Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпроси за усвояване на балкон

Публикувано от king_for_a_day 
Re: Въпроси за усвояване на балкон
19-03-2009 - 22:01:02
Правих усвояването без скеле и алпинисти-зидам и на всеки 40 см зид измазвам с бяла циментена шпакловка отвън.След няколко минути минавам една мокра гъба отгоре.В магазините има гъбени маламашки!На тая височина проблема ще е не в 100 - те кила прозорци ,а в тяхната ветрилна повърхност.Същото важи и за целия лек зид-ветрилната повърхност!Тия мегапаскали якост са за носимост,а не за странично ветрово въздействие!Именно за това е пояса-да не отлети прозореца заедно със зидарията при някоя сериозна буря!Конструкцията трябва да е вързана към основната сграда,поне аз така реших тая задачка!
Re: Въпроси за усвояване на балкон
19-03-2009 - 22:02:10
Гогол, като пуснах темата тайно се надявах точно на това - да дадеш акъл за конкретен материал за шпакловане отвън, че аз само теракол знам smiling smiley Цената като за тази квадратурка не е проблем, само да не е много труден за откриване, че не съм силен с логистиката smiling smiley
Re: Въпроси за усвояване на балкон
19-03-2009 - 22:19:57
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Правих усвояването без скеле и алпинисти-зидам и
> на всеки 40 см зид измазвам с бяла циментена
> шпакловка отвън.След няколко минути минавам една
> мокра гъба отгоре.

А, ето това имам предвид! Чувал съм за доста майстори, които така правят, не зная само дали не се прекъсва цялостта на шпакловката (въпреки мократа гъба) и това да разваля хидроизолацията?

>Именно за това е пояса-да не отлети прозореца заедно със зидарията при някоя сериозна >буря. Конструкцията трябва да е вързана към
> основната сграда,поне аз така реших тая задачка!

Това за вятъра не го бях помислил. Не се притеснявам за цялата конструкция, но наистина като натовари прозореца навътре, ми се струва възможно да се появят пукнатини, може натоварването да надхвърли това от теглото му. Ако майсторът може да го направи, няма да имам нищо против.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
19-03-2009 - 23:34:30
Цитат от Гогол„Върл противник съм на пенобетон,полистиролбетон и т.н. олекотени бетони поради тяхната ненадеждност..../това си е мое мнение,но са ме дънили на важни за мен обекти и съм близал рани/...."
eye popping smiley Защо ми се струва ,че така препоръчания Итонг от Гогол ,всъщност е търговското наименование на пенобетон!
И аз съм му върл противник за външни стени-за вътрешни не!

Полистиролбетона е идеален за 11-ия етаж-здрав,водоплътен,добър топлоизолатор,лек,лесен за обработка-реже се с трион,с отлична равнинност!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-19 23:44 от фло.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 08:50:42
avatar
Привет!
Ако можех да дам друг консулт за материал с удоволствие,но няма такъв в БГ който да ми вдъхва доверие....
Това шлайфане с гъбата което прави колегата не го препоръчвам поради факта ,че добавъчната вода понижава якостите на шпакловката/като на бетона/ и не води до добър резултат като якости.
Иначе лепила много на пазара - достатъчен елемент е да намерите лепила за басейни - при нас то е АК 20 или АК 22.....
В практикер ги има....
Не препоръчвам по голяма дебелина на итонга от 10 см.....
Полистирол бетон не полагам поради вида на хидрото което използвам - грунда е ацетатен и става аерошоколад основата - после ме вкарва в преразход и схеми които не обичам....
Фло кой производител на полистиро бетон препоръчваш?
Дай характеристики!Моля! *yes* *drunk*

Чест и почитание
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:11:56
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> Иначе лепила много на пазара - достатъчен елемент
> е да намерите лепила за басейни - при нас то е АК
> 20 или АК 22.....
> В практикер ги има....



clap: Най-добре "лепи" АК-47 от Долината на розите *drunk*
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:31:12
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре е да се знае,че фибрана е топлоизолация,а не
> хидроизолация и ,че итонга не е подходящ за външни
> стени,направо е противопоказан. Няма никаква нужда
> от алпинисти, фибран и други външни "майсторски
> иширети" на 11-ия етаж,прилагани за някой лев в
> повече!Спецификата на конкретния случай-височината
> и изложението изисква интелигентен подход !

Даваи, " Интелектуалецо", покажи интелигентния си подход
:] :] :] , по- некомпетентно мнение не съм чул отдавна!!!
- Фибрана не бил хидроизолация а топло- добре,че беше ти да отвоиш очите на хората.
- Ми на мен ми се проясниха някои работи - абе прогледнах за истината!!! Благодаря ти спасителю.
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:31:18
avatar
АК 7,45 вече е на въоръжение във войските-съжалявам за остарялата информация...... :}

Чест и почитание
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:37:33
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Сваляй шапката !
> Знаеш,че при теч замазката пропуска към
> фибрана,който и да е с висока плътност пие,задържа
> влага и тя пропива към итонга!Итонга е с отворена
> кухинност и е илюзия неговата изолационна
>
:] :] :] Извинявам се,че пак пиша, но видях нова глупост
- Тоя човек явно разбира и от топло и от хидро :} :}
Re: Въпроси за усвояване на балкон
20-03-2009 - 10:37:43
Гогол, благодаря за лепилата, ще ги търся! А за дебелината - убедихте ме да не е 20, но все пак ми се ще да сложа 15 см. а не 10 - нали ти писах, че проблемът с натоварването не е толкова остър, както при панелките - все пак конзолни ми остават само около 65 см от плочата. Бях пуснал една картинка, но остана на предишната страница и може да не си я видял.

Фло, АК-47 да си търси жена ми - ако не стане добре ремонта, да ме подбира smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход