Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вие как мислите?

Публикувано от daniel_donov 
Вие как мислите?
09-11-2008 - 12:37:24
Колеги,вчера една фирма ми монтира слънчеви сективни колектори на Сънсистем.Посоката е югоизток.Просто наистина няма как да се насочи към юг.Градуса на панелите е 43.От фирмата казват ,че ще работят перфектно обаче аз нещо им нямам доверие.Вие как мислите?
Re: Вие как мислите?
09-11-2008 - 22:21:04
В сезона, в който си ги монтирал едва ли ще добиеш представа за качествата на системата. Пролетта си сложих селективен, 2,4м2. Чак лятото се успокоих и престанах да гледам всякя вечер дисплея на контролера. Сега си включвам всяка вечер тока. Няма такова слънце, че да чакам на него само. През бойлера ми върти и водната риза на камината, но пак не е достатъчно. След като вече си направил капиталовложението, можеш само да наблюдаваш и констатираш spinning smiley sticking its tongue out

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Вие как мислите?
10-11-2008 - 08:53:28
Ако има слънчев ден ще затопли водата и зимата - иначе само от април до октомври.
Re: Вие как мислите?
10-11-2008 - 15:04:22
По сайтовете дето съм се ровил дават че зимата средно панелите загряват водата до 30 градуса. Става дума за средномесечни стойности, някои дни ще е до 20, други и до 45, според зависи....от слънцето и облаците главно.
Не е достатъчно, но едно е да загряваш бойлер от 12 С до 60 С, а друго е от 30 до 60 все пак.... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход