Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация!

Публикувано от gogol 
Хидроизолация!
16-10-2012 - 09:36:17
avatar
Здравейте колеги и потребители....
Въпреки ,че сме в активен сезон за направата на хидроизолация,се учудвам ,че нямате никакви въпроси?!
Знайте,че оставам на ваше разположение!
Хубав ден!

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
23-10-2012 - 11:41:56
Аз искам да ми помогнеш ако е възможно. Имам да изолирам една тераса, която е на бетон. Всъщност тя седи от около 6 год. и започна да се рони. Сега налях втора плоча с армираща мрежа, но искам с нещо да я защитя. Сещам се, че имаше една хидроизолация която се маже с мече или четка.
Re: Хидроизолация!
23-10-2012 - 13:07:59
Здравей,
Ето тук можеш да видиш системата на професионалисттите от Weber
Как да хидроизолираме покривна тераса?
Re: Хидроизолация!
23-10-2012 - 14:32:50
avatar
Здравейте!
Има много начини за хидроизолирането на тераси,като доста от тях са лесни за приложение и дават добра защита срещу влага,вода и УВ лъчение.
В момента изпробвам детайли на VIMATEC , обмазни на база полимер битум,полимер акрилат и т.н. от които засега съм доволен и виждам в тяхно лице бъдеще.
Обмазния битум се прилага на места където се иска кардинално решение и защита от постоянна влага и вода - в момента работя с ВИМАБИТ ПЛАСТ и смятам че е достатъчен като решение.Приблизителна цена за 17 кг е 60 лв без ДДС.

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
24-10-2012 - 15:25:32
avatar
Моля,АНГЕЛ да изкаже с какво например изомраз е по добър.....Смятам в случая рекламата за излишна....

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
29-10-2012 - 16:20:22
Здрвеите аз се занимавам с хидроизолация на покриви и мислия че българските матрияли ще вршат добра работа първи пласт без посипка и втори с посипка против uv лъчи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-10-29 16:23 от pokriviremont.
Re: Хидроизолация!
29-10-2012 - 17:11:33
avatar
Може и така да е,но моля да се обосновете!
Не съм фен на нашето производство поради простата причина,че е копирано и преправено във вариант "за българи".....
В чисто ценово отношение мисля да премълча някои работи все още....

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
29-10-2012 - 22:32:59
Quote
gogol
Моля,АНГЕЛ да изкаже с какво например изомраз е по добър.....Смятам в случая рекламата за излишна....

не знам дали е по добър но..
Предимствата :
- Минимална температура на втвърдяване (0°C) позволява изпълнението на качествени хидроизолации и през зимата.
- Бързо втвърдява дори и при висока влажност на въздуха.
- Образува високоеластична хидроизолационна мембрана, върху която може да се ходи.
- Върху получената хидроизолация могат да се полагат директно всички видове облицовки.
- Идеалното решение за басейни, резервоари, водохранилища и др. постоянно под вода.
- Изключително висока адхезия към всякакви основи - осигурява водонепроницаемост и при отрицателен воден натиск.
- Запазва гъвкавост както при ниски температури (до минус 25°C), така и при висока (до 160°C)
- Незапалим.
Re: Хидроизолация!
30-10-2012 - 08:59:19
avatar
Ако можеш да ми покажеш един басейн изпълнен с изомакс ,ще съм много благодарен.Технологията на полагане е на ниво домашен майстор,но смятам ,че някои неща споделени тук са силно преувеличени.Нормално е полимерна изолация да е гъвкава,дори и при шокови ниски температури.Вярно е ,че може да се ходи върху него,но не е препоръчително!
Работил съм с продукта и не съм възхитен.
Чест им прави факта ,че искат да се развиват постоянно и правят нови продукти!

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
11-12-2012 - 20:14:20
Здравей gogol,

Имам следното питане, ако може да ми отговориш, каква е разликата и има ли такава при циментовите кристализиращи хидроизолации като: Вандекс, Аквамат Пенетрейт, Пенетрон, Церезит CR90?
Също така Церезит и Аквамат имат някакви еластични версии. Те в какви ситуации е най-удачно да се ползват? Въпроса ми е свързан с факта, че като цени тези придукти варират в много широки граници, а на теория са еднакви smiling smiley. Предварително благодаря за отговора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход