Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Котли дизел

Публикувано от Ivel 
Котли дизел
08-11-2008 - 19:41:12
Търсих във форума за последната година нищо никой не е писал за такива котли на нафта . Въпросът ми е кратък - толкова безнадеждно скъпо излиза отоплението с такива напоследък, нафтата поевтиня а газта напротив поскъпна. Струва ми се, че с газта пак ни маниполират монополисти. Нафтата ми харесва най вече защото си независим и можеш сам да си я доставяш без договори, проекти, броячи и други досадни неща. И висока степен на контрол и оптимизиране на процеса. Споделете опит става дума за еднофамилна къща около 200 - 250 кв. м отопляема площ. ако е с някъкви 20 тина % по-скъпо аз вече се замислям за дизел котел. Колко ли литра трябват на ден за такъв котел.
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 20:01:58
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 20:55:32
Благодаря за статията - изглежда малко старичка и едва ли ценово е актуална, но за проблемите сигурно е прав човека, мъчела го сярата в дизела то в руската солярка има много сяра ама от 7-8 години карам само дизели в Русия и не съм имал никакви проблеми а на американците изглежда нафтата им е още по-лоша. А за комина е сигурно да, трябва чистене през две години съгласен съм. Ама тия с газта много ме разочароваха, не стига че две години ги чакам да ме вържат ами сега и такива цени. Нали падна нефта 2.5 пъти от както те вдигнаха газта, защо не и свалят цената поне с 10 % о хорски срам. :g:
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:07:25
А как е с пропана?
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:17:32
На нафта и пропан беше по-скъпо от ток още преди няколко години а сега хептен. Като ще е скъпо защо да не е чисто и удобно поне?
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:20:13
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> На нафта и пропан беше по-скъпо от ток още преди
> няколко години а сега хептен. Като ще е скъпо защо
> да не е чисто и удобно поне?


Пропана не е ли чист?? За какъв вид отопление намекваш?
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:23:19
За пропан-бутан (LPG) би трябвало да си говорим. Настояща цена около 1.15 лв литъра.
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:31:37
Да, и аз съм на това мнение. Не знам как седи въпроса с доставката в БГ на пропан, но щом искаш да си независим, по-добре пропан от колкото мазут(мисля че по-горе Ивел иска това да каже, а не точно нафта, защото нафтата е като че ли безумно скъпа)
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 21:45:37
Ivel,съдържаната сяра в нафтата при горенето образува сярна киселина,която значително съкращава живота на горивната камера!Добра алтернатива е олиото-рапично ,царевично ,слънчогледово и т.н.,то гори по-добре ,заради съдържанието на кислород .При биодизела ,за да намалят по-високата плътност,заменят съдържащия се глицерин в олиото с метилов алкохол.Друг по евтин начин е смесването с нафта -смесват се във всяко произволно съотношение.При нас олиото е скъпо ,но ако човек има котел ,няколко тона може и да си внесе и да си го смеси с нафта,или да не го смесва. Когато беше по -евтино съм карал автомобил с олио 2 години без проблем,без да го смесвам с нищо при плътност 0.920.Само дето от ауспуха мирише на пържени картофи!Поздрави!
Re: Котли дизел
08-11-2008 - 22:50:22
Нафтов котел гори 100 грама на киловат на час нафта.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход