Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на газов котел

Публикувано от Елена 
Re: Изолация на газов котел
15-05-2008 - 16:14:29
sashodenev Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж сега цената на комплекта газсигнализатор и
> магнитвентил, качествени а не някакви боклуци, е
> под 200 лв.

Дори под 170лв. Кабел + монтаж слагам 50лв - и това е - 220лв, к'ви петстин лева, к'ви кожи, к'вой туй дране? Да не говорим, че както казах, ако изкараш котела, печката си остава вътре и газдетектора пак не можеш го махна. Да не говорим, пък че в 80-90% няма желание за поставяне на газдетектор - той не е задължителен елемент, тъй че още веднъж се вижда, че изнасянето на котела на терасата не поевтинява, а дори може да оскъпи системата, както каза sashodenev - заради цената на шкафа. Но дори и в шкаф риска никога не отпада! Ако спре тока за няколко часа при минус 15-20°С, за какво по напред трябва да се грижи човек - котелът май ще е последното за което ще се сети!


Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 08:31:54
LazarG Написал:

> Дори под 170лв. Кабел + монтаж слагам 50лв - и
> това е - 220лв

Да, и още 280 лв. мазане и това е - 500лв. :}
А я си представи, че на човека наистина са му взели 500 лв. за газсигнализатора. Колко ли са му взели за котела?
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 12:17:38
И при нас строителят е предвидил мястото за котлето да е на терасата..... започвам да се отчайвам от вашите думи.Дали да си прекарам газ въобще??? Не искам да остъклявма терасата, тъй като е единствена и е пред помещение, което е хол с трапезария и кухня(така че и там няма място да вкарам котела)
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 13:34:23
Anna Написал:
-------------------------------------------------------
> И при нас строителят е предвидил мястото за
> котлето да е на терасата..... започвам да се
> отчайвам от вашите думи.Дали да си прекарам газ
> въобще??? Не искам да остъклявма терасата, тъй
> като е единствена и е пред помещение, което е хол
> с трапезария и кухня(така че и там няма място да
> вкарам котела)


Съвсем ли няма място за котела.
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 13:42:05
Ами- няма къде просто.... Не мога да го сложа върху телевизора.Котелите не са никак малки, поне доколкото съм виждала такива.(в този ред на мисли, бихте ли ми помогнали с марки котли, за да разгледам габаритните размери и да се онформирам по принцип за техническите им параметри.Все още не сме стигнали до закупуването на котел, така че- имаме време да проучим пазара).И още нещо- изводите на тръбит,е които са изведени на блакона се падат по средата на стената.Та. спрямо тях къде се пада котела- нагоре или надолу от тях- или пък тези тръби са някъде в средата му????( дано да сте ме разбрали).Питам, защото искам да предвидя едно шкафче на балкона, и спрямо разположението на котела въпросното шкафче ще бъде или на земята под котела, или над него.Точно там ми се образува една малка ниша,която искам да изплзвам.
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 14:37:41
Anna Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами- няма къде просто.... Не мога да го сложа
> върху телевизора.Котелите не са никак малки, поне
> доколкото съм виждала такива.(в този ред на
> мисли, бихте ли ми помогнали с марки котли, за да
> разгледам габаритните размери и да се онформирам
> по принцип за техническите им параметри.Все още не
> сме стигнали до закупуването на котел, така че-
> имаме време да проучим пазара).И още нещо-
> изводите на тръбит,е които са изведени на блакона
> се падат по средата на стената.Та. спрямо тях
> къде се пада котела- нагоре или надолу от тях- или
> пък тези тръби са някъде в средата му????( дано да
> сте ме разбрали).Питам, защото искам да предвидя
> едно шкафче на балкона, и спрямо разположението
> на котела въпросното шкафче ще бъде или на земята
> под котела, или над него.Точно там ми се образува
> една малка ниша,която искам да изплзвам.


Тези тръби би трябвало да са за водата. Ако е така значи котела е над тях, или по- скоро те са под котела. Но потърси пак място вътре.
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 14:58:14
благодаря за отговора! Място вътре няма със сигурност- никакво.Ще разчитам на въпросната "чупка" да пази завет на котела :-)
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 15:52:19
Anna Написал:
-------------------------------------------------------
> благодаря за отговора! Място вътре няма със
> сигурност- никакво.Ще разчитам на въпросната
> "чупка" да пази завет на котела :-)


ОК. Но изолирай добре всичко, за да намалиш максимално рисковете от някакви проблеми.
Re: Изолация на газов котел
16-05-2008 - 16:41:33
Анна не е толкова страшно колкото се изкарва ...казвам го и от личен опитпри самата работа на котела се отделя темп също. В Солун напр.(там наистина е доста по топло, но отново има минусови темп) почти навякъде котлите са по външните стени.( и изпълнението е меко казано левашко.
Не ми се влиза в спорове за цифрите защото явно тук става дума за поредната скрита реклама
Re: Изолация на газов котел
17-05-2008 - 08:37:11
Vesko Написал:
-------------------------------------------------------
> Анна не е толкова страшно колкото се изкарва
> ...казвам го и от личен опитпри самата работа на
> котела се отделя темп също. В Солун напр.(там
> наистина е доста по топло, но отново има минусови
> темп) почти навякъде котлите са по външните
> стени.( и изпълнението е меко казано левашко.
> Не ми се влиза в спорове за цифрите защото явно
> тук става дума за поредната скрита реклама


Веско, не ти се влиза в спорове за цифрите, защото става дума за поредната скрита реклама, или защото когато фактите говорят и боговете мълчат. Ако ще говориш за реклама кажи кой какво рекламира. Или това го написа, защото нямаш какво друго да напишеш. И обясни как точно са монтирани котлите в Солун, по външните стени. От написаното следва, че са вътре в самите стаи. Ако е така, това за какво ти говори.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход