Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървени жп траверси

Публикувано от R.Velchev 
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:47:15
Не, искам с тях да направя терасите и стъпалата в двора, без бетон, едно време видях по едно английско предаване за къщи как го направиха, стана супер
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 11:55:48
Ще ти мирише двора на перон на малка гара от миналия век ! Иначе идеята е супер !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-02 11:56 от MB2316.
Abu
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 13:11:55
Абе то за супер, наистина е супер... обаче:
Пласментът на креозот масло и на дърво обработено с креозот масло е забранен.
Незасегнати от забраната за пускане на пазара са веществата и препаратите с много ниско съдържание на бензо(а)пирен и фенол за употреба в индустриални и занаятчийски методи на производство (Nr. 32 на приложение I дир.76/769/EИО).
Тези постановления са важни най-вече, когато трябва да се употребяват повторно стари креозот масло-траверси. Те могат да бъдат използвани, но е забранена употребата им във вътрешността на сгради, на стадиони и на места, които служат за отдих и разходка и където има опасност да има чест контакт с кожата. Поради това те са забранени например за употреба и в частни градини.


Това не пречи много, но все пак подхождай разумно!

ПП споменавал съм, че ползвам азбест например, но аз си знам какво правя за обезопасяването му. Измисли някакво запечатващо покритие за траверсите...
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 17:02:41
Банда...не стават за огради...прекалено скъпи са за подобни цели.Стъпала...може би,евентуално...да станат...ама да не са близо до къщата,че ще миришат много.
За огради-бетоновите...може да се измисли някаква сглобка.От тоя материал стават прекрасни подпорни стени,временни пътища и т.н.Все пак отчитайте факта,че една бетоова траверса е от порядъка на 250 кг,а дърветата-от порядъка на 100.
Re: Дървени жп траверси
02-03-2009 - 17:06:52
Така е банда ! Преди около 8 години я дадох тази мъдра идея за противоерозийни съоръжения на един обект и нещата станаха лесно ! Бетоновите траверси имат дупки за плочките , които са под релсата и се сглобяват лесно ........ но с кран ! *ok*
Re: Дървени жп траверси
05-03-2009 - 21:44:32
avatar
Завода е в гр. Белово.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървени жп траверси
12-03-2009 - 09:17:00
Знам, че е в Белово, но май нещо не им се продава, от 10 дни им звъня и чакам всеки ден да ми дадат цена, че никой не я знае освен директора. Май само БДЖ ги интересува.
Re: Дървени жп траверси
25-05-2011 - 14:19:32
Ние сме производители и можем да ти направим дървени траверси.
за контакти: 0882 643 560 Калчев
Re: Дървени жп траверси
14-10-2011 - 19:07:27
Можете, но ви звънях няколко пъти, и все обещавате да се обадите, и така и не го направихте. Несериозна работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход