Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обект от пета категория?

Публикувано от Liminat 
Обект от пета категория?
20-11-2008 - 21:30:32
Здравейте, имаме парцел малко под 600кв. м. на който по ПУП се дава строителство на сграда на 5 етажа, по около 200 кв.м. на етаж. Възприели сме идеята да построим 4 етажа, без изби, въпросът ми е след като тоя обект ще бъде под 1000 кв.м. може ли да се приеме за строеж от пета категория?
Желанието ни е да си го построим по стопански начин, което е възможно, ако строежът е пета категория, имаме техническо лице да води строителството.
Ако строежът не е пета категория, коя категория е и каква фирма трябва да създадем, за да го построим?
Re: Обект от пета категория?
20-11-2008 - 22:15:18
(2) Номенклатурата на видовете строежи по отделните категории се определя с наредба на министъра
на регионалното развитие и благоустройството.

Това е към същия чл.137 ал.1т.5, на който се определя като 5 категория до 1000м2 РЗП,нискоетажно строителство/ЗУТ/.Коя е наредбата за номенклатурата обаче не знам! *pardon*
Re: Обект от пета категория?
20-11-2008 - 23:14:08
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> (2) Номенклатурата на видовете строежи по
> отделните категории се определя с наредба на
> министъра
> на регионалното развитие и благоустройството.
>
> Това е към същия чл.137 ал.1т.5, на който се
> определя като 5 категория до 1000м2
> РЗП,нискоетажно строителство/ЗУТ/.Коя е наредбата
> за номенклатурата обаче не знам!


Записвам си в бележника, че има нещо което не знаеш. И с каква усмивка го казваш само *pardon*
Re: Обект от пета категория?
21-11-2008 - 08:56:47
Това че е пета категория е добре, а ще възникне ли необходимост да бъде създадена от нас фирма със строителна дейност за да изградим сградата? Доколкото знам за обектите от пета категория, които се изграждат по стопански начин е необходимо да бъде назначен технически ръководител, който изпълнява ролята и на строителен надзор. А строителите доколкото четох теми тук могат да бъдат назначени на граждански договори?
Re: Обект от пета категория?
21-11-2008 - 10:31:10
Пета категория - нали четете - до 1000м2, нискоетажно строителство. Ниско етажни са сгради до 10м кота корниз, до15 м - средноетажни, над 15м кота корниз - високоетажни. Това го пише в ЗУТ. Ако се сместите до 10м. кота корниз - да пета категория сте. Това обаче са 3 етажа и на четвъртия вече има скосявания - т.н. мансарден или подпокривен етаж. Ако обаче сте си направили сметките за 4 ет + мансарден, минавате в средноетажно строителство и от там в 4-та категория.
A40
Re: Обект от пета категория?
21-11-2008 - 18:55:14
за пета категория трябва договор с фирма изпълнител,която не е задължително да има строителен лиценз
Re: Обект от пета категория?
21-11-2008 - 21:41:10
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------

Това обаче са 3 етажа и на
> четвъртия вече има скосявания - т.н. мансарден или
> подпокривен етаж. Ако обаче сте си направили
> сметките за 4 ет + мансарден, минавате в
> средноетажно строителство и от там в 4-та
> категория.
Така и не успях да намеря из нета на какви условия трябва да отговаря фирмата изпълнител на обект четвърта категория, все до първа и втора категория са писаниците...
@А4о, за пета категория съм съвсем сигурен , че не е необходим договор със фирма , достатъчен е технически ръководител и е възможно изпълнение по стопански начин.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход