допълня- некоректно съм поставила питането си.
Не е важна цената, моля! Идеята в предишният ми пост е да получа отговор, кой от двата материала е за предпочитане/ освен забележката за офис- усещането/.
Дори не за предпочитане, а по-скоро - кой от двата вида картон препоръчват специалистите, разбира се за стени в жилище.

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 19:13:17
А за вътрешните стени защо не контактен грунд и отгоре шпакловка? Не мисля, че е по-трудно и проблемно, а при всички положения е по-евтино, това за 3 лева на квадрат ГК ми звучи като предизборно изказване. Ще постигнеш по-добро качество (няма да ти кънти и ще ти спести 2 см удебеляване на вътрешните стени) при по-ниска цена. Ако не ти се налага ГК, не виждам смисъл да слагаш.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 19:51:45
За да постигнете ефекта с гипсокартона,след контактния грунд това,което предлагате няма да се нарича шпакловка,а гипсова мазилка.Защота става въпрос за панелка и сигурно стените не са толкова нито гладки,нито вертикално нивелирани.
А и ГК ще осигури и изолация.А за трите лева отбийте се в най-близкия магазин,лист ГК струва или 8 или 9 лева.След като монтира ГК,ще са му необходими най-много 3 торби сатен за целия апартамент.2 см не са голяма загуба.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 20:15:30
3 лева на м2 струва платата, но поне още толкова ще даде за лепило и ленти по фугите. Преди 2 седмици си лепих ГК в банята за да изравнявам най-кривата стена и за залепването на 5 м2 гипскартон отидоха малко над 60 кг лепило, и то при положение, че правих нещо като майки от ивици ГК.
А иначе за гипсовата мазилка си прав, ако иска да стане перфектно трябва да измаже. Но все пак, ако стените не са чак толкова криви, според мен спокойно може да мине и само със шпакловка.

Експлойтед, тук 10 човека ще ти дадат 11 мнения, така че не ни слушай много-много :] Ако не смяташ да си го правиш сам, най-добре викни майстор на място. Ако обаче ти се занимава да си го правиш, поразпитай и в [www.napravisam.bg]. Така вместо 11 ще имаш 22 мнения хихи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 20:17 от king_for_a_day.
Re: Съвет относно боядисване на апартамент
01-05-2009 - 20:19:44
........

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-01 20:22 от Poli_2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход