Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

платност на епс за външна изолация

Публикувано от 4i4o gosho 
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 01:20:20
Имайте предвид,че технологичния процес при екструдираните полистироли не позволява такива игри с маса и плътност както при експандираните.Малко по-различно е и няма толкова много видове.Може да се прави произволна дебелина,но от към плътност са общо взето фиксирани нещата или варират в малки граници.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 12:55:15
След като се оказва че при добра изолация основни топлинни загуби идват през плочите на терасите имате ли идея как се прекъсва термомост от подобен род.
Аз намерих единствено това на Австрийска фирма като излиза около 100 евро на линеен метър.
Изглежда добро но дали няма по ефтина опция.

линк към австрийското решение:

[www.schoeck.co.uk]
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 13:42:14
Нищо не се вижда на този линк sad smiley
Ако е някакво прекъсване на термомоста между плоча и тераса може би си струва и при 100 евро на линеен метър. Иначе изолираш плочата на терасата, отгоре, отдолу и челото. Аз слагах по 5 см фибран отпред и отгоре а отдолу 5 см стиропор, при 10 см изолация на фасадата.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 13:50:55
Това ли имаш предвид:


Ако е същото...не съм чувал за аналог.Това и по европа е ново.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-09 13:53 от salvador.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 14:49:00
да точно това имам предвид казаха ми че излиза кам 100 евро на линеен метър но незнаех че подобни системи са кът и едва ли не този ISOKORB е без аналог.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 17:10:23
Ми...май няма аналог...миналата година го търсихме що за чудо е като обсъждахме тук сръбския сайт с поротрм-а и...никой не спомена да е виждал аналог на това нещо.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 19:22:04
salvador от това което виждаш какво ти е мнението на кратко дали наистина си струва да се ползва.
Изглежда сериозна фирмата производител имам дори брошура на БГ която прегледах но аз не съм в нещата сефте ми предстои до седмица да почвам къща та ми е интересно мнението на по технически грамотен човек.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 19:45:39
Никога не съм го виждал на живо това нещо.Изглежда много добро като идея,но пък сърбите на сайта си спомням бяха писали за някакъв специалист от фирмата,дето идвал да ги консултира...щото майсторите идея си нямали как как се монтира.Който го внася това нещо,трябва да има и конструктор,дето да каже как се смята тоя детайл ...на него виси терасата все пак.
Re: платност на епс за външна изолация
09-09-2009 - 20:58:33
Петър,
По "оня" въпрос - ок. 1:1. Нямам сега много време, но:

Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо
>
> За да те убедя в моята логика ще изляза от
> микронивото и ще ти дам други 2 по-макро примера
>
> 1/ Тухла четворка и тухла Поротерм.
> Всеки знае как изглеждат и какво представляват.
> Според мене при четворката е с повечко въздух
> даже, но затова пък австрийците при Поротерма са
> го капсуловали в по-малки обемни структури.
> Иска ли питане коя тухла е с по-добри изолационни
> качества ?

Когато се обсъждаше Поротерма, доста се порових и (по памет) си спомням, че като керамика (плътност) беше от порядъка на нашите - за единичка и четворка, респективно ТИ свойствата. По-нагоре също нямаше съществени различия, които ти (според мен погрешно сочиш). Чак при рекламираните тогава 38F \NF[/color] се появи някакво различие в плътността - по памет го дискутирахме за някаква олекотена керамика, зощото НЕ СЕ изяви някакво съществено различеи в обема въздух. Същото така, поне тогава, не открихме някакви данни, че БЪЛГАРСКИЯТ ПАРАТЕРМ отговаря на австрийския. Така че, тук 1:0 за Фло и мен.
>
> 2/ Престави си 2 стъклопакета с еднакви размери,
> да кажем 32мм.
> 1-я с 2 стъкла, втория с 4.
> Ти на кой залагаш ? Моето предпочитание го знаеш.

Тук ме намираш неподготвен и поради липса на време - 0:1.
>
> Още от зората на Неопора преди години го продаваха с 2 плътности - 18или 20 (не помня вече) и 25кг/м3

ОК! Вярвам - не го знам, но пак питам:
За какъм **й им е тогава на Агротехстрой да си измислят графиката до 10 кг, като нямат такъв продукт. Техният единствен се характеризира с Ламбда - 0,03 и толкоз - няма никаква нужда от подвеждащи рекламни графики (за мен неверни).
Апропо, тази ЕДИНСТВЕНА ТЯХНА ЧЕРВЕНА точка от графиката не я пишат цифрово никъде, като умело те бутат да я възприемеш като 0,025 - проверено "статистически". Няколко колеги тогава се "литнаха".

Виж за графита в Неопора не съм вече толкова силно скептичен - тогава не бях чел за Рефлективната топлоизолация, за която споменах преди няколко дни тук:

Темата за тухлите
Re: платност на епс за външна изолация
10-09-2009 - 00:26:13
Quote

За какъм **й им е тогава на Агротехстрой да си измислят графиката до 10 кг, като нямат такъв продукт. Техният единствен се характеризира с Ламбда - 0,03 и толкоз - няма никаква нужда от подвеждащи рекламни графики (за мен неверни).
Апропо, тази ЕДИНСТВЕНА ТЯХНА ЧЕРВЕНА точка от графиката не я пишат цифрово никъде, като умело те бутат да я възприемеш като 0,025 - проверено "статистически". Няколко колеги тогава се "литнаха".


Еми не знам що точно там са я сложили точката, ама изглежда графиката са я копирали почти 1:1 например от братята швейцарци.
И аз не съм толкова скептично настроен като тебе спрямо тези данни.
И последните говорят за средно 17% по добра ламбда при една и съща плътност, което ми позволява да си мисля че моите 7см долу горе съответстват на 8- 8.5 см стандартен ЕПС.
[www.ineos-nova.com]

За тухлите не те схванах много-много, ама нямам и много време да се ровя да търся де сте я водили тая дискусия.
Само знам че аз строих с Румънски Поротерм (по него време нямаше българско производство) и доста се бях поровил и посравнявал навремето.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход