Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Впечатления из строителните площадки на Родината

Публикувано от Geto 
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
23-11-2008 - 10:28:06
avatar
Привет!
И аз се намесвам по темата - щото някой се е изказал неподготвен
На общака си давам 50 лв дневен надник,на майстора си по 100 лв....А сега ми кажете как няма да си покрива дневните "разходи"?
Исках да обуча хора,ама те искат да играят всеки ден на "Стани багат" и да спечелят повече от това което вземам аз.
Научих няколко човека - те съответно вземайки занаята избягаха и направиха фирми-сега са ми конкуренти и работят за по лев на ден-на мен остава утехата ,че ходя зад гърба им и им оправям бакиите.
Между другото -никой,ама наистина никой не пожела да ми вземе занаята и се отказах да търся....
НЯМА читави хора по строежите братчетаааа.......
На някои дори и пари да му даваш все още канап и нивел са едно и също нещо.
*book* *book* *book* *bow* *bow* *bow* *beer*

Чест и почитание
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
23-11-2008 - 14:01:37
Гогол, разбираm те, аз за същото говоря. Това изглежда ще да е част от цената на деmокрацията и новите ценности аmа нейсе заслужаваmе си го sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-23 14:19 от Geto.
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
23-11-2008 - 14:10:20
тва го написах като пример ...причините може да са много




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-23 14:10 от gateff.
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
23-11-2008 - 17:06:00
avatar
*write* :loveu: :loveu: *bow* *beer* *drunk*

Чест и почитание
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
24-11-2008 - 21:00:19
smiling smiley
Голяма веселба smiling smiley
Читави майстори се намират, но хората изискват освен надници и отношение. Макар че пък тогава се стига до парадокса да ти се качат на главата smiling smiley
Правейки равносметка - тази година построих 3 къщи, като навсяъде няма да ме е срам да минавам покрай къщата. Конкуренцията ми в района построи 4, като ля фундаменти в най големия студ и калта зимата, кофража поизду тук там, стените са леко криви, мазилките на петна.... ама е горд че е минал тънко, да си чупят главите собствениците дето ще ги купят, да им е честито smiling smiley
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
24-11-2008 - 21:16:48
avatar
Откакто обявих в този форум, а и в другия че ще започна да произвеждам и монтирам дървено-скелетни къщи и най-вече, че освен моя собствена монтажна бригада всичко друго ще аутсорсвам на подизпълнители - доставка на дървения материал, обработка, заготовка, заводски пре-монтаж, и особено след като пуснах и информационния сайт се изредиха сума ти кандидати да ми станат подизпълнители най-вече на "заводската заготовка и пре-монтаж" .winking smiley winking smiley . Защо ли???
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
16-12-2008 - 01:51:08
Николов, кога планираш да се появат на бял свет тези еко-къщи?
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
16-12-2008 - 02:29:49
Когато и да тръгне...това нещо докато се наложи у нас като технология,ще минат години.Възможноста да объркаш нещо в железобетонна конструкция е направо нищожна в сравнение с грешките,дето могат да се допуснат в дървено-скелетна.За години говорим и хиляди квадрати на ръба на компромиса,докато се усвои технологията.
Но пък който пръв стигне ниво над средното...предполагам ще избие рибата... *write*
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
16-12-2008 - 17:43:47
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов, кога планираш да се появат на бял свет
> тези еко-къщи?

Напролет.


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Впечатления из строителните площадки на Родината
16-12-2008 - 17:47:59
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Когато и да тръгне...това нещо докато се наложи у
> нас като технология,ще минат години.Възможноста да
> объркаш нещо в железобетонна конструкция е направо
> нищожна в сравнение с грешките,дето могат да се
> допуснат в дървено-скелетна.За години говорим и
> хиляди квадрати на ръба на компромиса,докато се
> усвои технологията.
> Но пък който пръв стигне ниво над
> средното...предполагам ще избие рибата...


Прав си! Затова в масивното строителство намериха реализация и "куцо" и "кьораво" и "сакато" (говоря в преносния смисъл - да ме извинят хората с увреждания!)

Гледам да не прибързвам, а да започна, когато съм готов за това. До голяма степен и сега съм готов, ама ... нека не прибързваме..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход