Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

оферта за груб строеж

Публикувано от cucuv 
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 11:24:30
С моя строител работехме така - срещаме се и обсъждаме но менклатурата на материалите предлагани на пазара, в смисъл той ми ги представя с предимства и недостатъци (качества, цена, надеждност, срок доставка, отдалеченост носимост на натоварване - например на тухлите) и после избирам кое да вземе. Така бепе с тухлите - спрях се на Драговищица, така беше с изолацията - спрях се на австрийската Вилас, така беше с почти всичко. Имало е случай , когато след като сме решили кое ще е се чуваме той на каква цена може да го докара и аз какво мога да си договоря, например с бетона по ред причини моята цена беше химера за него, керемидите Брамак се разбрахме да му дойдат с камиона от Силистра на обекта и още няколко работи. Естественото му недоволство компенсирах като склонявах в образец 19 който ми изготвяше след всеки етап да впише съответното нещо доставено от мен по моята цена и да си начисли разумна печалба върху него - иначе щях да го загубя като изпълнител, а държах на него. Така и той имаше печалба, но не и ДСР, а аз имах материала на който държах - бетон от съответния възел, тухли със съответното качество и срок, който ме устройваше...
Оттам нататък работата вървеше и всички бяхме доволни...
Che
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 11:27:38
Благодаря. Точно това исках да си изясня - дали подобно ниво на детайлност при договарянето е постижимо на практика. MB2316, LKK, pike, благодаря ви за отговорите *beer*
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 11:40:08
Che , никой не е казал , че в един договор за строителство не можеш да опишеш подробно какво се включва и какво изискваш ?
Нали ти си човека , който поръча музиката !? :] *beer*
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 13:55:01
СтефанБ, прости невежеството ми, но не разбирам що е "Образец 19"? Също, какъв % би била разумната печалба за строителя?
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 14:01:12
Ето така изглежда образец 19:


Акт за установяване завършването и заплащането
на натурални видове строителни и монтажни работи
Днес ……………...г. Подписаните представители на инвеститора и на гл. изпълнител .............., след проверка
на място установихме, че към …………………..г. са завършени и подлежат на изплащане въз основа на този протокол и
приложенията към него следните видове строителни и монтажни работи:
№ наименование на работите и указанията на отчетените елементи м-ка к-во труд и механизация материали
ед.цена общо ед.цена общо
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 14:19:30
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 14:34:43
Стефан , от 6 години няма образец 19 по ЗУТ , но всъщност това не пречи да си го съставяте между вас !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-11 14:35 от MB2316.
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 15:56:50
Да, зная, но формата е много удобна за оправяне на сметките а не на салфетки както с плочкаджиите например...
Може и акт 'Взел Колю-дал Колю " да го кръстиш, все едно, важното е че показва ясно какво колко на каква цена и за какво е вложено, а не това е 100 кинта на квадрат и толкова...
Re: оферта за груб строеж
11-03-2009 - 16:55:26
*ok* Разбира се !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход