Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 22:12:42

Голяма канонада по моите позиции.
На "filma - toplo" - извинения, и то сърдечни. Действително на обекта замислите са били променени неколкократно. Не съм искал да те обидя - знаем се.
На ГОСПОДИН Колев - думата "другар" означава "приятел" или "близък съратник" - за справка - някоя от енциклопедиите. За начина на мислене - аз вина нямам.
Заравявам томахавката - оттук нататък съм готов да говоря за всякакви наболели проблеми, свързани с работата.
Georgi B
Re: Водно подово отопление
17-02-2006 - 15:33:06
Imam edin vupros kum kapacitetite tuk?Reshih tvurdo otoplenieto v kyshtata mi da bude vodno podovo ,no v poslednia moment iznikna problem.Firmata ,koito angajirah s postavianeto mi kaza she poneje purvia etaj e na razli4ni niva(hola e s 30 sm po nisko ot kuhniata i trapezariata)Niamalo da moje da se obezvudushava sistemata i podovoto shte e neefektivno.Ima li neshto takova i ima li nashin da se predotvrati??
Re: Водно подово отопление
17-02-2006 - 18:28:34
absoliutno e vuzmojno dase ispulni kato proekt . hola dae na otdelen krug po nisko s tezi 30 sm . vupros na obmisliane i profesionalizam . konsultatsia sus spetsialist i problema e reshen . tehnicheski e ispulnimo .
Niko
Re: Водно подово отопление
17-02-2006 - 19:59:06

Хола на отделен кръг, кухнята и трапезарията също - с отделни колекторни кутии. На колекторите в колекторните кутии - автоматични обезвъздушители на мястото на крайните елементи.
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 09:18:28
niko zapoznati li ste s bolibutenovite trabi i vruski . na praktika da li sa nadejni . dali izdurjat na temperaturi do 80 gr . za podvurzvane na radiatori . sashto i na niski .
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 12:09:21
Здрасти.Аз работя във фирма която прави термопомпи/т.е.водата се загрява до 41-45 градуса но колкото е по-ниска(32-34) толкова е по-голям коефициента на трансформация на енергията/и ще си правя подово с медни тръби.[b[bgcolor=red]ВЪПРОСЪТ ми е:колко и дали ще загубя енергия ако сложа ламинат върху замазката?
confused smiley [/bgcolor]
Niko
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 12:48:21

Косьо,
Според мен не е удачно да провиш подово под паркет или ламинат. Тези настилки са с ниски показатели на топлопроводимост и няма да постигнеш искания ефект. Ако паркета или ламината се случат с ниско качество след време спокойно ще можеш да тренираш слалом между издуванията и иизкривяванията.
Бягай от медните тръби за подово. Причини - нежелателни са всички връзки /резбови и спойки/ в замазката. Също така медта е с голям коефициент на линейно разширение.
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 13:14:53
niko. dai mnenie za polibutena . az biah spomenal na dimitur da napravi edno pokazno . ako imash nabliudenie otnosno tozi material spodeli . poneje se sporeshe po gore vuv foruma she tova shte zamesti edvali ne medta . v anglia bilo taka .
Niko
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 19:00:08

Топло, не съм ползвал полибутенови тръби и нямам мнение. Не мога да кажа добро ли е. Но в Англия също масово ползват мед, това поне го знам със сигурност
Колев
Re: Водно подово отопление
18-02-2006 - 19:04:10
Niko,позволи ми да не се съглася с мнението ти за медните тръби и подовото по няколко причини.
Относно връзките в замаската-съгласен съм,че трябва да се избягват,но за тази цел има мека медна тръба на кангали winking smiley
Относно линейното разширение- медта е с доста по-малки линейни разширения от другите материали.
Основен недостатък на медта е единствено цената,иначе по други показатели превъзхожда останалите конкуренти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход