Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изграждане на къща на мястото на стара такава

Публикувано от yavor44 
A40
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 18:09:32
един приятел направи същото упражнение в благоевград,разбра се със съседите и всичко мина ок
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 18:35:03
Зависи къде се намира,но по принцип не можеш без разрешително. Миналата година взех разрешителното в началото на май ,а сега вече живеем в къщата.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 06:58:58
Ух, Dain, ти явно си майстор в това дело! *bow*
И аз имам подобен опит. От две години съм собственик на селски имот в района на Костенец - двукатна къща (100 м2), строена 30-те години, плевня, стопански сгради. Оттук-оттам реших на първа ръка да си осигуря солиден покрив над главата, пък отпосле каквото сабя покаже. Започнах реконструкция на стопанските постройки в нещо като механа. Имаше 3 помещения, дори с фурна в едното. Като започна събарянето, оказа се, че от старото нищо не става и се срина всичко до нула. Дигнаха нова сграда 60 м2, както се полага за наши дни - до ключ ми излезе 630 лв/м2 с все камината, плъзгаща врата, спалня, санитарен възел и котелно. Указанията от моя страна само по интернет - пълна илюстрация на Google SketchUp. Фирмата я предаде точно по картинките. Извадих си скица, вече при завършен "ремонт" и фирмата пое озаконяването пред местните власти.
Чака ме същото за къщата. Там обаче може да се отиде и към напълно ново строителство на ново петно. Те тука е и заровено кучето - на старото място като реконструкция или изцяло наново? Определено дори на старото място къщата ще заеме по-голяма площ. Не мога да вместя мераците си, пък и на останалите в семейството, в старите параметри - клони се към 2 етажа, 220-240 м2. :]
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 07:59:08
-Благодаря за майстора.Имота е в района на София.Не съм купувал имота, имаше къща от 60-те.Всичко направих законно защото ще живеем тук.Много казваха че няма да успеем защото е скъпо да строиш в днешно време ,но на фона на тристайния 80м2 който продадохме вдигнах къща на Три етажа .Първия етаж е старата къща но от нея са използвани само стените 80м2.Втори и трети етаж две плочи по150м2 от който 100м2жилищно а останалото тераси. Ще пусна снимки.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 08:41:15
Продадохме апартамента ноеври 2007 ,а април 2008
бяхме готови с всички документи.Месец май излях Жб пояса нещо като ивичести основи но със стъпки на всяка колона. В началото на юни ми доидоха майсторите от фирма с кофража .В средата на август бяха отлели и втората плоча.Края на септеври бях иззидал и покрил третия етаж. Октомври след като си събраха кофража иззидах втория етаж и поставих алуминиева дограма с термомост 40м2 правих си я на етажа самНоеври я санирах и измазах беше хубаво времето ,а декеври вече работя вътре изолация от вата и гипскартон.Като междувременно направих първия етаж и парно.
ozi
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 17:28:23
DAIN , дай по - подробно цени , материали ,че и на мен ми предстои строеж.Купих парцела миналия май, сега проекта ми е в общината , и се надявам напролет да започна.С какво ще се отопляваш?
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 17:40:59
avatar
[

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-19 17:45 от markk.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 18:21:19
Отопляваме се с парно,котел на твърдо гориво 35кв. А за цени материали и труд груб строеж според пазара .Сега желязото малко падна, аз го взех на 2,00лв кг -7 тона ,6600бр тухли 4ка по 0.80, бетон 90м3 по105лв с транспорт, бригада 5 човека от фирма труд 300м2 по 40лв ,наем кофраж по10лв м2-500м2. Стереопор 100лв м3 ,1 пале шпакловка ,2 палета лепило, 300м2 гипскартон , 200м2 вата, винчета, ъгли и др. консумативи от склада , покрив 140 м2- 5000лв. До тук 100000лв.За труд съм дал само майсторите, останалото на 80% сам.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
19-01-2009 - 20:54:02
В България,напротив всичко е логически обосновано ,плащаш-получаваш, не плащаш -не получаваш,ако не излизаш от рамките на скицата -перкай как си знаеш.
Само височината епо проблем.
В края на краищата ако бегаш настрани от скицата не забравяй, че подписите от комшиите ги събира човек от тех.служба.
Успех...
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
31-05-2009 - 11:42:03
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> ... и после ще се кълнеш "Ми то така си беши, от
> дяду мий останалу"!
> Сериозно, някой има ли представа какво стана с
> тези нотариални актове, дето пишеше "парцел ...
> квадрата с жилищна постройка"? Нито етажи, нито
> квадратура има описани, нито вид строителство...
> Имам едно такова къще за потягане, та се чудя дали
> не са ги наместили административно, носеха се
> такива слухове, но скоро не съм се интересувал...

Писал съм ти лично по темата. Специално за Варна е задължително да се провери как е отразен имота в новата кадастрална карта. Нямаш си представа какви безобразия са сътворили фирмата-изпълнител на плана - някакви безхаберници от Благоевград. А разходите по откоригирането на грешките може да достигнат 100-500-1000 лв, особено ако има сгрешени схеми на отделните единици.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход