Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-02-2009 - 22:21:18
Тоя коефициент е по-голям отколкото тухла четворка с 5 см ЕПС . Туй знам аз ! Ако не бъркам нещо де .....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 22:27 от MB2316.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-02-2009 - 23:00:51
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тоя коефициент е по-голям отколкото тухла четворка
> с 5 см ЕПС . Туй знам аз ! Ако не бъркам нещо де
> .....
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/14/09
> 10:27PM от MB2316.


Говорим за коефициент-0,065 W/mK. !!!!Какви тухли и какви 5 лв?!Ако успея да изровя сравнителната характеристика,ще се окаже,че тия 15 см са равни на 2 метра ширина на тухлен зид! Съвсем бакалска сметка: 0,065 Х 6,66=0,43 W/ mK.Тухлите май бяха 0,50- 0,80 вата на метър-те ти ги 2 метра ,че и отгоре двойно!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 23:22 от фло.
LKK
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-02-2009 - 23:16:30
фло Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Наредих три бутилки Мерло една зад друга....е
> четвъртата идва в повече!Извод: 15 см стигат ,пък
> и при тоя коефициент...ти смятай!
>
Дали да не добавим към системата ФЛО за леки бетони и мерна еденица ФЛО с размерност "три бутилки мерло"*drink1*

Леките бетони с полистиролни топчета ги гледах на Стройкото през есента. Там имаше един чичко, фирмата му се казваше "Дай вар" и беше донесъл мострени тухли с размер 25х30х60 см. Беше направил и топлоизолационни плоскости с нещо като гипсофазер и полистиролбетон отгоре с дебелина към 6 см. Нещо цената ми се видя височка, беше по-скъпо от Итонга, а за геометрията и повтаряемостта при производство не ми се подхваща разговор. Ако някой се интересува мога да потърся координатите му, някъде от София беше.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-02-2009 - 23:26:52
avatar
Устойчивост на натиск 1.60Н/мм2, за зидария пише 400кг/м3 т.е. по 0.4Н/см2 доста по-малко от 160 т.е. май е ок.

А иначе понятие си нямам от материали, ама при постоянен натиск и леки трептения (при ходене и подскачане върху пода) ми хрумна, че може да се сляга, когато стените са от меки топченца smiling smiley

"Обемна деформация вследствие на влага 3мм/м" т.е. на 3 метра височина е 1 см, което си е доста голямо напрежение - т.е. освен собственото тегло имаш и натиск от това разширение. После като изсъхне да не се отлепи от тавана и да остане луфт

Или как реагира на температура? от 50 градуса лятото на -20 зимата?



MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Додо , нали са в циментова решетка тези топченца
> !? И от какво да слегне при собствено тегло от
> 200 кг/ м3 ? Фло , ти пък как ги реши тези 15 см
> за достатъчни ?


Re: КАКВИ ТУХЛИ?
14-02-2009 - 23:45:22
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Дали да не добавим към системата ФЛО за леки
> бетони и мерна еденица ФЛО с размерност "три
> бутилки мерло"
>
> Леките бетони с полистиролни топчета ги гледах на
> Стройкото през есента. Там имаше един чичко,
> фирмата му се казваше "Дай вар"

:] Колегата с това име на фирмата демонстрира иновативен преход от класическите технологии!
LKK ,системата Фло за леки бетони е отворена ,активна ,постмодернистична моделна организация на направлението"Направи си сам" в строителството!Винаги можеш да добавиш интерполативни мерни единици ,като бутилки ,два мангала и др. Най-важното условие за успешното и прилагане е завета и сянката! Да не духа и пече са основните фактори! :] *drunk*
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-02-2009 - 00:03:30
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------

>
> "Обемна деформация вследствие на влага 3мм/м" т.е.
> на 3 метра височина е 1 см, което си е доста
> голямо напрежение - т.е. освен собственото тегло
> имаш и натиск от това разширение. После като
> изсъхне да не се отлепи от тавана и да остане
> луфт
>

> Или как реагира на температура? от 50 градуса
> лятото на -20 зимата?


dodo2,има нормативно изискване при противоземетръсните строителни конструкции да се оставя разстояние от 20 мм между зида и колоните и трегерите/зидарията има луфт отстрани и отгоре/Това разстояние се попълва с тъй-наречената мека връзка,на практика строителна пяна!Понеже лекия бетон от полистирол има добри качества на еластичност ,то този луфт би бил необходим в горната част към тавана,където така и така се доиззидва,т.е отстрани се оставя плътно опрян!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-15 00:09 от фло.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-02-2009 - 00:07:15
За един и същи материял ли става дума при Фло и МБ23456??
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-02-2009 - 00:31:47
Фло, защо ми се струва че има някакво несъответствие в таблиците на сайта който си ми дал??
За получаване на 1м3 смес при плътност 200кг/м3 отиват 200кг цимент и 2 торби "топченца".
Необходими количества за смесване на 1 торба топченца при плътност 200кг/м3...40кг цимент
Аз ли нещо не съм на ясно с математиката?...то с 3-ка може и наистина аз да бъркам :]
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-02-2009 - 00:31:50
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> За един и същи материял ли става дума при Фло и
> МБ23456??

Принципно говорим за един и същ материал! Разликата е в начина на приложението му,по точно на поставянето като стена.При колегата се използват предарително отляти елементи-тухли/блокове/ и ,или панели, лепилен разтвор,бригада зидари и танспортни разходи/тир/и добавена стойност за производителя и строителя. Моят вариант е същия материал да се отлее кофражно на място!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
15-02-2009 - 00:35:52
При готова дървено-гредова конструкция и покрив, наливането на тази смес няма ли да е проблемно? Използва ли се армиране?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход