Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

минимални изисквания за проект

Публикувано от ghost13 
минимални изисквания за проект
20-12-2008 - 19:11:55
някой може ли ми каже какво е минималното съдържание на инвестиционните проекти , защото получих оферта в която е включено озеленяване и безопасни условия на труд , т.е. + 800 лв .
обекта е еднофамилна къща на село
/ пета категория , ако това има значение/
предварително ви благодаря clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-20 19:13 от ghost13.
Re: минимални изисквания за проект
20-12-2008 - 20:16:08
Проекта за озеленяване и проекта за план за безопастност и здраве вече станаха задължителни и всички общини го спазват.Това не го измислиха проектиращите хора.
Re: минимални изисквания за проект
20-12-2008 - 21:09:20
благодаря ти много
но за две китки и една алейка ми искат 800 лв
аз няма да ги карам да поливат тревата :g:
Re: минимални изисквания за проект
20-12-2008 - 21:41:13
avatar
ghost13 Написал:
-------------------------------------------------------
> благодаря ти много
> но за две китки и една алейка ми искат 800 лв
> аз няма да ги карам да поливат тревата


Къщата е за хора с парииии приятел.
Re: минимални изисквания за проект
20-12-2008 - 21:46:40
Къщата е за хора.И напоследък стават големи безумия не само с проектирането.Те ли ще ми кажат как ще си подреждам градината.Прави се един фиктивен проект за еднофамилните сгради и долу горе да се спазят показателите за обществените сгради.
Re: минимални изисквания за проект
22-12-2008 - 16:26:49
Моя проект по безоп. и здраве беше 300лв и наистина няма мърдане от него-това юни месец.А зеленината нещо ми се губи-имам такива работи във вертикалната планировка,ама отделна папка озеленяване нямам,а и съм минал през общината...,значи тогава не се е изисквало.
OwnerBG,апартаментите по 1200е/м2 са за хора с пари,нас с къщурките де ни търсиш на тея нива... winking smiley
Re: минимални изисквания за проект
22-12-2008 - 18:08:23
озеленяването е задължително
така каза архитекта
:g:
Re: минимални изисквания за проект
23-12-2008 - 17:21:02
ЗА една двуетажна къща озеленяването е в същия мащаб като ситуацията и е една схема.За многофамилни и т.н. проекта по озеленяване си е задължителен.Тъй като повечето инвеститори на големи обекти се борят за максимално застрояване се правят доста трикове и там проекта за озеленяване си е необходим.Плана за безопастност и здраве почва от 150 лева за най просто изпълнение при наливане с бетон помпа като помпата се стационира в парцела и расте с осложняването на СМР ако има сглобяема част с кран и т.н.И за двата проекта се прави минималното с цел одобряване на проекта.

Re: минимални изисквания за проект
23-12-2008 - 21:55:12
днес като вземах скицата в общината жената зад щанда каза че може и без него
??????????
:g:
шъ изкърта кочината
Re: минимални изисквания за проект
23-12-2008 - 22:21:12
Май започваш да схващаш кой си иска повече парички,а?Макар,че ако архитекта ти за това озеленяване се запъне-дай му го,но го изтискай относно важните за теб неща.Той така и така ще ти ги вземе.......
Абе като гледам кви работи се пишат,се чудя аз ли попаднах на свястни и делови хора с моя проект или просто другите не си учат домашните?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход