Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Горивна камера с въздушна риза

Публикувано от Миташки 
Горивна камера с въздушна риза
06-11-2008 - 18:57:58
Съфорумци, ако вече сте обсъждали нещо подобно, моля препратете ме, но ако не... confused smiley
Така съм решил да си отоплявам селската къща и са ми необходими схеми, производители, марки или търговци. Предвидил съм 80 W/m3.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Горивна камера с въздушна риза
06-11-2008 - 19:10:35
Миташки,на тази хубава къща и направи една открита камина/оджак,ако си няма/ с водна риза,за да можеш да си печеш пържолките....Верно,КПД-то е по-малък,но пък удоволствието от открития огън е несравнимо.
В моята селска къща е така и определно съм доволенsmiling smiley
Re: Горивна камера с въздушна риза
06-11-2008 - 22:06:20
Venciev, благодаря за съвета, но трябва да те запозная с малко подробности. Оджак имам само в една отстаите и ще го ползвам само за екзотика. Камината искам да я инсталирам в мазето, което ще става механа, където ще осъществим предложението за ракийката winking smiley . Точно за да не развалям стила на къщата съм решил с дискретни решетки на тавана да отоплям трите стаи на горния етаж, които ще са само спални. Колкото до пържолките, в страни на къщата съм спретнал едно барбекюнце двайсетина квадрата. Там планирам камина с жив открит огън, та чак да поеме и агънце winking smiley . Първоначално го бях замислил, както е при теб, но прозорците са много ниски и ще трябват ниски радиатори. После всички тези тръби...
Та за ракийката, викаш. Твърдо съм ЗА! Какво са няколко баирчета за хора с еднакви възгледи, относно селските къщи! winking smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Горивна камера с въздушна риза
06-11-2008 - 22:28:46
Re: Горивна камера с въздушна риза
07-11-2008 - 09:57:36
Хехееsmiling smiley
Петър добре ни дава линка от форума,но аз пак казвам,че съм скептично настроен към камините с въздуховоди.За мен определено това не е сполучливия вариант за отопление.Имам няколко приятели,които имат рзлични марки такива камини,но нито един от тях не може да каже,че се стоплил зимата.Ако си на юг от Бургас или в Сандански,може и да е добре,но по Балкана е трудно.Комшията ми на Балкана има такава камина,гори 12-13 кубика дърва/като я пали само вечер като се прибере от работа и weekendite/и е студено.За интериор-става winking smiley
Миташки,замисли се и обмисли добре всичко.Барбекюто навън си е барбекю,но зимата при -10,жената като ти каже опечи пържолите на BBQ-to и ще ти причернее....Мисля,че открита камина с водна риза и радиатори е прекрасния вариант...nullhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=214324&pid=5050587
Re: Горивна камера с въздушна риза
07-11-2008 - 10:01:58
Не мога да ги качвам тези снимки и тва си е.....smiling smileyhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=214324&pid=5050587
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход