Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтаж гипсокартон таван

Публикувано от Ivo_HK 
Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 07:59:38
Привет на всички форумци на Имоти.нет, един полезен сайт с много полезна информация.

Нуждая се от малко информация относно монтаж на гипсокартон на тавани. Малко в неподходящ момент (зимата) но то когато дойде не пита. Та значи живот и здраве след някок друг месец иде нов/а член/ка на фамилията и решихме че спешно трябва да отвършим първия етаж от къщата. стените навсякъде са шпакловани (вароцимент+сатен без латекс все още) замаските са направени и подовите настилки положени (теракот+паркет). Тока и водата са пуснати.
Та остана ми поставянето на гипсокартон по таваните на две спални и един коридор горе долу около 60-70 м2. Няма да има дизайнерски изпълнения на по 2-3 нива. Всички тавани са равни има само тук там вградено осветление (луни 220W).

Моля да ми дадете малко свежа информация какви средства трябва да приготвя за да направя таваните.

Става въпрос за Пловдив.

Благодаря предварително

Поздаври
Иво
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 10:35:41
Оформи си идеята като визия в главата , седни и си я начертай (нарисувай) , вземи размерите като профили , вземи данни за необходимото количество окачвачи , които държат конструкцията , разходна норма (пак горе-долу) на крепежни ел. - рапиди , съветвам те ако искаш да го правиш сам да е нещо по четвъртито smiling smiley в смисъл без овали . Ако можеш да го направиш сам и да дойде някой за обработките преди боя си шампион.
В противен случай цифрите са меко казано неприятни !
А ако е простичък равен таван , като в офис , тогава ще е лесно !
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 12:34:17
човека е написал, че иска равен таван ...
[knauf.bg]
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 19:32:51
Гатев, благодаря за препратката към страницата на Кнауф.

Може би специалистите ще рекът, че съм невеж и т.н. но нещо много сложно ми се види тази работа с конструкциите за тавани, че и за стени изпълнени с гипскартон *book* Двамата с баща ми сами си направихме мазето с този гипскартон и въпреки че не сме в този бизнес мога да кажа, че няма никаква философия в това, даже си мислиа че е замислено за хора с 2 леви раце по схемата "Направи си сам". Защо са всички тези крепежни елементи, обтегачи и глупости, е може би само за да се въртят парите eye popping smiley Какво направихме ние: заковахме дървените гредички към стената и тавана през нужното растояние; поставихме гипскартона като използвахме специалните винтове; облепихме снадките с мрежестата лента, а ъглите със съответната лепенка; шпакловахме; леко шкурене; основа, латекс и готово! Ха да ми кажат от Кнауф защо са ми техните "крепежни елементи" и сложни изчисления или безбожните надници на "майстора" *pardon*

Поздрав,
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 19:51:11
Geto,
Щото българите са научени да правят от нищо нещо. А иначе това е бизнес, като всички други бизнеси.
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 20:03:33
Гето , това камъни в мойта градина са май !? Ама прави си го както искаш . Никой не е казал , че по твоя начин не става . За окачен таван бичмета ли ще използваш ? За 60-70 м2 колко бичмета трябва да използва човека ? Ами рапидите дали не са крепежни елементи ? И кой каза пък , че Кнауф трябва задължително да се използва ? Правил съм такъв таван още през далечната 1992 година и той беше нареден върху скара от Т профил или сдвоен винкел . Тогава нямаше тези леки алуминиеви профилчета и окачвачи . Ако си станал с д-то нагоре това е друго нещо ! PEACE ! :] :] :]
И в крайна сметка да не са пък толкова скъпи ?
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 20:37:08
Geto : ааа чакай сега ...не, че правя реклама ...
ама не всеки има равен таван като твоя - да кове гредички
а и предполагам човека го интересува на колко см да са профилите, на колко рапидите, на колко дюбелите ...ето- там е написано smiling smiley

разликата е, че по бг вариант монтажните профили стават носещи /т.е цд-тата са на 50 см едно от друго хванати с окачв. за масивния таван, и напъхани и в последствие "заковани" в периферния уд/ .. нямам какво да добавя май ..







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-10 20:37 от gateff.
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 21:00:37
Вие пък сега, в ничия градина камани не хвърлям, никого не желая да обидя*pardon* На работа тръгвам в 10 часа, така че си станах като хората, пинах кафенце, а жената ме изпрати с целувка smiling smiley А вие се засягате малко без нужда га че сте гузни winking smiley Това последното е на шега.

Разбира се всеки да прави както душа му сака, но на мен думата ми беше защо трябва да се усложниават нещата когато изначално са измислени за улеснение и простота? *book*

Хайде със здраве и не се косете толко *drink1*
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 21:26:21
Абе не се косиме , ама .... Хайде лек и приятен и успешен ден ! *ok* И идвай да инвестираш в този нашия "инвестиционен рай" ! :]
LKK
Re: Монтаж гипсокартон таван
10-02-2009 - 21:33:27
Geto, това дето от Кнауф са го измислили е максимално просто, надеждно и универсално решение за монтаж на окачен таван.

А ти импрегнира ли си срещу вредители гредичките, дето са под картона?
А дали ако се появи влага по стената на мазето няма да се изметнат и да плесенясат тези гредички?
А колко надеждно си ги хванал към основата?
А дали не са доста по-скъпи от монтажните профили за гипсокартон?
.........

Просто човек трябва да се напъне да разбере, какво са написали от Кнауф и след това да побългарява. А написаното е по силите на четвъртокласник.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход