Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-02-2010 - 22:19:55
avatar
Quote
slun4o
Благодаря много. Това за качването го четох още в първата тема, но не успях да се справя. За съжаление на този компютър, от който пиша в момента нямам снимки, но в понеделник ще се опитам да кача от офиса. През FireFox-a.

Това с ромбовете се получава и на нашите къщи. Просто от тези снимки не се вижда ясно. Има една недовършена, където на покрива се вижда точно това, което ти имаш предвид. Друга тема е, че вече не се разчита много - много на плочите, защото отдолу слагаме два пласта хидроизолация.

И тъй като това е първият форум, в който пиша, предварително се извинавам, ако не винаги спазвам протокола.

Няма протокол, не се притеснявай. Важни са добрия тон и любовта ни към възрожденските къщи.smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-02-2010 - 22:46:15
Quote
argonavt
Quote
slun4o
Не стана ли ясно winking smiley
Да не излезем колеги от института?

На мен поне не ми стана ясно. *pardon*

Шегувам се. Поне се опитвам winking smiley
Тъй като явно се интересуваш от възрожденската архитектура си помислих, че разпозна дървената къща от Централен Балкан. От Троян съм.

А, Камелия, собственика на фирмата за мебели, която препоръчваш по-горе, в момента прави хотел точно във Възрожденски стил от бетон и тухли, ама с много камък.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-27 22:48 от slun4o.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-02-2010 - 22:52:30
slun4o , погеждаш ли си личните съобщения ? smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-02-2010 - 23:14:41
както писах по-горе , за първи път съм във форум. Ще ги прегледам.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-02-2010 - 23:43:50
Quote
slun4o
както писах по-горе , за първи път съм във форум. Ще ги прегледам.

В горния десен ъгъл , с червени букви. Писах ти преди повече от час едно съобщение , но още не си го прочел. smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-02-2010 - 10:26:11
Quote
argonavt
[


slun4o, то българина с тухли и бетон не иска да строи такава архитектура , а ти си тръгнал с дърво и камък. :]

.
Иска,иска само че му бягат някои подробности и детайли и се получава не възрожденска а битова къща *yes*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-02-2010 - 22:38:35
Извинете ме,че не се намесих в темата по-рано/защото ми е от любимите/,но една седмица сЪствах:]
Слънчо,снимките ги свалих от снимка.бг,там ги видях за първи път и се запознах със собственика/инвеститора/.Направи ми впечатление не толкова цялостния външен вид на къщата,колкото някои детайли-покрив,издолмяването на външните стени и т.н.Затова се свързах с човека и той ми обясни някои неща,които ме интерисуваха,как са направени.[orel.snimka.bg]-това е инвеститора,нали?!
А,в този тип строителство,човек се учи дакато е жив и пак ще си умре ненаучен......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-01 09:16 от venciev.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-03-2010 - 16:51:17
Да , той е. И аз още се уча.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-03-2010 - 23:47:08
Едно от най-хубавите неща в този форум,а и не само в този,са полезните и практични неща,които човек може да научи от хора патили и препатили в една или друга област!Лично за мен,благодарение на много компетентни съфорумци научих неща,които цял живот да се бях блъскал,пак нямаше да ги разбера как стават!Надявам се,че и аз съм допринесъл с нещичко в помощ на някого...
Та Слънчо,колкото повече-толкова повече!Хората интерисуващи се от така наречената възрожденска архитектура са изключително ценни и трябва да се подкрепяме и да споделяме наученото,защото ако се забрави това,което са правили нашите дядовци,ще забравим и миналото си-а не бива!!!Мисля,че между нас не става дума за конкуренция,нито за реклама-нещата са много чисти и истински!
Не,че кучето пред месарницата е голяма работа,но опита във възстановяването и строежа на възрожденски къщи трябва да се споделя с тези,които са фенове на тази идея!
Така се родиха в този форум много идеи,с много чисти мисли,родиха се много приятелства,които ще останат за цял живот по простата причина,че ги свързва една обща идея!Така е било и така ще бъде и така трябва да бъде!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-03-2010 - 21:35:44
Quote
venciev
Едно от най-хубавите неща в този форум,а и не само в този,са полезните и практични неща,които човек може да научи от хора патили и препатили в една или друга област!Лично за мен,благодарение на много компетентни съфорумци научих неща,които цял живот да се бях блъскал,пак нямаше да ги разбера как стават!Надявам се,че и аз съм допринесъл с нещичко в помощ на някого...
Та Слънчо,колкото повече-толкова повече!Хората интерисуващи се от така наречената възрожденска архитектура са изключително ценни и трябва да се подкрепяме и да споделяме наученото,защото ако се забрави това,което са правили нашите дядовци,ще забравим и миналото си-а не бива!!!Мисля,че между нас не става дума за конкуренция,нито за реклама-нещата са много чисти и истински!
Не,че кучето пред месарницата е голяма работа,но опита във възстановяването и строежа на възрожденски къщи трябва да се споделя с тези,които са фенове на тази идея!
Така се родиха в този форум много идеи,с много чисти мисли,родиха се много приятелства,които ще останат за цял живот по простата причина,че ги свързва една обща идея!Така е било и така ще бъде и така трябва да бъде!
Да, Венци, така е. Това горе е цитат на Мечо Пух smiling smiley
Моята голяма любов са старите дървени къщи. Както писах някъде, купих на половинката такава, ама оценка никаква по въпроса. Както каза един приятел: Не виждам да те разнася на ръце по площада winking smiley Пратих я на Арго на снимка, ако иска да я пусне, щото така и не разбарх как става тая работа със снимките. Па като почна да я реставрирам, ще споделям как стават работите.
За съжаление нямам много свободно време да се включвам с опит и идеи. И майстори вече не останаха, а младите ги мързи като гореспоменатото куче пред месарницата...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход