Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вьпрос - боядисване

Публикувано от poly 
Re: Вьпрос - боядисване
05-11-2008 - 22:47:24
avatar
clap: clap: clap:

Чест и почитание
Re: Вьпрос - боядисване
08-11-2008 - 09:53:26
Това с разреждането на боята за грунд не се препоръчва от нито един производител, а си е чисто БГ измишльотина на някой мързелив майстор. Идете при уважаваща себе си фирма в бранша /не ми е известна БГ такава/ да ви препоръчат съответна система. Шпакловките на гипсова основа са капризни към някои бои, особенно колор кита. Аз ползвах полимерна финна шпакловка, която е на същата база като боята и в този случай не е необходим грунд. Във всички останали случаи НЕ си пестете грунда! Не ми се иска да обяснявам сега какво се получава като се разреди боя 1:1 с вода, особенно ако е по-евтина.
Re: Вьпрос - боядисване
08-11-2008 - 09:54:36
avatar
Re: Вьпрос - боядисване
08-11-2008 - 10:18:22
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Е ти малко си прекалил
> По принцип има стандарти за отклоненията при
> мазилки и шпакловки, ама не ги помня точно ще
> излъжа ако цитирам по памет. Мери се отколонения
> Хмм, на Хметра за отколнение от равнинаат, Х
> милиметра отлконение от вертикала, Х мм отклонение
> на метър от хоризонтала. Ще ги изровя и ще ги
> напиша тези дни ако имам време. По принцип за да
> се защитят и двете стани - изпълнител и възложител
> би следвало да се работи по стандарт или да са
> написани допустимите отклонения в договора. Иначе
> е субективно кое е криво и кое е право.
> За съжаление "професионалсите" въведоха стандарти
> от тип "стъкло го правим". За още по-голямо
> съжаление повечето "професионалисти" ще гледат
> странно ако откажеш да им платиш позовавай ки се
> на някакъв стандарт, защото няма да асимилират
> какво точно значи
>
За да се пълнят делини в см се ползва груба мазилка, с финна такава не става. Гладкостта на стената преди боядисване е по изискване на клиента и по евро норми тя бива от Q1 до Q4 - най-висока степен на гладкост и финност. Това също би трябвало да влиза в нормален договор. По стандарт "стъкло" като термин няма. Според мен мазачите да си изправят стените и за да нямат оправдания бояджиите им обяснявам каква степен на гладкост искам, те да си правят финната шпакловка и боядисването. Иначе много проблами и все някой друг виновен, т.е. всички невинни. Като материали най-добре /аз така направих/ грубо-финно-боя от един производител.

Re: Вьпрос - боядисване
10-11-2008 - 13:55:55
АЗ не виждам никакъв смисъл да се работи с гипсови мазилки ако още от началото се предполага, че трябва да има и една ръка шпакловка. В такъв случай се работи с вароциментови мазилки.
Re: Вьпрос - боядисване
10-11-2008 - 15:14:23
avatar
Има и друг начин:
Гипсова мазилка - машинно шлайфане - грунд - боя
Правил съм го няколко пъти - получава се добре.
Re: Вьпрос - боядисване
10-11-2008 - 15:29:07
Човек е прав. Аз лично не го харесвам гипса, но това си е моемнение. По-добре варо-циментова мазилка. Много по-здрава е от гипсовата.
Re: Вьпрос - боядисване
10-11-2008 - 17:44:12
Не съм казал, че не харесвам гипса, а че ако ще се налага след него още да се плаща няма смисъл
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход