Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на газов котел

Публикувано от Елена 
Re: Изолация на газов котел
13-05-2008 - 09:58:48
Елена,
Можеш ли да провериш какъв точно ти е котела, марка и модел.
Re: Изолация на газов котел
13-05-2008 - 18:40:34
demona88 Написал:
-------------------------------------------------------
> като споменаваш за кухнята пак ли имаш в предвид
> да има външна стена , ако е вътрешен бокс...там
> има отдушник за абсорбатор.


Съвременните котли са с коаксиален комин, който трябва да излезе през външна стена. Самият монтаж може да не е на външна стена, но да е близо - комина може се удължи до няколко метра (различно за различните котли).

Re: Изолация на газов котел
13-05-2008 - 22:21:05
Здравейте на всички в дискусията.
Моят опит сочи, че най добре е газовият котел да се монтира на терасата отвън в шкаф от термо панели и PVC шкаф. Това е найдобрия вариант защото:
1. Няма шум в помещението което е близо до котела(които каквото ще да казва шумни са особенно през нощта)
2. Комина е максимално къс и не се доплаща за допълнително парче от комина.
3. Не е нужно поставянето на Газ детектор. (А и самите детектори дават доста проблеми особено при готвена на кисело зеле)
4 Всеки комин може да е дълъг не повече от около 4м, като всяка чупка намалява дължината му с около 1м
5. Двуконтурните котли имат система против замръзване, но тя е само за отоплението. Проблемната зона е топлата вода и входа към котела.

Накратко казано: НЕ ВКАРВАЙТЕ КОТЕЛА ВЪТРЕ ИЗОЛИРАЙТЕ ГО!!!
Re: Изолация на газов котел
14-05-2008 - 08:57:06
Петър Цонев Написал:
-------------------------------------------------------
.....А ако това не е възможно не ви
> препоръчвам никакви глупави шкафове и щкафчета а
> да остъклите терасата с двоен стъклопакет и да
> поставите изолация на терасат на която се намира
> -таван стени и ако е възможно под така,че
> температурата да е около 5 градуса над нулата.
> ....

Даже може да си купите друг апартамент с тройна топло изолация с възможност за бързо преправяне на бомбо-убежище, с постоянен електрогенератор и включена към него "духалка" тип "каорифер" (най-малко 10 киловата) и постоянно захранване ДИРЕКТНО от АЕЦ. Духалката/каорифера се насочва директно към водогрейния котел! За да предотвратите опасността от взрив при постоянна работа на духалката е добре превантивно да запалите свещица в църква.
Re: Изолация на газов котел
14-05-2008 - 12:44:46
Vesko Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте на всички в дискусията.
> Моят опит сочи, че най добре е газовият котел да
> се монтира на терасата отвън в шкаф от термо
> панели и PVC шкаф. Това е найдобрия вариант
> защото:
> 1. Няма шум в помещението което е близо до
> котела(които каквото ще да казва шумни са особенно
> през нощта)
> 2. Комина е максимално къс и не се доплаща за
> допълнително парче от комина.
> 3. Не е нужно поставянето на Газ детектор. (А и
> самите детектори дават доста проблеми особено при
> готвена на кисело зеле)
> 4 Всеки комин може да е дълъг не повече от около
> 4м, като всяка чупка намалява дължината му с около
> 1м
> 5. Двуконтурните котли имат система против
> замръзване, но тя е само за отоплението.
> Проблемната зона е топлата вода и входа към
> котела.
>
> Накратко казано: НЕ ВКАРВАЙТЕ КОТЕЛА ВЪТРЕ
> ИЗОЛИРАЙТЕ ГО!!!



Аз пък ще кажа че това в червено е глупаво и въобще не е за препоръчване! Много глупави са и първите три аргумента. Четвърта и пета точка са верни, но пък не са аргументи за изнасяне на котела на терасата! Какво като спестиш 60лв за 1 метър комин, като после изпортиш котел за 2000лв?
Re: Изолация на газов котел
14-05-2008 - 13:54:48
Lazar, не са 60лв, а 80-100лв е само парчето, допълнително си плащаш и други консумативи и цената се заформя на около 150лв. Хубави котли (за мен Вайлънт) цената им е повече от 2000 лв. Що се отнася до шума... опитай да спиш в помещение с такъв котел и тогава говори. Самия Газ детектор е около 200лв, но с всички джаджи и къртенето за кабела... цената отива на около 500лв.
Така че 700лв не са малко пари.
Re: Изолация на газов котел
14-05-2008 - 16:29:44
Между 60 и 100лв варира цената на допълнителното коминско тяло за различните марки и няма логика да купуваш най-скъпото, понеже са заменяеми. За шума - първо котела е на-добре да се монтира в кухня, а там обикновено не се спи, второ имам монтиран Вайлант в спалня, макар че не е най-доброто място, но по желание на клиента и той не се оплаква - питал съм го изрично. Извеждането на котела на терасата не те освобождава от газдетектора, ако газовата печка остава в кухнята. И кажи от кой град си да дойда там да монтирам газдетектори за 300лв монтажа. :}
Re: Изолация на газов котел
15-05-2008 - 09:00:26
Vesko Написал:
Самия Газ детектор е
> около 200лв, но с всички джаджи и къртенето за
> кабела... цената отива на около 500лв.
> Така че 700лв не са малко пари.


Веско, наистина реалната цена на газдетекторите е около 300 лв. с монтажа. Удължаването на комина наистина оскъпява. Но поставянето на котела в шкаф на балкона също оскъпява, защото в крайна сметка тези шкафове не са без пари.
Re: Изолация на газов котел
15-05-2008 - 09:20:28
Не ми се влизаше в полемика, но Газ детектора трябва да е свързан с клапан при подаванаето на газ(газомера) ако не е монтиран такъв клапан(има такива случаи) се прибавя неговата цена. Добавяме и кабела до там Къртене, пакловане боядисване....колко надници станаха....
Вярно е че този шкаф струва пари, но все пак изнасяш всичко навън а и лично на мен няколко пъти ми е сработвал газ детектор при горвене и при цигарен дим. След около 2г трябва да смениш и клапана...и става една дълга одисея. Затова винаги препоръчвам шкафа. При това се използва само половината шкаф, а другата половина можеш да я уползотвориш за нещо друго
Re: Изолация на газов котел
15-05-2008 - 15:04:41
Vesko Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ми се влизаше в полемика, но Газ детектора
> трябва да е свързан с клапан при подаванаето на
> газ(газомера) ако не е монтиран такъв клапан(има
> такива случаи) се прибавя неговата цена. Добавяме
> и кабела до там Къртене, пакловане
> боядисване....колко надници станаха....
> Вярно е че този шкаф струва пари, но все пак
> изнасяш всичко навън а и лично на мен няколко пъти
> ми е сработвал газ детектор при горвене и при
> цигарен дим. След около 2г трябва да смениш и
> клапана...и става една дълга одисея. Затова винаги
> препоръчвам шкафа. При това се използва само
> половината шкаф, а другата половина можеш да я
> уползотвориш за нещо друго


Виж сега цената на комплекта газсигнализатор и магнитвентил, качествени а не някакви боклуци, е под 200 лв. Само газсигнализатора струва около 100 лв. Колко кабел, мазане и боядисване трябват за да набъбне цената до 500 лв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход