Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за строителство

Публикувано от flycho 
Re: Въпроси за строителство
06-04-2006 - 12:10:21
Искам да се включа този разговор. В момента имам подобен проблем. Ако езерото е естествено то значи, че под него има глинест пласт. Зависи на каква дълбочина е той. При мен е на 2.50м., а за такава висока сграда се искат и дълбоки основи. При мене ги дадоха на -4.20м. Такаче минав този слой и отдолу стъпваш на "твърдо". Аз си платих и ми направиха геоложко проучване което струва около 250лв. Щом около тебе са построили други сгради значи имат тази информация. Мисля,че няма да имаш нужда от пилони, а от добра фундаментна плоча. Желая ти успех.
Re: Въпроси за строителство
06-04-2006 - 13:08:04
езерото е естествено, ама не е точно езеро, а направо бивше солено езеро до самия бряг на морето. затова може и да няма глинен слой, тя водата си се просмуква от морето директно и кой знае ква му е геологията. може да се строи там и доколкото съм разбрал трябва да се набиват пилони, сигурно доста до дълбоко има подпочвени води и затова.
иначе твоята сграда колко беше висока за да има основи -4.20м? геоложко проучване ще правя 100% през идните дни, но не ми е спешно, полека ги движа нещата, защото добре трябва да си направя сметката първо. и колко ти струваха тези основи на теб само информативно можеш ли да ми кажеш?
Re: Въпроси за строителство
06-04-2006 - 13:57:31
Е чак тобкова дълбоки не се изискватsmiling smiley Вижте на панелките на каква дълбочина са им мазетата няма и 2м. на повечето.
Re: Въпроси за строителство
07-04-2006 - 09:57:59
Искам да попитам след като е готово геоложкото проучване кой казва какви основи да се направят, това работа на архитектите ли е или първо трябва да се мине през някакъв строителен инженер, който се занимава с това. Или те архитектантските бюра със сигурност си имат такова лице на щат?
Re: Въпроси за строителство
07-04-2006 - 10:55:53
Строителния инженер. Обаче без да изчисли цялата сграда, т.е. след като е готов архитектурния проект поне в идейна фаза малко неща може да ти каже.
Пътят е такъв - поръчваш си проект , плащаш, оценяваш и решаваш дали си заслужава да строиш или не.
Stefan
Re: Въпроси за строителство
07-04-2006 - 10:59:19
Flycho, намираш си архитект. С него обсъждате какви са ти идеите какво ще строиш, колко високо и т.н. Даваш му геологията за да си направи грубо сметките и да знае колко високо може да издържи, ако трябва той ще си направи консултация с инженер. После той ти прави идеен проект, след като ти хареса той започва да проектира. Негова работа е да изчертае част архитектура, основи, фундиране, армиране, бетонови работи, плочи, всичко това той го дава на конструктор с който работи. Той решава според почва, земетръсна зона, натоварване дали ще си на ивични фундаменти или фунд. плоца или колони, той си носи отговорността, вписва си депломата на проекта. Същото е с другите части - ВИК, Топлотехника (ОВ) планировка и т.н.
За консултация в твоя случай търси строителен инженер, след като имаш геологията, може и архитект, но човекът който това му е работата е инженерът.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход