Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Като си говорим за цени ...

Публикувано от MB2316 
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 19:44:27
Ето нещичко и от моите премеждия smiling smiley

Къщите около моя парцел са с изградена ВиК мрежа, но когато стигнах да подписвам предварителен договор с дружеството се оказа че всичко е незаконно и трябва сам на своя сметка (5-10 хил Е.) да изградя съответните съоражения. Не стига това, но бюрокрацията проточи нещата повече от половин година и още края му се не види, когато ми отвориха очите за варианта "Собствен водоизточник и септична яма" и така само за 1 месец вече проекта ми е удобрен*pardon*

Живи и здрави *drink1*
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 19:53:55
Е браво бе....че то това е задължително.До колкото ми е известно по селата всичко се задава със собствен водоизточник и септична яма,без оглед на това дали има или не канализация.Ако има-е бонус.Точно защото 99% са незаконни.
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 20:00:39
Я я обясни , че нещо май май .... !? Как собствен водоизточник ? Ами след сондажа , ако РИОКОЗ каже , че водата не струва какво правим ? Ще си инсталираш пречиствателна ли ? А за канализацията може и да има нещо такова , но не е категорично и 100% важащо за навсякъде !
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 20:07:38
Ако ще бия сонда то няма да е заради питейните ни нужди, просто ще се разбера с комшолука и ще се свържа към водопровода.

Салвадор, аз съм през 9 морета от Отечеството, на другата страна на света, но и в днешно време личният контак е сила, ако има интернетwinking smiley
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 20:47:07
Добре де , незаконни и водопровода и канала !? eye popping smiley А комшиите откъде са се вързали с водата ? Канала както и да е . И какво значи незаконен водопровод ? ? ? ?
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 23:29:45
Ми...такъв,дето не е ясно кога и как се е появил,няма точни карти от къде минава,когато гръмне,минават месеци преди да се оправи защото формално тоя свършва примерно на 500 метра от мястото на повредата.Има много такива по селата.Аз бях много изненадан да открия,че на вилата ни минава втори водоровод.Минава точно до оградата на нашия двор.Нищо общо с официалния.Идва от съвсем различен каптаж,в другия край на селото.
Кмета казва,че имал някакви приблизителни карти в общината,знаело се горе-долу от къде минава...ама не е ясно нито кой го е пускал,нито кога.Предполага се,че през 50-те военните са искали да разполагат радари и зенитни батареи по двата хълма в началото и в края на селото и вероятно те са го пускали.
Re: Като си говорим за цени ...
15-01-2009 - 23:30:58
И не плащаш водата ли ? Кой те знае !?
Re: Като си говорим за цени ...
16-01-2009 - 00:20:02
MB2316
Хайде сега не плащаш, да не сме от ония в Столипиново winking smiley
Плащаш си като поп, ако е не законен :ami: *book*
Re: Като си говорим за цени ...
16-01-2009 - 00:30:32
Като стана дума за Столипиново, та се сетих. Свидетел съм на това как един трафопост изчезна та се наложи да вадят карти и да викат пенсионирани служители да показват местонахождението му. Мангалите просто бяха застроили всичко около него на калкан, още малко и вътре да се нанесат :]
Като си помисля какви батаци наследихме от онази власт- влизаш в улицата с камион, а до края ширината и не позволява и с велосипед да минеш- и колко години ше са ни необходими да вкараме нещата в ред?...а как се грижеха за "столчето" си, сакън да не го загубят!!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-16 00:38 от Don Balon.
Re: Като си говорим за цени ...
16-01-2009 - 08:49:42
Гето, това е честа практика в Банкя където малка част от улиците са със законни водопроводи smiling smiley.
Добре е че си се светнал, иначе гориш с едни 100 лв/л.м. водопровод и една камара нерви и разправии с бюрокрацията .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход