Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете ми!

Публикувано от Ивана 
Помогнете ми!
04-04-2006 - 14:22:13
Предстои ни строеж на къща, но няма да използваме услугите на фирма, ще строим с бригада. Едни познати строиха по този начин и пазаруваха всички необходими материали на името на фирма на техен познат, регистрирана по ДДС и им излезе доста по-евтино. Та въпроса ми е всяка строителна фирма ли може да ти направи по-принцип такава услуга?
Re: Помогнете ми!
04-04-2006 - 16:04:14
Всяка фирма регистрирана по ДДС може да ти направи тази услуга стига да иска но трябва да сте много близки!Успех!!! smiling smiley
Re: Помогнете ми!
04-04-2006 - 16:54:59
Какви са аргументите да ни откаже?
R. Velchev
Re: Помогнете ми!
04-04-2006 - 16:58:55
Трябва това да им е свързано с дейността, иначе ще им откажат право на данъчен кредит. Или да правят бая сериозен ремонт на собствена сграда. И задължително трябва да е на приятелска основа.
Re: Помогнете ми!
04-04-2006 - 17:11:50
Ами защото е незаконноsmiling smiley Крадеш от държавата.
Re: Помогнете ми!
04-04-2006 - 19:40:25
4овека е прав по принцип.
По чиста ще Ви е съвестта, ако успеете да се договорите с определен склад за отстъпка защото се каните да пазарувате доста и БЕЗ фактура. Те после знаят как да краднат. Сигурно е хубаво все пак да Ви се намират и някакви фактури за всеки случай.
Фирмите също могат да Ви поискат някаква част от ДДС - "за осчетоводяване".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход