Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да поговорим за актовете и .....

Публикувано от MB2316 
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 17:01:30
Da сега се сещам, че фирмата търчаха при инженера за конструкция за горна, долна армировка на тая плоча, прав си. Но не е заверявано това в общината. Тая пролет ходих да искам от общината да ми снимат конструкцията на 0 и -2.75, че моят оригинал някъде се е затрил имам само копия, пак с печат, но не мастиления, след 3 молби и едно ровене в архива с една кака ми заявиха, че са се загубили проектите... Не е истина. беше точно малко след като смениха гл. архитект в общ. Витоша и оттогава не съм стъпвал там. Явно ще трябва пак да се разходя и да бъда по-"убедителен" че да ги стимулирам в ровенето, тия разбойници...
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 17:29:41
Отговорността се носи от проектантите и строителя ! В общината гледат да не си сгазил границите на петното ! Другото е екзекутив и точка по въпроса !
Успех ! smiling smiley
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 17:56:47
Благодаря ти МБ, значи може и да мина метър... СЕга събирам документите, макар да се чудя дали да не изчакам още за въвеждане в експлоатация и плащане на данъци за къща а не за парцел, все пак имам време според разрешителното - нали е 5 години... Ток има, вода има, договори има, комуникации тоже, не съм тръгнал да продавам, че да ми трябва докимент, не съм сигурен, че има някаква особена файда от това, че си вече с узаконена завършена къща, а не в строяж. Освен да не вдигнат отново някоя и друга такса, но пък човек пести от горните данъци така...
Изпускам ли нещо?
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 18:27:32
Имаш 5 години за завършване на грубия строеж - Акт14 . Ама ще си на скъпия ток , ако и ти не си направил нещо с ЧЕЗ !? :]
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 20:36:59
За тока - времянката задължителна ли е. Не мога ли да кажа, че ще ползвам генератор (в действителност съседната къща също е наша).
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 20:44:46
Да ти кажа , аз съм ползвал ток от комшии винаги .
Re: Да поговорим за актовете и .....
22-03-2009 - 00:21:15
Imam два договора с Чез един за временна мощност 6 КВ и един за постоянна 15 КВ. Имам си табло закачено на мястото му, макар да е през улицата и се наложи сам да си слагам стълб на границата за да пусна кабела по въздущен път, макар самият техник, дето слага таблото да ме посъветва да си копна асфалата - не го послушах, не щото не мога да го копна, а ме е страх, че има още доста пъти да копват по него - газ ще минава, има два водопровода и т.н. и не искам да треперя да не ми отреже някой жиците... Така или иначе, имам си договори и партида и си плащам.
Цената на тока не виждам да е много различна , само дето има акциз, но на тази консумация сега там не е болка за умиране. Обясниха ми, че след въвеждане в експлоатация само ще сменят предпазителя за да си ползвам разрешената 15 кв битова мощност.
Re: Да поговорим за актовете и .....
23-03-2009 - 21:24:08
Стефан ти с тия два договора , като все едно митница ще минаваш ! :] :] :]
Re: Да поговорим за актовете и .....
24-03-2009 - 12:08:11
Е, чакай МБ, доколкото ми обясниха в ЧЕЗ това е нормалната процедура. Иначе и аз се ядосвах, че ги авансирам - само за постоянни си платих кат по 2700 кинта на монополиста за мощност, отделно за временния някакъв депозит и още не помня какво, но ми казаха, че така трябва да се направи...
Re: Да поговорим за актовете и .....
24-03-2009 - 18:37:43
Шегувам се бе човек ! *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход