Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЖСК - Предложение 17-18 страница !

Публикувано от MB2316 
LKK
Re: ЖСК
09-01-2009 - 18:30:04
До partzalev и MB2316,
Харесва ми идеята Ви за повече прозрачност и гаранции за един наистина качествен продукт.
Искам да попитам каква ще е схемата на плащане? По какво ще се отличава от купуването "на зелено"? Какви са гаранциите от страна на инвеститора/строителя, че всичко ще е ОК?
Ако не Ви се пише в темата, може и на лични.


Re: ЖСК
09-01-2009 - 19:27:58
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> До partzalev и MB2316,
> Харесва ми идеята Ви за повече прозрачност и
> гаранции за един наистина качествен продукт.
> Искам да попитам каква ще е схемата на плащане? По
> какво ще се отличава от купуването "на зелено"?
> Какви са гаранциите от страна на
> инвеститора/строителя, че всичко ще е ОК?
> Ако не Ви се пише в темата, може и на лични.
>
>
>


Моят житейски принцип е - давам 100% доверие на напълно непознат, но от следващата минута почвам да си взимам. Само от него зависи колко ще му остане!
Сам се сещаш колко ми е трудно, но пък имам много отворени врати!
Иначе схемите са няколко, като едната е следната:
Собственика на УПИ-то се бръква и плаща цялата документация с участие при проектирането и на останалите, без да иска гаранция от тях.
По този начин той поставя основите на едно доверие, което останалите трябва да се стремят да надграждат и му остава един готов проект.
След разрешението за строежа се намесва самия строител, който в нашия случай ще е наблюдател още от самото начало.
Тъй като цялата документация ще е на името на собственика на УПИ-то отношенията на строителя ще се отнасят само към него.
Паричния поток ще върви към строителя през собственика на УПИ-то, който поетапно ще подписва "запис на заповед" и "разписка".
При създаването на договора между строителя и собственика на УПИ-то ще участват всички, до най-малката подробност!
След разрешението за ползване, което се издава на собственика на УПИ-то, всеки ще знае и ще види какво е придобил и как да го опише в бъдещия нот. акт.
Това е възможно, защото всички обекти са самостоятелни с изключителни права за ползване. В нот. акт ще може да се впише цена по желание, която може да се различава от реалната. В този случай се избягва закона за етажна собственост, като всеки разполага с това за което си е платил и е наясно със земята под него.
Сумите ще се калкулират за цялата желана площ, за да може да се намери заместник ако някой се откаже, преди да е платил.
Собственика на УПИ-то се задължава със семята си и с това, което е построено върху нея. При издаването на нот. актове записите на заповед и разписките се унищожават!

Re: ЖСК
09-01-2009 - 19:35:36
*ok* *ok* *ok* СИ е корена в това изречение !
LKK
Re: ЖСК
09-01-2009 - 21:26:57
Парцалев, мерси за разясненията, но аз съм си малко босичък в правната материя и почти нищо не разбрах.

Това, което ми вдъхва доверие в начинанието е, че собственика на парцела и строителя
имат интерес да притежават застроени площи от обекта. smiling smiley
Re: ЖСК
09-01-2009 - 21:43:37
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Парцалев, мерси за разясненията, но аз съм си
> малко босичък в правната материя и почти нищо не
> разбрах.
>
> Това, което ми вдъхва доверие в начинанието е, че
> собственика на парцела и строителя
> имат интерес да притежават застроени площи от
> обекта.


Засега само собственика има интерес да притежава застроени площи (до 25%), а строителя има интерес да му се плаща своевременнно, за да си свърши работата.
Ако имаш време консултирай се с някой "знаещ" и предложи вариант, при спазване принципа на прозрачността!
Re: ЖСК
09-01-2009 - 21:43:50
Точно така - пълна ангажираност към дизайн , качество и т.н. smiling smiley
Re: ЖСК
09-01-2009 - 21:51:08
А също така , разликата от покупка на "зелено" е тази , че ще се започва при 100% осигурени желаещи . Така риска е много по-малък , отколкото , когато отидеш в строителна фирма строяща в Бадемова долина , сграда с РЗП от 10.000 м2 . Плащаш нещо на много зелено , ама откъде си сигурен в днешната ситуация , дали строителя има средствата за завършване ? Да не стане така , че строежа е спрял за необозримо дълъг период ! Както се казваше в един филм "Так я думаю " smiling smiley
Re: ЖСК
09-01-2009 - 21:57:29
Пропуснах да споделя, че се предвиждат мазета, които не са под сградата, но ще имат топла подземна връзка с нея, а над тях три отделно обособени покрити барбекю зони с отделни огнища, чешми и тоалетни, за посрещане на гости - по една зона на етаж!
LKK
Re: ЖСК
09-01-2009 - 22:01:08
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Засега само собственика има интерес да притежава
> застроени площи (до 25%), а строителя има интерес
> да му се плаща своевременнно, за да си свърши
> работата.
> Ако имаш време консултирай се с някой "знаещ" и
> предложи вариант, при спазване принципа на
> прозрачността!

Погрешно съм останал с впечатлението, че строителя също участва с дял в начинанието, т.е. има някаква мотивация да го направи като хората, а не само да му се плаща своевременно. Сорри! :-[
Re: ЖСК
09-01-2009 - 22:05:37
Със строителя отношенията трябва да са фиксирани и да касаят самото строителство. Дали ще строи нещо за себе си или не - това е нещо съвсем различно!
Договора за строителство се подписва от юридическ лице, член на камарата на строителите, а останалото е само финансиране срещу готов продукт.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-09 22:07 от partzalev.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.