Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за усвояване на балкон

Публикувано от king_for_a_day 
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:43:35
avatar
Сега е на промоция в практикер и е на чудесна цена....Повярвай... *angel* *rose*

Чест и почитание
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:45:45
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:56:28
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Властой, наистина не разбирам с какво би ми
> помогнала топлоизолация за спиране на влагата?
> Горе написах, че ще искам при зидане да се измаже
> отвън с теракол (или някакъв друг материал) което
> на практика би спряло водата при една външна
> изолация. Всъщност това беше основната идея на
> въпроса ми - дали това измазване е достатъчно или
> да слагам и друг материал? А че пие Итонга вода
> четох и в комбинация със западното ми изложение...
>
>
>Фибрана/ добре е да ползваш на ДАУ/ не пропуска капка и когато е сложен грамотно ти дава 100% гаранция. Овен това е по- добра топлоизолация от стиропора, които пък пропуска вода.
Нямаш нужда да шпакловаш външно защото шпакловката не ти помага изобщо. Пак ще ти мокри ако няма фибран, особено на 11-ти ет.
10 см. зид итонг е достатъчно здрав да носи прозорец и достатъчно лек.
Друго предимство е,че няма нужда от допълнително укрепване и е наи- евтиния вариант. Не се нуждае вътрешно от нищо освен една шпакловка и е перфектно.
Външно го правиш по избор- може шпакловка и боя, може и някъква мазилка и си готов.

Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 11:03:51
Мислиш ли да го узаконяваш, имаш ли идея по въпроса?
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 11:30:50
vlastoy Написал:
-
> >Фибрана/ добре е да ползваш на ДАУ/ не
> пропуска капка и когато е сложен грамотно ти дава
> 100% гаранция.

Хм, проблемът на фибрана е, че остават фуги между отделните плоскости когато се лепи. Ако лепилото, с което са измазани фугите може да спре водата, то би могло да я спре дори и без фибран, просто ако е измазано с него (това имам предвид под шпакловка). Точно това ми беше идеята като питах Гогол за някакъв материал. Този, който той ми препоръча нали бил за басейни? Предполагам би свършил работа тук при 3-4 мм измазване? Съвсем нямам претенции да съм специалист, затова питам.

> 10 см. зид итонг е достатъчно здрав да носи
> прозорец и достатъчно лек.

Да... със сигурност е така. Но при 4.2 квадрата стена и 500 кг/м3, тези 15 вместо 10 см. ще ми утежнят допълнително с 205 килограма. Това е все едно двама приятели да ми дойдат на гости в повече или да направя по-тежка замазка на пода.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 11:33:37
Корн, по принцип би било хубаво, обаче ми казаха че е голямо разтакаване ... :g: Да не говорим, че не зная дали ще ми позволят, нали все пак променям фасадата. Имаш ли информация за колко време може да се узакони, ако изобщо може? Също така колко би струвало?
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 12:08:23
Балкон измазан с 2 ръце водоустоичива циментова замазка ако е изложен на пряк достъп на дъжд се подмокря и след 2-3 год повърхностната замазка заедно с част от итонга почва да се отлепя и пада. " Санирал" съм ткива вече направени тераси от друг и после няма проблем.
-
С това-там за басеините не съм работил, не знам.
- Не разбрах и въпроса ти за утежняване на конструкцията- кое я утежнява с 205кг?
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 12:30:40
Дебелина 15 см. вместо 10 имам предвид. Квадратурата на зида е около 8.2 * 0.05 = 0.41 м3. Обемното тегло на Итонга е обикновено 500, значи с 5 см по-дебел зид ми утежнява с 205 кг. Ако пък е 12.5 см., ще ми утежни само със сто кила...
Иначе не отричам ползите от тънък зид - по-евтино, по-лесно, по-широка стая... но все пак ми се струва малко 10. Както узрях за 15, така може и за 12.5, но 10 вече ми се струва притеснително малко smiling smiley Ако при една панелка критично е теглото на зида, при мен го няма този проблем, затова мога да си позволя 12.5 или 15, така ще съм спокоен и ще постигна и малко по-добра топло и звукоизолация. Колкото и да не става за това Итонга, все е нещо.

А ти не ми отговори - правиш ли обекти и в София? Поне да зная дали да те имам предвид. И евнтуално ако обичаш ми прати една приблизителна цена за труд на лични, да зная каква ще е разликата между външна и вътрешна изолация, макар че засега съм за варианта с лепилото на Гогол.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 12:51:31
Правя ако си струва ходенето, знаеш ли колко кв. трябва да се иззида? За да ти пратя оферта.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 13:23:21
Малко се обърках кой какво предлага, но не се препоръчва ВЪНШНА ТИ с Фибран. Ще овлажни Итонга от вътрешните пари, освен ако не се предвиди и вътрешна пароизолация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход