Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив от кофражни плоскости

Публикувано от bogidar 
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 15:45:12
Gоворя за фолио на Брамак Универсал, което е хидроизолиращо фолио, което не е паропреграда, това не е пароизолация, а хидроизолация.
Това фолио се слага върху ОСБ-то или дъските и целта му е да пази от водата дето тече или прокапва или се навява под керемидите и същевременно да пропуска водните пари от вентилиращата кухина под ОСБ-то нагоре през него ако и когато се нагрее покрива, да може да излезе евентуално събрала се влага,
Пароизолацията се слага върху плочата, под топлоизолацията и ролята й е да не допуска парата от помещенията минаваща през тавана(плочата) да влиза в изолацията и да кондензира там, овлажнявайки я, защото тогава тя от изолация става проводник, термомост.

Надявам се сега да е ясно.

Изобщо сандвича на покрива отгоре надолу е керемиди, скара от летви, хидроизолационно фолио, ОСБ (дъски) /някои хора го пропускат за сайванти, курници, стопански постройки, но за къща трябва/, топлоизолация, пароизолация (става и дебел найлон, но старее) и накрая е плочата.
разсоянието между Хидрото върху ОСБ-то и керемидите се формира от дървената скара и е вентилираща кухина, която в комплекс с монтираните на профил, а не мазани капаци на билото и вентилиращите керемиди полагани по схема, както и отверстията над улуците, защитени с мрежи работят като вентилираща система.
Погледнете сайта на Брамак или на друг производител на керемиди, обяснено е подробно, а и тук сме ги дъвкали тия неща по темите...
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 16:10:42
*ok* Евала бе човек.Ей това чакам някой да обясни кратко и ясно-последователността на полагане на цялата конфигурация.Сега ми е ясно, само че тая цена на фолиото на брамак малко соленка ми идва.

Ето аз до къде стигнах.Тия дни дай боже да е хубаво времето ще наливам втора плоча.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-13 16:13 от Karapuz.
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 16:16:19
Karapuz , ние тука говорим за универсалното фолио на Брамак (има и на други фирми) дето се слага след дъските/шперплата и след това се редят керемидите.
Точно то е универсално понеже е паропропускливо от долу нагоре от едната си страна, а от другата(външната) е хидроизолационно.
Абе просто казано смятай го като нещо 2 в 1.

Друг е въпроса за отделна пароизолация когато се слага вата за ТИ.
Май и ти пак трябва да почетеш темите за покривите... smiling smiley
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 16:16:40
Нещо стана ще опитам пак.
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 16:18:13
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 16:19:56
Хе Хе, Стефан ме е изпреварил..... *ok*
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 21:49:19
avatar
Хидроизолация......
Дрън-дрън.....,че и Брамак..... *tired*

Чест и почитание
Re: Покрив от кофражни плоскости
14-11-2008 - 16:52:48
Кажи си сега Гоголе тежката професионална дума за хидроизолацията, че нас млаиците ни подлъгаха с тоя Брамак... Моя строител ми каза, след като тъпо и упорито не му разреших да се метне и да ми опаше ОСБ-то с Вилас с горелка (немска, наистина добра хидроизолация, каквато сложих под +30 до фундамента, върху запечатката в основата, заедно с целите рандбалки...
Може би от много четене съм се поддал на вредни внишения та настоях да не ми запечатва покрива с асфалт под керемидите.
Сбърках ли?
Re: Покрив от кофражни плоскости
14-11-2008 - 17:27:09
Абе то от много четене и мнения човек се обърква, а що плява има по форумите. Кофти е че съм прекалено бос в тематиката като цяло и ми е трудно да захапя. Строят ми къща и гледам да упражнявам някъкъв контрол, все пак наливам пари и не е за един ден. Нещата са толкова детайлни и има толкова точки по които ако направя компромис или майстора сгафи ще бера ядове че главата не ми го побира. Трудно хващам вяра а и нещо гледайки работния процес не мога да получа нужното спокойствие за което си плащам наемайки "фирма"...
Re: Покрив от кофражни плоскости
14-11-2008 - 22:28:21
avatar
Не бе хора.....
На Брамак фолиото си е супери се радвам ,че не сте позволили да се положи битум под керемидите-щото иде лято и при 70градуса минимум на под покрива това ще се разтече и ви е бедна фантазията как всичко отива по дяволите
На моята кооперация също полагат универсал под керемидите и се държи добре,но не гарантирам,че ще бъде и за хидроизолация.Аз лично не му вярвам!Затова имам и 4 ката изолация отдолу-ама нали имам апартамент точно под покрива.......и не ща да страдам....
Добре ще е върфу осб-то да му хвърлите акрил или полиуретан.Ако желаете разяснение пишете ЛС.
clap: *bow* *bow* *bow* *drunk*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход