Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шумоизолация

Публикувано от др. Иванов 
Шумоизолация
14-11-2008 - 23:35:55

Някой правил ли е звукоизолация и ефективна ли?
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 08:55:32
avatar
правих каменна вата,фибран и замазка и впоследствие наредихме паркет.....
имах проблем с комшията отдолу-засега не се чува почти музика сравнение когато нямаше нищо,но за звукозаписно студио не става... :ami:

Чест и почитание
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 09:11:41
avatar
Аз съм правил и студио - така че прецизирай запитването.
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 09:59:24
темата е интересна и наболяла. Аз имам една стаичка която трябва да се шумоизолира , трябва да намеря само фирма която да го изпълни.

ето какво съм намерил до сега

[www.acoustic-design.net]
[www.isover.bg]
[www.crioma.net]
[www.di-tradebg.com]
[xn--80adobeckkyc4c3b1h.com]
[www.otvaszavas.bg]
[www.acoustic.ua]
[www.napravisam.bg]
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 12:34:40
За шум отгоре на апартамент. Всъщност този дето вдигаше шум така дотегна на всички, че му завариха вратата, биха го, накрая го палиха и се потурчи някъде из Гърция, но може и да се върне, та да направя изолацията.

Аз мислих с 4 см. пресована каменна вана - 160 кг.м3, но трябва да правя по стабилна конструкция. Има по леки неща, някакви дунапрени и подобни, но като ги гледам им нямам никаква вяра.

Цената е без значение.
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 12:36:53
avatar
Егати как ти е писнало щом и цената не е от значение в тия дни.... :-[ *angel* *sos*

Чест и почитание
Re: Шумоизолация
15-11-2008 - 17:25:25
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Егати как ти е писнало щом и цената не е от
> значение в тия дни....
>
> Чест и почитание
>
> Gogol

няма цена за спокойствието в собствения ти дом! дано не изпаднеш в подобна ситуация и да разбереш защо..

Re: Шумоизолация
17-11-2008 - 12:59:40
В шумоизолациите имаме по-стриктен подход. Какъв е източника на шума, който трябва да се изолира, каква честота е и т.н. Въздушен или ударен?
За апартамент отгоре, основно проблемите са от ударен шум, но може и да е другия. Ударния шум се изолира само с ремонт на пода. Иваче той се разпространява по конструкцията и не се хваща отдолу.
Николов, в студията търсим и друг ефект, а именно акустика, освен изолация и там системите са съвсем различни.
Re: Шумоизолация
17-11-2008 - 13:20:58
при мен източника на шум е кръчма под нас.. и малоумни съседи които не изключват вентилациите по баните по цял ден и понякога цяла нощ. Като капак, и некадърно изпълнени вентилации на гаражите.. абе цяла симфония от шумове
Re: Шумоизолация
17-11-2008 - 14:03:08
:-[ :-[ Много тежка задача, не като решения, а като изпълнение. *pardon* .
Ще трябва да се хвърлиш в сериозно приключение, ако все пак решиш да го приключиш този въпрос веднъж завинаги.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход