Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Облицовъчна задача

Публикувано от salvador 
Re: Облицовъчна задача
30-04-2009 - 18:09:27
avatar
Привет!
Може доста да се смеете на това,но ще ви дам една стара рецепта от стар майстор.......
Отиваш на къра и си набавяш една количка говежди л......на и ги забъркваш с калчица.Слагаш и малко слама,колкото се може по малко накълцана и пердашиш стената с направената смес.Метода се нарича лайньосване и се използва за подови покрития на същите тези къщи,както и за поправки на стените.После оставяш да изсъхне и само варосваш с вар.....
Впредвид това че се появява миризмица,то тя отшумява до ден два.....
Така че пробвай,аз съм правил това на пода в къщата на наши приятели и си действа..... *yes*

Чест и почитание
LKK
Re: Облицовъчна задача
30-04-2009 - 19:11:17
Ако някъде наблизо има рушаща се постройка от кирпич е най-добре да вземеш оттам материала, да го раздробиш и да го ползваш за поправките. Не че има някакво тайнство но местните от едно време са налучкали определени пропорции на отделните компоненти, които сега няма кой да ти ги каже.
Погледни си покрива за евентуален теч или подлизване при дъжд.
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 11:47:28
Крео , няма да стане човече така - ще тежи . Може върху лека мрежа да се облепи с адската smiling smiley смес на Гогол . Според мен Н.В. Гогол е прав - същият материал трябва да е . Армировката може да е от лескови пръчки тип - плет .
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 12:14:45
Салвадоре,Крео е най-прав и това е единствения разумен начин да оправиш стената!Лично съм правил такива стени по този начин-проблеми никакви!
Тези идеи за булдозера ги остави на "баш майсторите"!
Мазилката е паднала от въпросната ти стена,защото е без рабица.След като направиш всички точки,които Крео е посочил,можеш да слагаш каквото си искаш върху мазилката....!
Успех от мен!
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 12:16:32
Венци , явно сега ставаш , но чувството ти за хумор е още в леглото !?
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 12:23:36
smiling smileyМБ,....станал съм отдавна приятелю,но хумора наистина още ми бяга.... :] но съм наистина сериозен и посъветвах Салвадор както Крео,защото съм правил същото на някои мои къщи и наистина не е мръднало!
Имаше много спорове за кирпича тук,но аз си мисля,че щом е здрава стената и се направи добре,няма смисъл да се разваля...
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 13:24:09
smiling smiley Така е , грехота си е да се бута , даже си мисля , че ако Салвадор се заиграе с тази къщурка , може доста по стар изглед да и придаде !? smiling smiley
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 19:13:51
avatar
Ами колеги просто онемявам от това което пишете.....
Какви рабици какви армировки?
Та нали точно сламата е за това?Пробвайте и кажете как се държи сместа и тогава дайте да говорим...
Чудно ми е как ще спрете да не ръждясва рабицата и как ще се отрази това на мазилчицата?
Ако искате правилно да армирате,то това се прави със върбови клонки или някакво друго жилаво дърво.....Преплита се клонката и пердашите с лопатата направо....
После заглаждате със дъсчица или маламашка и сте готови.....
*beer* *yes*

Чест и почитание
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 19:35:35
Хехе , закъсня с клонките ! *beer*
Re: Облицовъчна задача
02-05-2009 - 22:30:33
Това с калта и говеждия тор е вариант.Село е,добитък-бол,комшията днеска изхвърли 10-ина колички тор.Слама ще намеря наесен-полето с балите ми е на няма 200 метра.
Да състарявам къщата...тя по-стара от това няма да стане.Около мен само тухлено-бетонни вили.И без това стои като дъб в слънчогледово поле.Есента мисля да я варосам цялата,да белне малко,че сега стои една сива...не обичам сиви къщи.

Между другото...ме подсетихте другия път да снимам грубия строеж на съседа...има какво да се обсъжда...от улицата се виждат две колони,при които в кофража е останал въздушен джоб...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход