Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли на Св. Никола (Варна)?

Публикувано от nearvana 
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 21:38:09
И ще ти проектират стоманобетонна носеща скелетно-гредова конструкция.Просто след Почивка си е норматив ,съобразно районирането на противоземетръсното проектиране!

п.с. Това не е лоша новина! Ще ти позволи много творчество при стените,а има и далеч по -евтини и ефикасни варианти от класическите изпълнения-тухли,мазилки и т.н.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 22:07 от фло.
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 21:50:02
Мисля, че геоложките доклади без шурфове останаха в миналото, но знае ли човек, всичко има /все още/.
Три шурфа в парцела до дълбочина на фундирането са най-често срещаните изкопи, които задоволяват любопитството на геолога и това съм наблюдавал най-често.
НО, свлачищата които възниканаха в областта на Кабакум и над Златни пясъци са се раздвижили на дълбочина около 50-60 м под нивото на терена... Никакви шурфове не биха предсказали това чудо. След като вече бяха факт, се появиха сонди, които си имат работа и до сега, последно ги гледах на Трифон зарезан /има ли го още.../ до Спортпалас. Това, което съм наблюдавал в близост до свлачищните зони е доста интересно- почвата там е съставена от валяли се на времето скали, глина, пясъчник и какво ли не, виждал съм огромна плаваща скала, на която си личи как са стояли водоравно пластове -била е част от някой бряг, знаете как си личи къде водата е образувала хоризонтални ивици, но тая плаваща скала /примерно с р/ри 10/5/2м / изобщо не стои както е била на брега , нещо я е дотътрило и стои под някакъв наклон. А съм копал доста из/край Варна, другаде не съм видял такова нещо.
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 21:57:01
Оная наклонената къща седи ли още на Кабакум ? smiling smiley Гледах я преди няколко години ...... здраво строителство :] само прозорците се бяха счупили без никакви други сериозни поражения !
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 22:18:51
Точно над пътя за Златните съм чувал че навремето не са им давали да строят високи къщи..поради нестабилна почва...но това е работа от преди 20 год........
Това че е застроено с блокове е отделен въпрос....
Питай стари хора живеещи в района.....ако са останали такива......късмет
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 22:57:04
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Оная наклонената къща седи ли още на Кабакум ?
> Гледах я преди няколко години ...... здраво
> строителство само прозорците се бяха счупили
> без никакви други сериозни поражения !
Тъкмо се говореше че бил разработен проект за нейното нивелиране и укрепване и минавам оттам... Няма я! Съборили я. Проектанта конструктор си беше за Нобелова награда, сградата си бе на обща фундаментна плоча и можеше да преплува Черно море smiling smiley Просто преплува през пътя и отиде в съседния парцел, ако не се лъжа.
Като зяпах подредените проби от сондата, която работеше до Спортпалас ми направи впечатление, че и на голяма дълбочина се вадеше пясък с типичен черен цвят, все едно бе изцапан с канализационни води, та ако ще строи човек на терен с голяма денивелация, добре ще е над терена да няма много други постройки, които с години са отливали канализационни води в почвата, знаете, че септичните ями и т.н...


Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
04-01-2009 - 01:59:48
парцела е горе долу на средата на баира, тоест има доста постройки над него. даже и хотел ако не се лъжа. ... и всичко е на септични ями. едва от скоро има тук таме мръсен канал. така че за чистота на почвата и дума не може да става (доматите от там все не могат да ми се усладят) поне обаче да е стабилна и да не се свлече ...
това си е обаче типична варненска черта - ако ще да си до коленете в лайна важното е да има морска панорама!!! и да е що годе стабилна бих добавил аз ... че ако се променя твърде често ставам неуравновесен
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
04-01-2009 - 14:18:34
Проектантите със сигурност са заложили в конструкцията достатъчно коравина на бъдещата къща и ми е много интересно дали са предвидили укрепващи терена мероприятия !? Специфика има този терен вероятно !?
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
04-01-2009 - 14:49:35
nearvana Написал:
-------------------------------------------------------


> това си е обаче типична варненска черта - ако ще
> да си до коленете в лайна важното е да има морска
> панорама!!!
Тук си напълно прав, из тия крайморски райони вечно си понамирисва- я на тоя му избила септ. яма из двора, я на друг протекла по пътя под Свободния към Журналист, я фекалката разплискала някой и друг кубик от скъпоценния си товар по пътя, или около шахтата в която изсипва...


Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
18-01-2009 - 12:29:47
avatar
Щом проектанта и конструктора са твои хора,то те би трябвало да ти кажат дали и какви рискове поемаш,започвачвайки да строиш,защото нали се сещаш,че и те са в кюпа(като приятели).Освен това ,ако строителната фирма е свястна,тя също би могла да те светне за много неща.Ако нямаш такива,пиши на лични,сещам се за 1-2,които са добри ,работят на приемливи цени ,имат дългогодишен опит и не са се излагали.Хайде със здраве *book* *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход