Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага в нов апартамент

Публикувано от hemoroid 
Влага в нов апартамент
09-11-2008 - 17:29:47
Сигурен съм, че много пъти преди това е разисквана подобна тема, защото явно е една от най-наболелите. Изчетох в разилчни форуми решения, но те са за частни случаи и по-скоро ми се струва, че отлагат проблема, отколкото да го решават генерално. Ето какъв е моят.

При приемането на апартамента преди 3 месеца видях ярно оранжево-кафяво петно на тавана на едната стая:



Обещаха ми, че ще го отстранят. Нищо не са направили още. Междувременно петното не се разрастна, въпреки че имаше валежи.

За сметка на това, когато влязох преди 2 седмици в съседната стая ми стана лошо - цялата външна стена и част от тавана е с избила влага на големи петна. Влагата се простира и по началото на страничните стени, едната от които е към стаята с кафявото петно (демек двете стаи са една до друга):









Над двете стаи има балкони, влизащи съответно около половин метър над стаята с оранжевото петно и около метър и нещо над стаята с новата влага. Когато се качвахме горе при обещанието, че ще разследват случая, видях че плочките на тези балкони подскачат, а между някои от тях няма дори фуги. Все едно бяха лепени с пластелин. Така или иначе обаче не мисля, че проблемът е в тях, защото доколкото видях, практиката в блока е всички външни подови пространства да се изолират с... както се казват там черните ролки от гумирана материя, съединяващи се с горелка по ръбовете. Т.е. по-скоро смятам, че заради изолацията отвън влагата избива навътре. Сигурно с проветряване и постоянно отопление ще стане, но не искам да правя довършителни работи и да се нанасяме без проблемът да е фиксиран и да имам план за действие. Това значи, че трябва да започна с довършителните работи през следващата пролет или лято, а алтернативата хич не ме кефи.

Какви са вариантите да започне успешна борба с влагата успоредно с довършителните работи (шпакловка и окачен таван с изолация от ватать) още сега?
LKK
Re: Влага в нов апартамент
09-11-2008 - 18:15:46
След като си видял че плочките на тези балкони подскачат, а между някои от тях няма дори фуги. Все едно са лепени с пластелин. на какво основание се надяваш че хидроизолацията е изпълнена правилно и спира евентуален теч?
Това, което виждам на снимките според мен си е просмукала се влага. Дали не се е появило след някой по силен дъжд? При необитаем апартамент няма как да се получи. Всякакви довършителни работи докато не се установи причината за тази влага са си живо набутване.

Може да пробаш да заливаш с кофа няколко дни горните тераси, за да се убедиш какво е положението с хидроизолацията
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 08:52:00
avatar
Добре дошли в света на недоволните от хидроизолациите!
В кой район от страната сте?Мога да помогна,но това е проблем явил се точно от хидроизолирането на въпросните тераси!Уви ще трябва да се махат плочки и да се поправя всичко под тях....
Друго ако ви кажат просто се усмихнете и не се оставяйте да ви правят на балък!
Пишете на лични ако може ,а може и тук във форума да го обсъдим........ :cry:

Чест и почитание
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 15:03:52
Мен биха ме притеснявали и кафявите петна, които биха могли да бъдат от ръжда от арматурата. Това вече не е само хидроизолационен проблем. Надявам се Фло да даде някаква идея в тази насока, а в хидрото Гогол. За скриването на тези петна, след като се направи изолацията ще трябва да се търси подходящ изолатор, защото ако е ръжда тя ще излиза постоянно.
Abu
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 18:44:08
Както казвате, най-вероятно е теч от терасите. Но има някаква вероятност да е конденз от строителната влага в апартамента - случва се. Тестът с кофите ще покаже, надявам се...
Петната, доколкото ми е известно, се лекуват с изстъргване и запечатване с циментов разтвор (или друго) на източника. После нова шпакловка и така... Много кофти ако е чак от армировката, но е възможно просто майсторите да са работили с некачествени инструменти, това също оцветява ръждиво гипса.
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 19:49:19
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
Много кофти ако е чак от армировката, но е
> възможно просто майсторите да са работили с
> некачествени инструменти, това също оцветява
> ръждиво гипса.

Ти виждал ли си такова чудо, причинено от "некачествени инструменти"?
*xxx*
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 20:02:29
Точно такива петна няма как да са от инструменти. По принцип съм виждал точно от ръждив инструмент, но се отстранява лесно с шкурката. Това е в дълбочина и скриването става трудно, но не и невъзможно. Ръжда, никотин, мазни петна и т.н. се покриват със специален изолационен грунд, върху който си боядисваш с каквото искаш.
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 20:22:07
Оле, мамо...
Това ново строителство ли е?
И на каква цена сте го взели, ако не е тайна?...
Abu
Re: Влага в нов апартамент
10-11-2008 - 20:25:36
По-лошо! На мен ми се е случвало. При това беше по-зле от това на снимките. И въобще не беше повърхностно - да не мислиш, че не опитах да го шкуря? Накрая наистина с грунд и още една шпакловка го маскирах, но ако става дума за ръжда от желязо в стената, аз все пак предпочитам мястото първо да се почисти, да се запечата желязото и да се замаже, пък ако има и грунд преди боядисването - не пречи.
Re: Влага в нов апартамент
11-11-2008 - 11:46:51
Абу, ти мислиш ли, че това може да бъде направено от някой обикновен човек? Да прав си това е най-правилния вариант, като само искам да добавя, че "запечатването" на желязото означава тотално почистване на ръждата от него, допълнителна обработка с антикорозионно покритие, измазване със малко по-специален продукт върху него и накрая финна шпакловка за изравняване. Изолационния грун, за който говоря е да попречи на вече образувалата се ръжда да не излезе върху боята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход