Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да поговорим за актовете и .....

Публикувано от MB2316 
Che
Re: Да поговорим за актовете и .....
26-03-2009 - 21:35:50
2700лв за 15kW eye popping smiley
Не беше ли 600лв до 15kW и 2200лв за по-големи мощности?
Re: Да поговорим за актовете и .....
27-03-2009 - 00:12:45
Da, може да са били толкова, мина вече повече от година и половина... Абе към 3 бона ме одраха общо - дали 2700 или 2900 нямам спомен, може и 2800 да са били...Общо за двете можности, едното е депозит и за някъв кабел там няколко метра над безплатното, нещо такова...
Re: Да поговорим за актовете и .....
16-04-2009 - 15:16:38
Аз сега подписах постоянен договор с Чез - такса 697лв; три фазен 15kw; да не ме сюрпризират с още някаква такса??? И малко не ми е ясно - в срока на договора има 2 месеца срок, а искат и У-ние за въвеждане в експлоатация - при мен обаче дори грубия строеж не е готов?Моля някои минал наскоро през цялата процедура да разкаже по подробно, благодаря предварително.
A40
Re: Да поговорим за актовете и .....
16-04-2009 - 18:56:36
подпиши с ЧЕЗ договор за временен ток,него ще ти пуснат сега,а след УВЕ постоянния
Re: Да поговорим за актовете и .....
21-04-2009 - 07:50:51
Е щом си подписал постоянен - само ще те скубят с цена като за фирма. Иначе няма да ти го спрат, така или иначе smiling smiley УВЕ-то е само за да ти намалят после цената - като за частно лице.
Re: Да поговорим за актовете и .....
29-04-2009 - 17:16:57
Здравейте, благодаря за отговорите. За сега взимам ток от съседи и не ми се иска да се занимавам да пускам временен, ако не е задължително, защото така или иначе няма да се навърта голяма сметка преди да почне да се живее там/ те след УВЕ.
Re: Да поговорим за актовете и .....
30-04-2009 - 19:21:50
Имам и аз един въпрос по темата.

Започнах със строежа на еднофамилната си къща и скоро ще наливаме ивичните фундаменти. Казаха ми, че конструктора (автора на конструктивния проект) трябвало да провери лично армировката преди изливане на фундамента и на плочите и да се подпише в някакъв протокол. По принцип си имам човек за строителен надзор, който трябва да направи същото.

Не се ли дублират функциите на двамата? Мога ли да мина само със строителен надзор (от нормативна гледна точка)?
Re: Да поговорим за актовете и .....
30-04-2009 - 21:56:51
Под ударите попадат конструктора или строителя ако стане нещо ! Прави си сметката ! За 5-та категория надзорник може и комшията ти да е , но по закон няма такъв участник в тази категория . Акт 14 надзорника ли ще го подпише после или конструктора , който не е видял едно желязо как е положено !?
Re: Да поговорим за актовете и .....
01-05-2009 - 10:23:13
МБ, и аз това питам. Искам да си изясня нещата, а не да прескачам закона.
Конструктора ли подписва акт 14? Да разбирам ли, че по закон за 5-та категория надзорника не е задължителен? А конструктора задължителен ли е? Кой от двамата или и двамата...? И пак повтарям - интересува ме от нормативна гледна точка, а не от позицията 'по-добре е и двамата за да ти е мирна главата'.
Re: Да поговорим за актовете и .....
01-05-2009 - 14:44:45
Това казах , преди всяко полагане на бетона , взимаш конструктора и той преглежда как е направена армировката и се подписва в Заповедната книга ! После неговият подпис е просто формалност в Акт 14 ! В тази тема даже ги качихме актовете и наредбите с обхвата на документацията за съответната категория строежи !
Надзорник ако искаш си вземи , за да си спокоен , но при положение че е всеки ден там ! Иначе не виждам смисъл . Този човек е по-скоро инвеститорски контрол , назначен от теб за да ти гони нещата - супервайзър !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход