Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременна българска къща

Публикувано от Abu 
Re: Съвременна българска къща
13-01-2009 - 01:22:54
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Предполагам на бетонобъркачката си ти, понеже
> хаспелите са ми слабост, макар и да съм по-добър
> на безстепени


Свиря и на малка и на голяма ,ако е кончерто гросо изпълнението/обекта/ :]
LKK
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 17:25:49
За къщата май само локуми си разтягаме.
Никой от тия които са си я построили не се вясва да каже от кое е доволен, кое би могло да се получи по-добре, с какво се е издънил, кое се е получило по-добре от очакванията му....
Явно всички или са супер доволни или ...
Всъщност няма значение. Бъдете здрави. *drink1*
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 18:44:32
Снощи ходихме на гости у едни приятели у които винаги ходя с кеф, не само заради добрата компания и атмосфера, но и заради....ЕМПОРЕТО!!! Ех, трябва да кажа че следващата къща(ако имам такава), ще е последната ми и ще е с ЕМПОРЕ, дори ако трябва да жертвам една от спалните си. Малко съжалявам че не поръчах тази в този вариянт с емпорето, но още като я купувах знаех, че в следващите няколко години ще я продавам, а не всеки харесва емпоре, още по-малко индийците и пакитата. Та както е казал ЛКК- да сме живи и здрави *drink1*
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 21:45:51
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Снощи ходихме на гости у едни приятели у които
> винаги ходя с кеф, не само заради добрата компания
> и атмосфера, но и заради....ЕМПОРЕТО!!! Ех, трябва
> да кажа че следващата къща(ако имам такава), ще е
> последната ми и ще е с ЕМПОРЕ, дори ако трябва да
> жертвам една от спалните си. Малко съжалявам че не
> поръчах тази в този вариянт с емпорето, но още
> като я купувах знаех, че в следващите няколко
> години ще я продавам, а не всеки харесва емпоре,
> още по-малко индийците и пакитата. Та както е
> казал ЛКК- да сме живи и здрави


Не му разбирам много, но спомените ми от къщата с емпоре на скулптора, са ............жестоки!
Всъщност, къщата е правоъгълна. Това, май е важно. Не мога да си представя втория етаж- спалните и сан. възли, са под формата на буква П. Четвъртата стена, всъщност е огромна стена- прозорец, обхващаща и двата етажа. Пред спалните вървеше "чардака" пак под формата на "П". Но, бяха ли помещенията горе "изтеглени" навътре, след като отвън нямаше еркер за втори етаж?
Виж сега, какъв дерт ми оформи!
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 22:08:09
Тази е на 3 нива(ако не броиме сутерена) понеже и денивелацията го позволява. Голямата дневна с камина също има една цяла стена остъклена от пода до тавана на 3-тото ниво. 6-7 стъпала те изкачват на 2-рото ниво, или да го наречеме полу-ниво, където има трапезария на която едната стена е отворена към дневната долу и има парапет за да не паднеш като подпийнеш :] , а с/у нея е кухнята, която също има кът за хранене който "наднича" над дневната, и последния "балкон" е от 3-тото ниво където са спалните, там има едно малко сепаре където можеш да си починеш като станеш от сън :] . Изобщо в тази къща всеки може да седне с чаша в ръка и да си приказва на толкоз много места и в същото време да е във визуална връзка с останалите хора. Просто къща МЕЧТА!
LKK
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 22:12:42
Доне, това описание има ли нещо общо с американското планче дето го показва преди или за момента е засекретено? Доста съблазнително звучи, а и терените с денивелация са ми слабост. :]
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 22:21:11
Не ЛКК, няма. Трябва да ти кажа и факта че тази къща е не повече от 200-220м2 РЗП, като разбира се не влиза сутерена и двойния гараж, както си му е реда тука. Мисля че и ти толкоз предвиждаш, просто спалнята за гости я елиминирай, все ще преспиш една вечер в дневната на дивана :]
LKK
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 22:53:32
Не е проблема в спалнта за гости Доне. Някак си много просторно и отворено става, не сме свикнали тука така. Ами то прозорците като в катедрала се получават, а ако и покривната конструкция се вижда отдолу направо свят ми се завива.

П.С. Наложи ми се тия дни в едно топлоизолирано хале с височина около 4-5 метра да ходя по работа. Та там цяла корлония врабци и синигери се бяха заселили по горните етажи. Зимата няма изгонване, а те си фъркат и цвъкат .... :]
Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 22:56:34
Тук има ли фенове на "зелените покриви"

Re: Съвременна българска къща
18-01-2009 - 23:08:02
Там е красотата, в прозорците. Задължително в горния си край са полу-кръгли. Катедрала!! Ще щракна една две снимки, дори мисля че в албума ми "покриви" съм снимал едни такива прозорци. Да, сега проверих- този албум съм го изтрил. Ето тази например, макар и да не са полу-кръгли, дават представа за височината на стаята и за количеството светлина която влиза?[media.snimka.bg][/img]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход