Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно изба на еднофамилна къща

Публикувано от Hrist0 
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 17:31:37
Geto, защо да се бутам в мазето. Немога ли да си имам фамилната стая на етажа. Инак ако човек си прави винце - прекрасно, ама нито имам време, нито ще се уча тепърва. А и за да ползваш фитнес уредите, установил съм, че трябва да са ми пред очите - иначе все нещо ги забравям. Затова съм сложил един кростренажор между дневния тракт и трапезарията, с изглед към телевизора - хем си слушам новините, хем си тренирам (хола е голям). Преди само береше прах, а сега често се сещам за него. Жената има степер в кабинета - пусне си някой смешен филм на компютъра и действа.
На Христо явно му трябва мазе, ама колко допълнително ще му струва няма кой да му каже при толкова малко данни.
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 17:40:13
Hrist0, споделям мнението на моя технически че къща без мазе и гараж не е добре. Аз моите ги вкопах заштото предпочетох да имам по голям двор, имам благоприятстваща денивелация и нямам високи подпочвени води. Всички подземни помещения се оскъпяват защото се правят от бетон които е доста по-скъп от зидарията. До кота 0 квадрата ми струваше 225Е на груб строеж с мазана битумна изолация на Maxit, термоизилация XPS 5см, мембрана Фундалин и дренаж + заложени тръби за канализация. Над кота 0 плочите и зидариите с Винербергер 25 N+F и 11.5 но без никакви изолации ми излязоха 85Е/м2- цени за първото тримесечие на годината. Ако имаш огромен парцел може би е по добре да не правиш подземия но ако искаш да пестиш място и после не искаш да сажаляваш - това е решението. Всичко това е ако става въпрос за къща. Ако е вила -това е друг вапрос.Успех. *ok*
И не пести от изолации и дренаж!

StefanB радвам се че пак срещам твои постове! Много ми помогна с няколко съвета в началото на годината около основите и дренажа. Ако българите като теб бяха повече ... Успех! *ok*
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 17:43:50
При денивелаци работата е съвсем друга - даже е задължително. Въпросът е при равн терен дали да се прави мазе.
Abu
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 17:56:27
А така, velitone! Обясни им, че като говоря за 1/4 до 1/2 от цената когато е долепено, а не вкопано, не са глупости... Не вярват хората - ами като не вярват, да построят и тогава да кажат "брех, туй мазе ми изяде половината къща!"
А че има причини да се строи с мазе - да, има, но тук не видях да се споменават...
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 22:28:32
velitone Написал:
-------------------------------------------------------
> Hrist0, споделям мнението на моя технически че
> къща без мазе и гараж не е добре. Аз моите ги
> вкопах заштото предпочетох да имам по голям двор,
> имам благоприятстваща денивелация и нямам високи
> подпочвени води. Всички подземни помещения се
> оскъпяват защото се правят от бетон които е доста
> по-скъп от зидарията. До кота 0 квадрата ми
> струваше 225Е на груб строеж с мазана битумна
> изолация на Maxit, термоизилация XPS 5см, мембрана
> Фундалин и дренаж + заложени тръби за канализация.
> Над кота 0 плочите и зидариите с Винербергер 25
> N+F и 11.5 но без никакви изолации ми излязоха
> 85Е/м2- цени за първото тримесечие на годината.
> Ако имаш огромен парцел може би е по добре да не
> правиш подземия но ако искаш да пестиш място и
> после не искаш да сажаляваш - това е решението.
> Всичко това е ако става въпрос за къща. Ако е вила
> -това е друг вапрос.Успех.
> И не пести от изолации и дренаж!
>
> StefanB радвам се че пак срещам твои постове!
> Много ми помогна с няколко съвета в началото на
> годината около основите и дренажа. Ако българите
> като теб бяха повече ... Успех!

Мерси много за конкретните цифри. Някой ден ще те попитам за координати на строителите ти и дали си доволен от тях.
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
26-11-2008 - 23:45:20
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto, защо да се бутам в мазето. Немога ли да си
> имам фамилната стая на етажа. Инак ако човек си
> прави винце - прекрасно, ама нито имам време, нито
> ще се уча тепърва. А и за да ползваш фитнес
> уредите, установил съм, че трябва да са ми пред
> очите - иначе все нещо ги забравям. Затова съм
> сложил един кростренажор между дневния тракт и
> трапезарията, с изглед към телевизора - хем си
> слушам новините, хем си тренирам (хола е голям).
> Преди само береше прах, а сега често се сещам за
> него. Жената има степер в кабинета - пусне си
> някой смешен филм на компютъра и действа.
> На Христо явно му трябва мазе, ама колко
> допълнително ще му струва няма кой да му каже при
> толкова малко данни.


Еми така е, аз строя за себе си и моята къща трябва да отговаря на моят начин на живот и потребности не на твоите и това се отнася за всеки.

Абу,
Причините да се строи или не мазе само финансови ли могат да бъдатwinking smiley

Поздрав,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-26 23:48 от Geto.
Abu
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
27-11-2008 - 07:16:04
Мазата е НЕжилищна площ. Ако такова обслужващо помещение е над земята, може да се преоборудва в жилищно. Под земята завинаги си остава дупка, колкото мерак и пари да влагаш в него. Мисля, че отмина времето на бомбоубежищата..., а вместо зимника днес си имаме хладилници. Ако ще е само да има къде да си квасиш зелето - егати лукса!
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
28-11-2008 - 16:10:09
Май ще съм единствения подкрепил Аbu.Ако няма да се криеш в мазето от жегата лятото,проблема остава единствено финансов.Аз строя без мазе в момента.За "битовия момент" не съм фен.Пък и 15 бона ми идват в повече.
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
28-11-2008 - 16:37:25
Всеки гледа на света и живота от своята каmбанария и така трябва да бъде. Представяте ли си колко сив, скучен и потискащ би бил светът и животът ни ако всички mислехmе еднакво, ако го няmаше всичкото това mногообразие!
*pardon* *beer*
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
28-11-2008 - 17:34:11
Аз изпитвам клаустрофобия от мазета, освен ако не са полувкопани на скат, така че спокойно мога да мина без него. За парите които ще хвърля в него мога да имам доста повече над земята. *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход