Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбухване при изкоп

Публикувано от Stefan 
Стефан
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 15:32:31
Pal, ако не ти трябват му ги дай, но само ако сам дойде да си ги извади...
При мен се показа една на дъното, опитаха се да я вадят с багера, но той застана на две гуми, а скалата не мръдна, смятай какво чудовище е и ако я извадят, как ще трябва да насипвам на нейното място, отделно, че ще трябва да се плати за кран... Сега стърчат 30 см отдъното, но вече почти я покриха с чакъла, който насипват, а като излеят и подложния бетон ще я покрие. Друг начин нямаше.
Аз около 200 кубика оставих на парцела - тях само ги изваждаше багера а фадрома ги прибутваше - имам да подравнявам, а и за обратен насип.
От останалите около 500 към 200 изсипах както ти смяташ в едно дере на съсед, който иска да го подравнява за да строи, на 200 метра като се бяхме разбрали на 5 лв/кубик, багера, камионите - два броя и фадромата от тях..Добре но на втория ден съседи се обадили в общината и дойдоха оттам и забраниха. Той им размаха нот. акт, но те му обясниха, че може да засипва без проект само до 70 см, дори и в собствения си имот.
И аз увиснах. Тръгнах да търся някой, който да има големи камиони и разтоварище, не намерих някой който да реагира на момента и който да е склонен да даде само камиони, без багер.
В крайна сметка от фирмата ми пратиха техни подизпъмнители, като цената беше 8 лв/кубик икопано, извозено и разтоварено те си знаят къде. Сега разбирам, че ставало дума за количеството пръст от изкопа, умножено по 1.3....
R. Velchev
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:04:21
Ама ти знаеш ли колко са дефицитни камъните, бетон колкото искаш, ама камъните никой не си ги дава, особено шопите-кореняци от Симеоново и Драгалевци, сега ще карам чак от Балша 15 кубика, за да си направя терасите на двора. Иначе в Банско ми ги дават без пари, ама с транспорта нещо не ми се връзва, да карам камъни чак оттам, ако някой знае по-евтин вариант моля да ми го каже.
Вие се чудите къде да си изкарате земята, на мен ми караха от Лозенец 500 кубика да засипя основите на къщата, площадката и рампата.
Анонимен потребител
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:08:05
Че те останаха ли в Банско камъни. Едно време си се търкаляха наволя в речното корито ама ако тръгнеш да търсиш хубави за да направиш един хубав дувар примерно - няма вече.
Stefan
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:13:32
Добре де, то е ясно че едни копаят и извозват, други запълват. И аз като почнах изкопа дойдоха няколко съседи да искат по 1-2 камиона, кой засипва, кой подравнява.. Аз видях двама, казаха ми за още един.. Които не съм видл съм ги платил за извозени, а нищо чудно и оня да е почерпил за докарването...
Затова предлагам, ако някой има да изкарва пръст или смята да засипва да пусне тема - току виж друг е с обратната нужда, така ще си улесним живота взаимно....
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:16:52
Много добра идея.
R. Velchev
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:18:49
На мен речни камъни не ми вършат работа защото са обли, трябват ми ръбати, за градински тераси, иначе в Банко реката я опоскаха, чакат наводнението да докара нови. А такива онзи ден минах през Боаза на Вит на разклона за Тетевен, колкото искаш, да вземат оттам да си карат, или от Самоков.
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:23:32
До Банско няма ж.п. транспорт и возат само коли. Използвай обратните курсове.
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:29:18
Има теснолинейкаsmiling smiley
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:32:05
Той тия камъни няма да ги носи в чанти и после ....с теснолинейката. :} Много коли возят материали за там, така че, ще им дойде добре да си уплътнят курса, а пък и той ще плати по-малко.
Анонимен потребител
Re: Разбухване при изкоп
06-04-2006 - 16:37:49
Представям се как се качва Предел ако си натоварен с ... камъни. Пък после как се слиза ... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход