Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за усвояване на балкон

Публикувано от king_for_a_day 
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 09:41:01
Колеги, многонещо се изписа,не знам защо давате некомпетентни мнения? Това което съм написал по-горе се подписвам под него и е проверено под формата на около 40 направени балкона лично от мен. Започнал съм и аз с грешка-проба но ги поназнаивам нещата.
-Няма никакъв проблем да има с конденз ако ползваш фибран
- Няма такова нещо като дишаща стена ако ползваш стиропор-практически двата продукта са еднакви,но стиропора има въздушни междини и има ронлива структура.Това е минус защото задържа влага и е предпоставка за ггниене и др.
- Ти сам ще си прецениш как да го направиш, но имаи в предвид мнението ми- нямам рекламации.
- За съжаление няма да ти свърша работа защото е много малко за да ходя до Сф.
- Ако ти потрябват алпинисти- мога да ти препоръчам работещи там. Успех.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 12:00:59
В случая и от мен твърдо - полистиролбетонови блокчета за зидарията/15см./ и стоманенобетонен пояс. Три са причините, поради което
трябва да се избере това изпълнение:
1) Лек материал, лесен за обработка и устойчив на атмосферните влияния/не поема и не задържа влага в дълбочина за разлика от Ytong-а/.
2) Отпада нуждата от външна изолация, с което разходите чувствително падат. Шпаклова се външно с някое от коментираните лепила.
3) "Направи сам"/++икономия/.
Успех в начинанието.

P.S. С пожелание към колегите традиционалисти да разчупят стериотипите в строителството, оттам ще се подобрят и възможностите им в различни професионални ситуации.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 16:08:26
Бях се зарекъл да не участвам в такива дискусии. Простотията (с извинение) винаги надделява.
Само ще обърна внимание, че описанят от ЛКК собствен опит и разсъжденията му за бъдещи усвоявания на балкона са доста точни. Най-странното (на пръв поглед) е, че точно той си задава въпроси!!??.
Без да съм проучвал полистиролбетоновите блокчета, ходът на разсъждения на Джуниор 70 ми харесва и го подкрепям (80%).
От там нататък гледам старата, позната и втръснала пиеска.
Да, не съм усвоил нито един балкон, сигурен съм, че и Ректорът на Архитектурния също. Просто на него му е работа да знае и да учи другите да проектират. Съчиняват и книжки, които интересуващите се биха могли да прочетат.
На колегите като Властов работата им е да ИЗПЪЛНЯВАТ ТОЧНО ПРОЕКТИ (пожелавам му и 100 да направи), а не да ги съчиняват на мазна хартийка от баничка (нищо лично - ти си ми "под ръка"winking smiley:

vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> -Няма никакъв проблем да има с конденз ако ползваш
> фибран
Има или няма проблем ТИ с Фибран и къде е положен последният?
> - Няма такова нещо като дишаща стена ако ползваш
> стиропор-практически двата продукта са еднакви,но
> стиропора има въздушни междини и има ронлива
> структура.Това е минус защото задържа влага и е
> предпоставка за ггниене и др.
Защо тогава единият продукт (Фибрана) го оплюваме в специална точка, а във втората оплюваме другия, като отбелязваме предимствата на първия? А защо единият от двата "еднакви" продукта "ГГние и др."?
> - Ти сам ще си прецениш как да го направиш, но
> имаи в предвид мнението ми- нямам рекламации.
Какъв е смисълът от това заключение (в отговор на въпрос във Форум)?
За колко обекта си се удостоверил лично, че са решени проблемите на хората - 1-5-10-40?
Нека да са всичките, ама защо тогава ходиш да се цапаш по обектите, а не станеш Ректор? А, ако не смяташ да измисляш нова теория, подкрепи твърденията си линкове, цитати и пр. (но не само от форуми) - просто така се прави, когато претендираме, че ЗНАЕМ нещо, а не си го измисляме...
Иначе в БГ балконите сигурно са милион - няма проблем за 100 000 да се вземат грешни пари.
ПИСНА МИ от всезнаещи строители, майстори, търговци и скучаещи по форумите.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 16:33:53
king_for_a_day

Понеже кибикът може два пъти да се обади и веднъж да мести ще предложа следното. Метална конструкция/решетка/ с японска метализирана изолация отвънка/цинко.алуминиево покритие, с прахово боядисване/, полиуретанова пяна отвътре. От вътрешната страна на решетката гипс-картон. Изолацията е достатъчна/0,025 при 0,040 по норматив/, но ако искаш между нея и гипс-картона можеш да си сложиш вата. Козирки отгоре, а прозорецът не го мисли, защото той се хваща за горният балкон и не тежи на зидарията или каквото сложиш отдолу. Работата е 1 ден, без никакви мокри процеси/вода не се използва за нищо/ гаранцията на външното покритие/боадисване/ е 50 г., метала не се износва. Цената колкото другото.
Прозорецът е редно да е изцяло отваряем, за да не изтървеш булката, то по принцип аз мисля, че неотваряемо крило е глупост.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 17:46:11
Поредният Другар или Доктор на строителните науки:

др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Метална
> конструкция/решетка/ с японска метализирана
> изолация отвънка/цинко.алуминиево покритие, с
> прахово боядисване/, полиуретанова пяна отвътре.

> Изолацията е достатъчна/0,025 при 0,040 по
> норматив/
, но ако искаш между нея и гипс-картона
> можеш да си сложиш вата. .

гаранцията на
> външното покритие/боадисване/ е 50 г., метала не
> се износва
.

Може и да е готино предложението, стига някой да може да го опише читаво.
Другарю, дай нещо снимки, ако си го измислил или линк, ако го взаимстваш отнякъде, та да се разбере какво предлагаш.
Числата в алк. градуси ли са или в мл.?? Ако са за "Коефициент на топлопреминаване" - НЕМА такъв "норматив".
Ако са за "Коефициент на топлопроводност - за полиуретана действително се дава 0,025 W/(m.K), но играе и дебелината на панела. Повярвай, дебелината в случая има значение. !!??smiling smiley
Писна ми - просто днес се забавлявам (нищо лично, съществото коментирам)!!!
Кибик,
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 18:10:47
Излизам спешно, че ще свършат масите, но като се върна или утре ще то обясня по-подробно.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 18:15:34
Властой, благодаря, ако ми потрябват алпинисти по този или друг повод ще ти пиша.

Джуниър, конкретно при мен с Итонг се получава около 615 кг. тегло на зида, при полистиролбетон - 490 кг. включително пояса. Не че теглото е проблем, но все е полза. А ако наистина е по-водоустойчив, би бил добър вариант. Проблемът обаче е в това, че изисква малко повече умения и технологично време и не зная дали сегашните разглезени майстори ще се хванат да леят и пояс. А и Гогол нали писа, че имало проблем с някои грундове... Иначе като цяло идеята за полистриролбетон ми допада, ще помисля върху това.
И накрая пак да добавя:Не искам външна топлоизолация! 1. Ще се получат термомостове. 2. по-скъпо заради алпинистите. 3. "хидроизолацията" хваната директно върху зида има по-добра механична якост. Плюсове от външна ТИ не виждам, ако споменаттото лепило АК20 + фасаген или мазилка върши работа за спиране на водата.

Др. Иванов - така както ми описваш, оставам с впечатлението, че това е по-скоро за затваряне на тераста, без тя да се приобщи към стаята. Не зная тази полиуретанова пяна доколко може да се сравни с 15 см зид, не само като топлоизолация, но и като звукоизолация. Благодаря все пак, за някого може да бъде добра идея.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-21 18:27 от king_for_a_day.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 19:13:10
Хора стига с тия козирки,много селско и съсипва визията на цялата зграда!Никъде в Европа няма такова животно!
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 19:31:22
junior70 Написал:
-------------------------------------------------------
> В случая и от мен твърдо - полистиролбетонови
> блокчета за зидарията/15см./ и стоманенобетонен
> пояс. Три са причините, поради което
> трябва да се избере това изпълнение:
> 1) Лек материал, лесен за обработка и устойчив на
> атмосферните влияния/не поема и не задържа влага в
> дълбочина за разлика от Ytong-а/.
> 2) Отпада нуждата от външна изолация, с което
> разходите чувствително падат. Шпаклова се външно с
> някое от коментираните лепила.
> 3) "Направи сам"/++икономия/.
> Успех в начинанието.
>
> P.S. С пожелание към колегите традиционалисти да
> разчупят стериотипите в строителството, оттам ще
> се подобрят и възможностите им в различни
> професионални ситуации.



*ok* Абсолютно точно!! *drunk*
LKK
Re: Въпроси за усвояване на балкон
21-03-2009 - 19:58:06
granit Написал:
-------------------------------------------------------
> Хора стига с тия козирки,много селско и съсипва
> визията на цялата зграда!Никъде в Европа няма
> такова животно!

Селско е приобщаването на балконите! Всичко останало е следствие.
На теб известно ли ти е, че в Европата не може дограмата да си смениш, ако нямаш одобрен арх. проект /разбирай го, че фасадата трябва да е еднотипна, такава каквато я е измислил архитекта/?

king_for_a_day, струва ми се, че не знаеш какво искаш, но балкона и проблемите са си твои. Стискаш се там дето на трябва, а от много стискане накрая ..... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход