Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди

Публикувано от exo99 
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 22:22:13
На къде върви нацията winking smiley

Ако са метални, то вземи медни, е верно ще ти тропа пролет - есен, но за съня и нервите е добре. Косура им е, че потъмняват, ловят патина като златото ама и това се преживяваwinking smiley
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 22:36:39
avatar
Може би не му е тука мястото, но днес мой приятел ми дрънна по телефона и ми каза че е почнал да внася (аз им казвам) гумени керемиди - дебели около 2 см и относително меки. Кой ще познае колко е чупливостта???
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 13:24:41
Дай някакъв линк за тези керемиди - гумените.

Вчера пак ги гледах тези металните керемиди на стройкото.
Три фирми ги предлагаха, но всичките ми се виждат много тънки.
Това, че дебелината им е половин милиметър ме притеснява.
Като ги натиснеш леко с ръка и се огъват.

Има една гофрирана ламарина, от която правят ламаринени покриви, та тя е поне 1 мм дебера, ако не и повече.
Без проблем би издържала който и да е за разлика от това "фолио", което го представят като метални керемиди.

Отказвам се от тях, май ще мина или на бетонни, или на обикновени керемиди.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 14:38:19
Има едни алуминиеви, добри са.
Abu
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 14:46:46
Ами и аз гледах едни тия дни... Значи много ме хваща яд! Хубава идея, добре изглеждат..., ама простотия голяма! Значи, всеки дето що-годе се е занимавал с тенекета, знае, че оптималната дебелина на черната е 0,5-0,6 мм (достатъчно здрава, достатъчно мека за работа, достатъчно лека, достатъчно издържлива на корозия независимо от покритието). Тия ме кръщават, че била 0,55 - айде холан! - тогава що се гъне с ръка??? Другото е дизайнът - ами да бяха турили още една гофра (ребро), че да не се огъва тъй грозно. Не повече от 5-10% разход на материал би повишил носимостта с повече от 50%! И кво става? Икономия от дебелината 20%, от дизайна/разгъвката още 10% и тръгнали с трици маймуни да ловят!

Ехо, на Стройкото с каква цена са, че ми се струват на всичкото отгоре и бая надути тия - все пак разликата с битумните е само теглото на черната ламарина, а толкоз поне мога да смятам.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 16:43:23
Взем съм някакви ценови листи - ще ги сканирам утре и ще ги кача във форума, тук в темата.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 17:40:00
avatar
exo99 Написал:
-------------------------------------------------------
> Дай някакъв линк за тези керемиди - гумените.
>

Сори, ама нямат никакъв линк още. След седмица ще ги постна. Като взема материалите.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 18:47:33
Гето, остава да предложиш сребърни или златни керемиди. Стегни се малко!! winking smiley
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
19-10-2008 - 18:54:20
Не знам от колко време в БГ се предлагат битумни "керемиди", и дали вече се знае колко дълго траят, но на старата ми къща ги смених и бяха издържали над 25 години(оригиналните от строителя), а строителя не слага от най-добрите. Можеш и хоро да играеш на тях. :]
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
20-10-2008 - 16:37:38
И защто само за ходене отгоре се говори!!!!???? Абе никой нищто не спомена за това как функционира покрива с тези "керемиди". Ами като искаш да ходиш отгоре, хакни едни бетонови скатове па после ако щеш и сватба вдигни на покрива.
Според вас какви са отговорите на следните въпроси за металните керемиди:
- каква шумоизолация правят при дъжд и градушки?
- колко дебела вата трябва да се сложи отдолу за да се изолира покрива що годе добре?
- колко конденз ще се получава отдолу, понеже на всеки предполагам е ясно, че през ламарината няма как да излезе някаква пара?
- през лятото колко ли стотин градуса е на покрива?!
...и разни от тоя сорт.
smiling smiley не искам да звучи като заяждане, ама ми е интересно, защо не се коментират важните неща, а само дали може да се ходи по тях. Все едно не коментирате покрив, а пешеходна алея. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход