Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ленен безир - кога?

Публикувано от Petar 
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 18:05:00
мани го тоя Безир *stop*
LKK
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 18:06:01
*ok* *ok* *ok*
n.nikoloff, а тези материали в твоя форум ли да ги търсим?
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 18:22:36
Добре,че ме подсети...трябва в оня сайт да се качи нещо за стандартите за обработка на дървесината и различните сертифицирани процеси.SANS/SABS и европейските им еквиваленти.
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 20:01:45
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> > n.nikoloff, а тези материали в твоя форум ли да
> ги търсим?
>


Да, в сайта, ама още няколко дена, докато се натуткат от вносителя...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 21:19:51
Има голяма разлика между ленения безир и лака за дърво!Безира е съхливо ленено масло/глицеролови естери на мастни киселини/ и има добра пропускливост в дълбочина на дървото и създава голямо напрежение при контактната повърхност с водата . Така предпазва от влага и последващо гниене,докато лака съдържа разтворени в разтворител смоли/естествени или изкуствени/и създава само филм върху дървото и ролята му е по-скоро естетическа.Лаковете на водна основа са икономична алтернатива на лаковете с разтворител,където е използвана вода, вместо смес от въглеводороди и смолата е емулгирана.Предполага се ,че след изпаряване на водната фаза се образува същия повърностен филм и ,че ще има известно проникване и в дълбочина,което мен ме съмнява предвид на това,че системата се състои от грамадни молекули,което пречи на пропускливостта.Така ,че преди нанасянето на какъвто и да е лак е добре да се използва топъл безир,може и синтетичен. *yes*
Re: Ленен безир - кога?
11-12-2008 - 21:54:50
n.nikoloff, нямам време за да чакам сайта. В събота трябва да обработвам греди в мокро помещение, а сега ме разколебахте за яхтения лак. Дайте акъл за вид и марка.
Не отварям отделна тема, защото ми се струва излишно.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Ленен безир - кога?
12-12-2008 - 04:58:53
Чакайте, че нещо не схващаm. Аз под "Безир" разбираm нещо което иmпрегнира дървесината, но няmа гланц и по нищо не личи, че изобщо дървото е mазано с нещо! Прав ли съm или някъде греша? *xxx*
Аз това с което си mажа пейката или дървената тераса няmа нищо общо с лака moody smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-12 05:04 от Geto.
Re: Ленен безир - кога?
12-12-2008 - 08:09:33
Ега ти форумите - пълно е с противоречиви мнения sad smiley
Фло звучи например доста убедително......
Аз взех следното решение - днес тръгвам по магазините и ще търся някоя от "железните" марки лакове на водна основа - Сикенс, Сократес или Садолин.
После 2 от вратите ще ги мина само с лак, а на третата ще направя комбинацията ленен безир + лак.
След време ще докладвам кои врати изглеждат по-добре.
Нямам време да чакам дискуцията, още повече едва ли ще достигнете някога консенсус. smoking smiley
Re: Ленен безир - кога?
12-12-2008 - 10:17:51
за мен лака на водна основа е простотия - веднъж пробвах /непомня мрката/ като визия - нищо общо с обикновенния вреден лак
Re: Ленен безир - кога?
12-12-2008 - 10:56:23
Айде и аз да се възползвам от темата.Искам цялата дървена конструкция на покрива ми да я импрегнирам предварително/ребра,попове,столици,летвена скара/.Покрива ще е класически - с ОСБ,фолио и керемиди-керамика.За в бъдеще може и да е обитаем.С какво да цапам?Целта ми е защита от гадини и стареене,а не лакиране.По-горе казахте,че безира не е за вътре,е кво тогава....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход