Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА ПОМОГНЕМ

Публикувано от markk 
Re: ДА ПОМОГНЕМ
07-03-2009 - 17:24:36
smiling smiley Нуждещи винаги е имало от край време,и винаги е имало опити и социални теории!По известен е труда на Томазо Кампанела(1568-1639)-"Държава-слънце",който е сходен с произведението "Утопия" на Томас Мор(1478-1535) Оттам е наименованието на нереалистичните идеи-утопия!Между другото ето една негова много интересна мисъл:"Колкото и да процъфтява обществото при условията на частна собственост човек ще умре от глад,ако лично не се погрижи за себе си!"
В тоя смисъл и Библията казва:Не давай на гладния риба,а му кажи как да я лови" и това ще рече,че с къщата на Парцалев и още някоя друга,ще решите проблема на шепа хора , а съвсем вероятно е нуждаещите се в тая страна да са в много пъти повече!
Re: ДА ПОМОГНЕМ
07-03-2009 - 18:20:00
Г-н Марк, хора да ти разяснят защо това мероприятие няма да стане-бол. Виж такива които да разберат идеята и да се опитат да помогнат са кът!! Успех!! Г-н Фло, Марк и слънце да е не може да огрее на всякъде, но ако се намерят повече Марк-и :] може да се помогне на повече хора. Днес чакаме ли на разни правителствени организации да помогнат на хората в нужда-все едно да чакаш от умрял писмо. Не започнеме ли да си помагаме един на друг, тежко ни и горко.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
07-03-2009 - 19:29:10
Nasko.Stoykov Написал:
-------------------------------------------------------
Днес
> чакаме ли на разни правителствени организации да
> помогнат на хората в нужда-все едно да чакаш от
> умрял писмо. Не започнеме ли да си помагаме един
> на друг, тежко ни и горко.


В такъв случай,защо ни е държава,защо издържаме правителство със всичките му безбройни организации,защо плащаме данъци?Какво значи, да си помагаме един на друг?И докога да живеем по тази порочна система?Нима примирението с "писмото от умрял"е добрия ход?Не е ли крайно време да обединим гражданското си съзнание в едно и да заставим тези,на които плащаме, да започнат да работят?НЕ,ние сме опитомени да раболепничим,да търпим и да правим "нежни революции".От време на време мърморим,но само в анонимни форуми и на маса.Затова ,докато другите народи живеят,ние съществуваме.
ФЛО е много прав!Бих допълнил само,че обикновено се помага на нуждаещи,които всъщност не са най-нуждаещи се.


clap: :g:
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 08:15:28
avatar
markk Написал:
> Моля само за конструктивни предложения и темата
> да не се превръща в говорилня!

[vbox7.com] Само да се замислим колко от нас са пратили 1 SMS за дете,колко е била последната сметка за телефон,която сме платили,кога за последен път сме спрели на пешеходна пътека,кога сме попитали родителите си как са,имат ли нужда от нещо,кога сме помогнали на човек в беда.Те дали са поискали помощ,дали са в състояние. Дали обясняването на някой как нещо няма да стане и ходенето на снобски партита не е по престижно,отколкото да направим поне едно от горните.Дали не е по-важно да пускаме десетки SMS-и с надеждата да спечелим някоя бричка,дали не е по-важно да се напием в кръчмата и да хвърляме бакшиши,за да впечатлим някого или за собствено удоволствие и после да се качим на същите брички и да фучим по улиците,дали не е по-важно да не те интересува нищо и никой около теб.
Ако е последното,значи всички си заслужаваме съдбата.




-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 12:10:14
Само ако знаеш колко си прав Марк !!! Както се казва - Мъжете правят пари , но парите не правят мъже .
Тази безсмислена позьорщина е като нещо "нормално" вече .....
Скоро имаше едно предаване за психологията на дарителството и благотворителността. Оказва се , че дори в САЩ , това е дейност подтикната от ... "кумова срама" .
Я да си кацнем пак на село ! :] Някой може ли да каже откога датира - "Разделяй и владей" ? Мдаааа , от римско време и още се ползва . Това се опитва всяка власт да направи за да си осигури спокойни дни . Ми ние не сме общество , ние сме разделени по каквито искате принципи !
За мен бедния човек е много по-склонен да набере 3 или 4 цифри на телефона си и да дари една капка надежда на някой нуждаещ се . Самият факт , че това се прави за някой , тази дарена надежда би вдигнала от леглото болен човек .....
В един блок хората не се познават , не си говорят , срещат се и се разминават като непознати .... всеки се завил в черупката на проблемите си и не ще и да чуе за нищо .... Не обвинявам държава или управници , защото това сме ние , само че не управляваме ! И изобщо не си мисли да затваряш тази тема ! Нека си стои и да видим ..... може пък хората да не са толкова егоисти .... !?

Интересно ми е как ние бихме могли да организираме едно СМС натрупване на дарения за един или друг вид кауза ?
Дон Балон не се скатавай ами може да направиш и ти много по въпроса ! Сигурен съм защото поне имаш доброто желание , макар и ти да се отказа от такава инициатива! :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 13:28:52
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 15:01:55
МК2316, не съм се отказал. Отказах се да споря с хора дето искат да ме убедят защо едно такова начинание е обречено на провал. Отказах се да споря с хора дето искат да ме убедят че хората се делят на етноси, и еди кой си етнос по дифолт е дефектен, отказах се да споря с хора дето започнаха да делят нуждаещите се на цигани и българи. Марк е много прав, няма нужда да чакаме някой да ни прави лист с хора нуждаещи се от помощ, а този лист може да бъде запълнен поне с 10 семейства които ние лично познаваме. Аз не мисля че едно такова начинание започнато от шепа хора ще набере такава скорост, че ще има жилища за 100-ци семейства и ще ни трябва списък изготвен от някоя комисия към някое си министерство. Аз предлагам да следваме съвета на Марк и да не обръщаме темата в говорилня. Ако има хора които искат да дадат конструктивен съвет за това-как тази идея може да "проходи"-нека я дадат, но ако просто искат да ни разубедят че това е невъзможно, нека да си го спестят. Между другото пристигам в БГ на 18 юли и ще съм там до 10 август, ако има някакви идеи за сбирка и за обсъждане на проекта, организирайте нещо. Аз пак повтарям, приветствам идеята на Марк.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 15:06:46
Ще се видим задължително ! Не мисли , че те обвиних в нещо с написаното от мен по-горе ! *bow* Просто те исках и теб тук в темата ! *beer*
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 15:48:50
За тази тема ми каза Арго, т.к. рядко влизам в този раздел.

Марк, smiling smiley
Идеята ти е много добра! Колкото и утопично да изглежда. Трудна е за осъществяване, трудна за запазване, но не и невъзможна. Не е и необходимо да се оценява за резултатността по последваща масовост. Ако се помогне на 5 човека, и 2-ма от тях помогнат на други.... все е нещо, пред нищо.
Това са проблеми и взаимоотношения, както и начин на мислене , които важат с пълна сила и за други области.
Държавата, все пак, това сме ние, а не само държавните институции.
Тези мисли и разсъждения сме ги споделяли в темата за смс-те. И не само споделяни...
Признавам, че е много трудно. Понякога, дори отчайващо...

За доброто - вярно е, и аз съм изпитвала такива последствия. Те - водят до болка. Но до там.
Доброто се връща в пъти, след това, от друго място!!!
На мен ми се е случвало, не един път!
Освен това, се живее много по-добре, сред спокойни хора, а не сред угрижени, доколкото е възможно да се промени това.

Фло, smiling smiley
Това стихотворение не го обичам и не го приемам. Защото означава, поражение! А, аз пораженията - и тях не обичам!
Дали, Славейков не иска да провокира точно това чувство у нас, казвайки тези думи - да ни амбицира?
Re: ДА ПОМОГНЕМ
08-03-2009 - 17:23:59
Muza Написал:

> Фло,
> Това стихотворение не го обичам и не го приемам.
> Защото означава, поражение! А, аз пораженията - и
> тях не обичам!
> Дали, Славейков не иска да провокира точно това
> чувство у нас, казвайки тези думи - да ни
> амбицира?
>


*rose* Не го обичаш ,защото си жертва уважаема!Жертва на фанфарите и знамената на патриотарщината!Темата е много дълга и неподходаща за строителен форум!А тази тук ДА ПОМОГНЕМ вероятно е продукт на подсъзнателно чувство за вина, избило в хуманизъм!Как иначе да си обясним инициативата един да даде няколко тръби,друг тухли и човек да ги нареди и да спасим нуждаещите се.Това даже не е наивизъм ,а друг ракурс на байраците и фанфарите!

Комин4е,с който при други случай сме се дърлили жестоко е дал точния съвет!За какво издържаме тая държава?Не е ли време да си оправим собствената държавна организация и да я сложим на мястото и на обществен слуга?Правим си инициативи да помогнем на няколко души,докато от хазната е източено ДДС,колкото целия годишен приход от туризма,да не говорим и за потъналите милиарди от излишъка през декември!Швейцарците,кажи -речи всяка седмица получават в пощенските си кутии въпроси от държавата си къде,за какво и колко пари да изхарчи от техните данъци.Ако един ден хората тук проумеят ,че всъщност народа е суверен/владетел/и си направят нова конституция,поставяща държавата в подчинено положение сигурно е,че няма да се налага група ентусиасти да решават жилищните проблеми на друга група закъсали! *drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход