Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да поговорим за актовете и .....

Публикувано от MB2316 
Re: Да поговорим за актовете и .....
14-03-2009 - 22:34:11
Имал е 3 месеца хубаво време . Акт 14 е изготвил и хоп УВЕ , какво толкова . 150-200 м2 с покрив тамън са за толкова време . Нормално е !
A40
Re: Да поговорим за актовете и .....
17-03-2009 - 10:25:02
квадратурата наистина е малка-150м2 РЗП,два етажа,грубия строеж се изпълни точно за 40 дни,после месец чакане за декофриране(през което време взех акт 14,геодезиста подготви документите за кадастъра и туй то.междувременно сложиха дограма,две бригади почнаха една фасадна изолация,друга предстенни обшивки и преградни стени гипсокартон,ел. и ВиК се направиха за 3 дни общо...и за един месец месец и половина бях готов от грубия строеж до АКТ 15 и удостоверение за въвеждане в експлоатация.Но да си кажа честно не бях достатъчно организиран и затова документите се забавиха.При отлична организация и подходящо време за 5 месеца къща до 200м2 е напълно готова *angel*
Re: Да поговорим за актовете и .....
17-03-2009 - 11:21:20
Re: Да поговорим за актовете и .....
19-03-2009 - 12:55:13
До момента съм въвел 2 сгради в експлоатация, сега 3-та. Протоколите и актовете си ги правя сам.. понеже съм си и възложител и строител. Техническия ми е човек със строителен техникум и работи на тр. договор във фирмата ми.
От общината се вади само удостоверение за степен на завършеност, ак оразбира се му трябва на някой, обикновено го изискват банките.
За 5-та категория - нискоетажно застрояване не се изисква фирмата да е регистрирана в КСБ, поне до сега беше така. За мен това е излишна стъпка, плащане на грешни пари, които на практика не водят до нищо.... и 100 регистрации да имаш ако си некоректен не ти пречи като строителна фирма да пренаемеш Асан и да се осереш като за световно.... така че според мен това не е никакъв критерий.
Re: Да поговорим за актовете и .....
19-03-2009 - 13:20:58
Общината участва с подписи в Акт2 , Заповедна книга и Акт 14 .
После е молба за регистрация на обект 5-та категория .
А това за КСБ си е чист рекет за фирмите !
Re: Да поговорим за актовете и .....
19-03-2009 - 23:05:38
това за акт 14 май е нещо ново за мен?
до момента само конструктора го е подписвал и аз естествено.
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 08:00:55
Хубава тема, да питам в нея, един приятел си построи къща, придвижил си е документите до акт 14, има си и нотариален акт за сградата и пита какъв е смисъла да продължавам обикалянето по инстанции за акт 15 и разрешение за ползване, като нито ще продавам, нито съм на производствен ток, на битов е.
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 10:28:01
Една моя грешка ! В Акт14 - завършен груб строеж , не участва лице от общината .
Сега по твоя въпрос !
Как има Нот. Акт , а няма Уве ? ? ?
Акт 15 за пета категория строеж , всъщност е предаване на строежа от строителя на възложителя ! Какви инстанции има тук ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-20 10:31 от MB2316.
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 11:35:28
Ами, и аз не знам как има, но има. Понеже го изгражда по стопански начин, няма строител, а за акт 15 освен строител и собственик мисля, че се подписват и проектантите.
А какви са необходимите документи за ЕЛ -частта за сгради 5-та категория? Правил му го е негов познат, взели са сертификати за вложените материали?
Re: Да поговорим за актовете и .....
20-03-2009 - 11:47:53
В наредбата която качихме по-назад в темата , пише всичко ! Даже има и молбата за регистрация на обекта . Ако е в София обекта , УВЕ-тата се издават само от ДАГ , а не от общините , издали разрешението за строеж !
Това е в разрез със ЗУТ , но това е положението ! Казвам го за да не се губи време .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход