Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

платност на епс за външна изолация

Публикувано от 4i4o gosho 
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 10:38:12
PEtar...и в това има граница.Принципа на Мечо пух не е общовалиден.От едно ниво нагоре вече е безсмислено да качваш дебелина и плътност.Достатъчно високи нива са постигнати на долното стъпало и е като цяло безсмислено за 1% покачване на ефективноста да инвестираш 10% отгоре в материал.

Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 11:33:38
Да, напълно съгласен с казаното от salvador

А относно съотношението плътност/дебелина на ЕПС съм на мнение че колкото по-дебело се слага ЕПС, толкова по малка плътност трябва да се има предвид.
Според мене оптималното е в следните граници

= 5 см ЕПС - плътност 22-25 кг/м3
= 10 см ЕПС - 18-22 кг/м3
= 20 см ЕПС - 15-18 кг/м3

Средното решение от 10 см най-ми се нрави.

За графитния да гоним 18-20 кг плътност също смятам за добре. Оттам нагоре е ненужно изхвърляне (вкл. и най вече на пари)

Сполучливите решения винаги са изкуство на компромиса.
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 12:15:00
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> PEtar...и в това има граница.Принципа на Мечо пух
> не е общовалиден.От едно ниво нагоре вече е
> безсмислено да качваш дебелина и
> плътност.Достатъчно високи нива са постигнати на
> долното стъпало и е като цяло безсмислено за 1%
> покачване на ефективноста да инвестираш 10% отгоре
> в материал.
>
>


*ok* В практиката има метод за определяне на необходимото количество и дебелина ,който се нарича Ценово-оптимизационен метод!
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 12:18:12
Експертите, май се приближавате към даденото от мен !
Само напълнихте темата на чичо Гошо със спам spinning smiley sticking its tongue out
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 12:35:24
Абе знам си аз,че накрая всички ще идем да си поръчаме по един бетонен бункер със стиропорен кофраж...ма да видим кога ще е. :cry:
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 13:10:14
Quote

Експертите, май се приближавате към даденото от мен !

Ама май че е точно обратното.
Малко си блял по засукани мулатки по време на лекциите, ама ще те вкараме и тебе в пътя ... spinning smiley sticking its tongue out
*beer*

А за бункерите не съм съгласен със salvador - не съм фен на Енвер ходжа *pardon*
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 13:48:45
Petar Написал:

> А за бункерите не съм съгласен със salvador - не
> съм фен на Енвер ходжа


:] Той се майтапи! Пък аз мисля да пусна нова тема: А ти, другарю купи ли вече термоблок?

Така останалите теми ще останат интересни!
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 20:02:09
avatar
clap: clap: clap: :} *rose* *rose* *ok* *beer* *beer* *beer* *beer*

Чест и почитание
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 22:50:51
Петър,
По отношение на плътност/ТИ-свойства, разсъжденията на Фло по-ми пасват.
Твоите обяснения за най-ниските плътности ме заинтересуваха, но засега са ми непонятни.

Апропо, има ли вече Неопор под 25кг ? Голяма дискуия имаше преди 2 год. по повод графиката в сайта на Агро... Аз и досега я намирам за самоцелна и подвеждаща, ако не се е появил по-лек Неопор (1). Другото странно там е, че графически са припокрили ЕПС и ХПС (2). Мащаба на ординатата (3). Май и малко самотно/уникално седи в Нета.
Re: платност на епс за външна изолация
08-09-2009 - 23:41:04
Любо

За да те убедя в моята логика ще изляза от микронивото и ще ти дам други 2 по-макро примера

1/ Тухла четворка и тухла Поротерм.
Всеки знае как изглеждат и какво представляват. Според мене при четворката е с повечко въздух даже, но затова пък австрийците при Поротерма са го капсуловали в по-малки обемни структури.
Иска ли питане коя тухла е с по-добри изолационни качества ?

2/ Престави си 2 стъклопакета с еднакви размери, да кажем 32мм.
1-я с 2 стъкла, втория с 4.
Ти на кой залагаш ? Моето предпочитание го знаеш.

Още от зората на Неопора преди години го продаваха с 2 плътности - 18или 20 (не помня вече) и 25кг/м3
Аз лично на къщата в края на месеца ще слагам 7 см графитен EPS F Plus на Аустротерм. Обещали са ми доставка 20кг/м3. Дори и 18 да излезе, не мисля да им правя проблем.
По сертификат е с ламбда 0.032, ама дори и 0.035 да е реалното - пак доволен smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход