Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хидроизолация за гипсокартона в бани

Публикувано от A40 
A40
хидроизолация за гипсокартона в бани
22-02-2009 - 10:38:45
останаха ми баните,но в мойта картонена къща :} ще трябва преди полагане на плочките да намажа с някаква хидроизолация гипсокартона.въпроса е каква.гледах в бриколаж разпродажба на изомат аквамат мисля беше името,цената е прилична 25лв за 25кг,в сайта на изомат гледам една торба ще стигне за 6-8м2,приложима е на доста места,но не пише нищо за гипс.та питането ми е това чудо става ли за върху гипсокартон,ако не какво да търся.знам че Гогол е човека с изомат,затова дано погледне преди да е свършила шпакловката в магазина *ok*
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
22-02-2009 - 10:47:24
avatar
Директно ти отговарям -направо от кухнята......
Става.Но е добре да комбинираш аквамата с Адифлекс Б/еластификатор/ и задължително да изолираш всички ъгли с лента.Аквамата е читав продукт - не се притеснявай.Аз също ще правя това,но малко в по късен етап....
Аквамата трябва да е по скъп - тия от Брикото са полудели нещо.....

Чест и почитание
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
22-02-2009 - 10:52:00
avatar
Има и още една химийка - да направиш аквамат с адипласт-синтетична смола -една част аквамат към 2 части адипласт.....Внимателно-след това задължително си сложи грунд който да е с кварцов пясък или направи шприц със адипласта за да награпиш повърхността.Иначе ялизира и очаквай не толкова добра адхезия с лепилата....Задължително флекс лепила и много яка фуга....Ползвай мултифил смалто при възможност....ще си доволен...... *bow*

Чест и почитание
A40
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 08:49:26
*ok*
в бриколаж разчистват доста залежала стока,затова цената е такава.аз още днес ще се възползвам.знаех че Гогол ще изкара още една бира *beer*
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 10:44:35
avatar
*bow* *beer* *drunk* *bow*

Чест и почитание
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 11:56:37
avatar
Съвсем друг е въпроса, че за бани е 100 пъти по-добре да се ползват фибро-циментови плоскости, напр. като аквапанел на Кнауф.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 14:06:14
Гипскартон за баня и боя за баня.
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 15:52:15
Аз си взех от Ардекс К1 (за вътрешно) и на 2 ръце с лентата по ъглите. Има и двукомпонентна, която става и за външно. Зависи колко пари можеш да дадеш...
Re: хидроизолация за гипсокартона в бани
23-02-2009 - 19:59:21
avatar
Няма значение какъв материал ще е....Просто да е хидро,а при възможност и качествено като нашето.....
Прекрасно съотношение качество-цена.... *yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход