Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!

Публикувано от mtodorov 
Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 07:35:19
Здравейте, предстои ми да правя вътрешните стълби на къщата и коридорите с камък. Отначало мислех да е травертин но хубавия се оказа много скъп. След това наум ми идва варовика защото ми допада като вид на изглед но пък за него казват че бил много малотраен. Гранита стои някак си странно не ми допада цветовата му гама. Какво бихте препоръчали вие. Някой ако има опит нека сподели. Благодаря предварително на всички smiling smiley .
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 09:12:48
Варовик и/или клинкер
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 10:06:18
Petar а варовика дали ще издържи дълго време. Доста мек камък е. От една фирма ми казаха че било краткосрочна инвестиция smiling smiley.
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 10:36:53
Вътрешни стълби и коридор с варовик или клинкер???Не мисля,че тези материали са удачни за интериор,все пак зависи от цялостния интериорен дизайн.Иначе варовикът е мек материал,но едва ли ще се изтърка за 100-ина години,освен ако къщата не е търговски обект.
Има толкова интересни и многообразни гранитогреси,имитиращи какво ли не....помисли си и за тях.
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 10:49:05
venciev мерси за изразеното мнение но целия интериор е предвиден така имаме проект дори. А стълби с гранитогрес стават много кофти... Друго си е с камък да се направят. Това което ме интересува е точно дали варовика ще издържи в домашни условия дълго време smiling smiley.
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 11:25:27
Татовите резиденции (например в Сандански) са правени с Врачански камък.... Отвън, и му няма нищо. Моите тераси са с него, камината ми също. Хигроскопичен е и изисква запечатка, за да не попива. Та за подпрозоречен става, макар че у нас е мрамор, все пак е в пъти по-здрав и непиещ.
Сега на къщата смятам да взема Румянцево.
Що не сложиш китайски гранит, не емного скъп, има избор на цветове, а е безумно здрав, аз капите на терасите и външните первази на къщата правих от него, стопих 5 диска на Бош докато го зарежа при поставянето, страшно е здрав и като гледам не пие.
Но за стълба е опасен, можеш да се хлъзнеш, ако не са поставени ленти, или не е обработен с грапава ивица...
Re: Какъв камък ще препоръчате за вътрешни стълби на къща и коридори!
21-11-2008 - 11:38:31
Май ще се слага врачански най лесно с него ще стане. Едва ли след като ходиш с чехли по него ще се износи. Аз гледам на търговски обекти го слагат по стъпалата че външно и от няколко години нищо му няма само е леко издраскан от това че е стъпвано по него с кални обувки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход