Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за усвояване на балкон

Публикувано от king_for_a_day 
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 12:56:10
avatar
Започва да ми намирисва за направа на бункер..... :]
Това е просто тераска бе хора - и без никаква мисъл и каквато и системка да се положи пак ще сработи....
Само дето май гледаме да я оскъпим,а.....? *angel*

Чест и почитание
LKK
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 13:36:13
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Ще се заинтересувам.
>
> Намислил съм също и да сложа троен стъклопакет.
> Поне на теория ми звучи добре за шумо и
> топлоизолация, също и против конденз по стъклото.
> Дали на практика се усеща разликата с
> обикновения?
>
Смятам че троиният стъклопакет е съществен елемен от ТИ и с прекрасни ШИ характеристики, стига да може да си го позволиш финансово. Аз го предпочетох пред двойният с К-стъкло за апартамента си и не съжалявам за избора. Конденз се образува само в кухнята по време на готвене, ако не е включен абсорбатора.
Сметни си с колко ти се увеличава външната площ на апартамента при приобщаването на балкона, като не забравяш тавана и пода на усвоеният балкон. Тази плош я отнеси към площта на съществуващата в момента външна стена и ще получиш, колко пъти по-добра ТИ трябва да заложиш в проекта си, за да постигнеш сходни условия.


Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 14:50:14
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> С риск да разгневя някой форумен специалист по
> топлоизолациите ще кажа,че не е възможен
> вътрешнослоен конденз или конденз във вътрешността
> на материала ,колкото и паропропусклив да е той.
> Конденза е явление на повърхността на
> материала/някъде я наричат гранична
> повърхност/!Дори и в случая на многослойна система
> пак не е възможен конденз във вътрешността!

Фло,
Ти нали уж си информиран форумец - над средното ниво?
Е, "разгневи" мен (естествено), и Норматива (за съжаление):

НАРЕДБА № 7 ОТ 15 ДЕКЕМВРИ 2004 Г. ЗА ТОПЛОСЪХРАНЕНИЕ И ИКОНОМИЯ НА ЕНЕРГИЯ В СГРАДИ
Глава трета.
ТЕХНИЧЕСКИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ВЛАГОУСТОЙЧИВОСТ, ВЪЗДУХОПРОПУСКЛИВОСТ И ВОДОНЕПРОПУСКЛИВОСТ

Чл. 18. (1) Сградните ограждащи конструкции и елементи на отопляеми сгради (помещения) с продължителна относителна влажност на въздуха най-малко 60 % се изчисляват на влажностен режим (евентуален кондензационен пад).
(2) Външните ограждащи конструкции и елементи, както и вътрешните елементи, граничещи с неотопляеми пространства, се изчисляват на евентуален кондензационен пад (кондензирана влага). Подовете и стените, граничещи със земята, не се изчисляват на кондензационен пад.
(3) Сградните ограждащи конструкции и елементи се изчисляват на влажностен режим съгласно приложение № 6.
Чл. 19. (1) Сградите се проектират и изпълняват така, че през проектния им експлоатационен срок водната пара, проникваща чрез дифузия през сградните ограждащи конструкции и елементи, да не кондезира или общата сума на кондензираните водни пари в края на изчислителния период на навлажняване да не причинява вреди на топлоизолацията и устойчивостта на конструкцията.

Тук си затрайвам - който на когото иска да вярва, аз (засега) се придържам към Нормативите - не изключвам някой да ги обори, но освен Фло, друг не се е явил. Иначе, за "граничната повърхност" е прав - такива са всички повърхности между разнородните материали в една стена. Дори и при слепването на предлагания от него продукт (между слепените слоеве).

фло Написал:
-------------------------------------------------------
> изберете българското Фибрана е гръцки!

Фло,
Ти нали уж си информиран форумец - над средното ниво? Нали разбираш от лаборатории и сертификати? Къде са тези сертификати, потвърждаващи твърденията от сайта, че ТИ свойствата на продукта са, едва ли не по-добри от въздуха, за който (аз поне) знам, че е идеалният топлоизолатор (Ламбда=0,024)?
Нали считаше, че оК е по-меродавен от оС??? Нещо спиш, или ти "отърва"?
Нали правеше разлика м/у топлопроводимост и топлопреминаване?
Цитати от сайта:

"Плоскостите се произвеждат като термично съединена многослойна структура с висока якост на огъване и устойчивост на натиск, която осигурява по-нисък коефициент на топлопреминаване - от 0.026 до 0.03 W/mC. "



За питащия Кинг: Нямам нищо против продукта - представянето му ме смущава. Отделно мненията на Фло, звучащи "така мило и интелигентно". Просто там е представена една конструкция на стена, която Фло пропагандира - няма лошо, но това не протвърждава качествата на продукта и няма общо с темата!!!
Моето мнение е, че избраните продукти ТРЯБВА ДА СЕ ПРОВЕРЯВАТ - много лъжат ма...ка им!
Също така, не е излишно ДА СЕ ПРОВЕРЯВАТ мненията и препоръките на Фло. Аз поне ги приемам 50:50, което е същото на практика.

LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Тогава си предвиди дограма със система за
> проветряване, защото конденза освен при ниска
> температура на ограждащата повърхност се образува
> и при пренасищане на въздуха с водни пари.
> За информация човек се чувства комфортно при
> 50-60% относителна влажност.

Напълно се присъединявам към съвета, с уточнението, че проветряването може да се постигне и с др. способи - например вентилатор с датчик за влажност. Тук избора е по др. съображения.

>king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Намислил съм също и да сложа троен стъклопакет.
> Поне на теория ми звучи добре за шумо и
> топлоизолация, също и против конденз по стъклото.
> Дали на практика се усеща разликата с
> обикновения?

При всички случаи е по-добре (шум, конденз) - изборът, обаче, е пак по др. съображения. Стъклопакетът, в санирано жилище си остава най-слабото место дори и "троен". Кондензът може да се избегне и с др. средства, най-вече разумно обитаване. Тук ми е трудно да давам мнение - всеки си има предпочитания как да живее (превъзпитава съпругата winking smiley )
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 17:39:11
Ще накарам жената да диша по-малко *ok*
Благодаря ви за съветите, определено ми бяха полезни. Ще пратя снимки, а живот и здраве след другата зима и отзиви относно топло, мухъл и т.н. *beer*
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 17:41:59
granit Написал:
-------------------------------------------------------
>> В Италия за лента метър на 20см. на входната
> врата,която беше обикновено релефно стъкло аз я
> замених с гравирано и имаше проблеми
>


:} :} Гранит,ти смени на хазяина си прозореца без да го попиташ ли?
- Не са толкова строги в Италия, да знаеш. :}
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 18:26:02
avatar
Някой да не мисли ,че ще надживеем костенурките и орлите?
Човече,просто си направи терасата - тук проекти много,ама ни един до сега читав....
Мини на принципа - Каквото каже майстора и готово....
Стига да не му е първият балкон,ще видиш ,че ще стане от раз...... *yes* *beer* *drunk*

Чест и почитание
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 20:16:18
Гогол, точно това искам да избегна - каквото каже майстора. Защото напоследък с бума на строителството се навъдиха едни "майстори"... Естествено, има и читави, но няма гаранция, че ще попадна на такъв. А ти като казваш да не се впрягам толкова не си прав - това не е просто тераса, където ще стоят цветята на жена ми, това ще бъде спалнята ми. Ако е студено ще плащам повече за отопление, ако просмуква или има мухъл ще бъде грозно и вредно за здравето и т.н. Все пак по-добре да вложа малко енергия и пари в повече, но в седващите 10 години да не мисля за ремонт. Сега съм на 28, надявам се 38 не ги броиш за преклонна костенурча възраст winking smiley
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 20:59:07
avatar
моят сърказъм пак остана неразбран.....
нищо лично,просто независимо каква стая ще става - ще стане.... *angel*

Чест и почитание
Re: Въпроси за усвояване на балкон
22-03-2009 - 21:11:30
*drunk* Любо о о о! Любчооооо! Много жилав ..........си-камък да стиснеш,конденз ще пусне!Естествено ,че ще приемеш на доверие 50 на 50 , щото само половината разбираш ! Ето ти един пример;Знаеш колко била ламбдата на въздуха,но не знаеш ,че екструдирания полистирен съдържа 98% въздух и то в затворена клетъчна структура,и почват едни съмнения,едни търсеници на сертификати и т.н.По същия начин и четеш норматива-без разбиране!Но да не се отклоняваме от темата!Аз съм усвоявал тераси и съм си дал мнението,отделно съм бил производител на леки бетони и от тая позиция също съм дал мнение!Отделен е въпроса кой,колко би се съобразил!Ти драги правиш хубави графики и неправилни заключения и съм сигурен,че не знаеш от коя страна се хваща лопатата-образно казано за строителството!Айде наздраве! *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-22 21:14 от фло.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
23-03-2009 - 17:40:53
Щом усвояваш балкон се освойва с итонг 10-12 см. задължително вътрешна изолация на под ,нови стени,и таван с фибран 2см. сигорно и ефикасно>!
насреща съм 0885995716
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход