Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въртяща се къща?

Публикувано от dodo2 
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 14:50:35
avatar
А колко тежи средно +/- 30% една къща на три етажа с по 100 кв на плоча?
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 14:54:11
1 м3 бетон е от 2200 - до 2400 кг . Ще трябва бая ток за да се врътне , но пък не е казано , че не може само последния етаж да се върти !?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 14:56 от MB2316.
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 15:16:40
avatar
Май не е много - онази къща в Австралия пише, че е 50 тона, а се върти с два 500 ватови мотора. Все пак идеята е да не се върти бързо, а за няколко часа..
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 15:41:53
Не прочетох за двигателите ! :-[ Да , защо да е бързо всъшност !? Писал съм ти на личните съобщения !
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 17:31:33
Уточняващ въпрос....За какво ви е ЦЯЛА въртяща се къща... *bow*
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 18:11:59
avatar
Ми аз написах - две по две срещуположни външни стени са от стъкло и стена съответно, зимата е завъртяна така че да влиза слънце, лятото така, че да не влиза. А пък и просто за да е идиотско smiling smiley
Re: Въртяща се къща?
12-01-2009 - 18:24:22
Quote

Ми аз написах - две по две срещуположни външни стени са от стъкло и стена съответно, зимата е завъртяна така че да влиза слънце, лятото така, че да не влиза. А пък и просто за да е идиотско
Наистина е идиотско!
Една козирка над Южната стъклена стена, решава проблема!
Зимата слънцето е ниско и по цял ден(когато го има) ти свети в стаята. Лятото е високо и само сутрин и вечер пече в стаите. Много добри решения има на проблема, но чак пък да въртиш къщата?...
А бе идиотско си е... winking smiley
Re: Въртяща се къща?
13-01-2009 - 00:14:46
avatar
Проблемът е, че не може да има козирки в моя случай.

Човек според мен може да строи къща по две причини - 1) за обитаване когато няма друго място и 2) за експеримент и предизвикателство. Средният вариант е от вида "грозен и беден" и не ми допада. Та аз клоня към 2) и затова бих се радвал ако се върти smiling smiley
Re: Въртяща се къща?
13-01-2009 - 00:50:10
Аз я виждам така! Архитектура-модернистична,изчистена ,с прави форми и големи прозорци. Конструкция-метална носеща ,стени от алуминиеви сандвичи с полиуретан/35 лв/м2/вата и гипскартон.За въпросната плоча има оригинално решение: върху карусела се монтира покривна поцинкована ламарина обърната обратно ,с ребрата надолу/не сваляем кофраж/ и горно армиране преди да се залее с бетон Б20 5-10 см дебелина.Решението за преноса на електричество не е сложно-на втулки,по сложно е водоподаването и отвеждането на отпадните води.Модела там е при бутилиращите апарати "Интермикс" на бирената или безалкохолната промишленост! Няма невъзможни неща!
Re: Въртяща се къща?
13-01-2009 - 01:28:10
avatar
Е то че няма невъзможни спор няма, въпрост е разхищението да е в някакви поносими граници въпреки че е относително smiling smiley Гледах един проект за небостъргач в Дубай на който всеки етаж се върти спрямо останалите изглежда реален въпреки, че може и да е пирамида от сорта на Анжел Сити или там както беше smiling smiley Пишеше че ще е завършен 2010 и ще строят и в Москва още един. Та аз една къща да не мога да въртя smiling smiley

Проблемът по-скоро може да дойде от това, че искам две от четирите стени да са изцяло стъклени и като някой ми сметне необходимата енергия за поддържане на температурата вътре в някакви граници, ако не може да се осигури от автономни източници ще си измислям нещо друго..

Но при всички случаи няма да е стандартна къща с триъгълен покрив и малки прозорченца.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход