Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да си направя комините?

Публикувано от pike 
С какво да си направя комините?
05-11-2008 - 17:22:44
Имам два конкретни въпроса.
Колко да е мин. и макс. отвор на комин за камина и за котелно?Диаметър 30см светло много ли е за камина?
Правоъгълен или кръгъл отвор?
С какво е най-добре да се иззидат комините-коминни тела/бетонови,керамични/,единички или.....
Помагайте,приемам всякакви мнения и съвети от практиката!!
Re: С какво да си направя комините?
05-11-2008 - 17:46:42
Виж в този форум, пробвай и с вградената търсачка. Писано е доста за камините [www.napravisam.bg]
Успех smiling smiley
LKK
Re: С какво да си направя комините?
05-11-2008 - 18:36:59
Ще си позволя да споделя практически опит.
Коминът на вилата ми е с вътрешен размер 25х30 см, висок е около 5.50 - 6 метра и стърчи 50 см над билото. Зидан е от готови бетонни блокчета за коминно тяло, като не е измазван отвътре, а само на местата където контактуват блокчетата е загладено отвътре с мистрията. Обслужва зидана открита камина разположена в задната част на къщата. Самият комин е залепен за задната стена, като най отдолу има бетонна основа и ревизионен отвор. С камината се свързва с 45* връзка през стената. Така евентуален конденз в комина по никакъв начин не попада в камината. Вече 10 години си работи перфектно /събота и неделя/, когато се наложи. Пали се много лесно, не връща, а като се разгори дори трябва да се притваря клапата на камината. Досега не съм го чистил, и не испуска дим отникъде. При добър огън в камината около 3-4 часа малко се затопля външната стена на комина /леко топла на пипане/
Re: С какво да си направя комините?
16-11-2008 - 21:31:45
Здравей!Отворът за камина е достатъчно да бъде 20 см.Може да се изпълни от готови згуробетонни тела.Или тухли единички.
Re: С какво да си направя комините?
16-11-2008 - 21:40:23
Направи си класически комин зидан от 6 тухли единички .
Re: С какво да си направя комините?
17-11-2008 - 23:50:15
Това с 20 см сигурни ли сте? Заради такива "майстори" сега се чудя как да си оправя комина на барбекюто. Бях взел двойни бетонови комински тела (сега не мога да кажа размерите) - "майсторите" ревнаха че няма нужда от толкова големи - смених ги с по-малки и сега пуши.. ама пуши. Заради това сложих и силно наклонен свод, но не помогна грам. За да не обяснявам кое как слагам и снимка - вижда се и огнището и комина... че и как е почерняло от няколко паления.


Ако пак ми изчезне снимката: [livadeto.hit.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-17 23:54 от bulhomes.
Re: С какво да си направя комините?
18-11-2008 - 00:03:56
Ба си и гъзарията - чак и изкуствени щъркели с гнездо..... *xxx* eye popping smiley *bow*

bulhomes - я сподели каква е конструкцията на оранжерията дето се вижда отзад ?

Re: С какво да си направя комините?
18-11-2008 - 00:10:23
ха ха.. Щъркелите ги продаваме отпред и всичко счупено отива в двора. Оранжерията е от бичмета, найлон и бившите прозорци на една болница...
Re: С какво да си направя комините?
18-11-2008 - 00:16:29
По-нагоре ставаше на въпрос за открита камина и съвет за 20см отвор. За това се подписвам че не става. Нека да пишат хора с опит като LKK
Re: С какво да си направя комините?
18-11-2008 - 12:32:08
bulhomes,

разрови се и издири как се смята камината и барбекюто, не е просто да сложиш нещо и да го вържеш. Ако не намираш по нашите сайтове, има по френските и руските (например на www.ivd.ru) Има си правилно съотношение на обема на горивната камера, дължината на комина и сечението му. Ако не е спазено пуши...По- елементарният начин е да удължаваш нагоре докато влезеш в нормата и почне да тегли, ама ще ти е по-лесно да сметнеш и да знаеш колко точно, ясно че по-широк не можеш да го направиш... Е, може и с обема на камерата да играеш, тази ми се вижда широчка на първо четене за височината на тръбата....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход